Přejít na obsah

Chorvatsko


Doporučené příspěvky

Vypadá to zajímavě,která část HR to je prosím tě?

Opožděně :-( Je to ostrov Hvar, jižní část, blíž k pevnině. Styl "robinzonád" jak píšou, něco do sebe to má. V tomhle místě jsme začínali před cca 20 lety tak, že v celé zátoce jsme byli skoro sami (jeden týden jen ve dvou). Neskutečný luxus (sice bez elektriky, omezená užitková sladká voda, horší cesta). Dovolím si říct, že krásu Chorvatska pozná člověk až na ostrovech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naslepo jsem to zkusil loni (polovina srpna), byla to takova spontanni akce kdy se melo v Jiznich Cechach kde jsme byli ze dne na den pokazit pocasi, tak jsme se hecli a se dvema spuntama (3,5 a 5) se v noci presunuli na Krk. Ten byl total zasekany, sice ne nasima, ale brutal. Najeli jsme na trajekt na Cres a tam po mensim hledani celkem ok, ale ty ceny - na posra.., ono ani tak nejde o ty prachy kdyby za ne clovek dostal odpovidajici sluzby, ale jim (Chorvatum) je to uplne u pr....

 

Ale zase na druhou stranu ostrovy super, kdyz jsme na Cresu vyjeli do kopcu do dedinek o 8 obyvatelich a dali se do reci s mistnima, nakoupili oleje a vina... super - chovali se naprosto odlisne od tech co byli "u vody"

post-37307-0-25499000-1486672668_thumb.jpg

post-37307-0-03949200-1486672683_thumb.jpg

post-37307-0-25582900-1486672739_thumb.jpg

Upraveno uživatelem dan83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád jezdí do Živogošče pod Makarskou, každý rok ke konci června do konce července a minulý rok tam překvapivě bylo plno volných míst (nepochopitelné ale pravda).

 

Dane půlka srpna na Istrii je sebevražda, italové mají volno a mají to kousek.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jezdíme na ostrov Korčula do městečka Lumbarda. Máme tam vybraný apartmán, kam jezdíme a jsme moc spokojení. V srpnu je cena za noc 80EU za apartmán s kuchyní, dvěma ložnicemi, koupelnou a balkónem. Dům je nový, velká písečná pláž je asi 3 minuty pěšky a protože je to konec ostrova, dá se autem dojet na různé typy plážiček a pláží s bohatým dnem atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,nejezdí někdo Makarskou,je asi jedno která dědina.....spíše se mi jedná o konkrétní ubytování blízko moře ?

Budu rád když někdo dá tip s něčím osvědčeným...moc díky :cheers:

Toto místo konkrétně je obec Brela, podle mých zkušeností s Chorvatskem jedno z nej míst v Chorvatsku vůbec. Rozhodně doporučuju. Byl jsem tam snad 15x :D ... a vzhledem k tomu, že jsem už v životě pocestoval a můžu srovnávat, tak toto je jedno z nej míst u moře v Evropě co jsem viděl.

 

Je to na začátku Makarské, kousek pod Splitem, ale již za hřebenem kde začíná pohoří Biokovo, takže tady už nejsou komáři :)

 

Obec leží v prudkém svahu, takže je malá a ubytování je téměř každé u moře. Malé pláže a spousta zákoutí, žádné davy lidí.

 

Byl jsem například zde: http://www.booking.com/hotel/hr/villa-loznica.cs.html?aid=319857;label=brela-apartment-xKBeYxQuS_quVDMC22X77AS172823153458%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-76579020%3Alp1003779%3Ali%3Adec%3Adm;sid=0355810c40446ed7adb2b66b2d39d1e1;dest_id=-78954;dest_type=city;dist=0;hpos=9;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=51b08ee3e266620360c6c8c6783e0c5b4a94aee4X9;type=total;ucfs=1&

 

Mrkni se i zde: https://www.brela.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brela je moc krásná to je celkem fakt. Co se týče koupání, je to tam moc prima, ale že by tam bylo málo lidí? Brela sousedí s letoviskem Baška Voda a to je známé svou přelidněností. Řada lidí se proto chodí koupat do Brely. Já myslím, že v dnešní době najít letovisko na pevnině, kde by bylo málo lidí a večer kam zajít, bude dost náročný. Teď jsme se ženou taky něco hledali jak u cestovek, tak na booking. Cestovky mají výhodu pojištění v případě storna a ačkoliv jsem na booking našel řadu pěkných míst za rozumné ceny, tak jsme nakonec vzali cestovku. Cena byla takřka stejná jako u booking a ubytování splňovalo všechny ženou zadané parametry, tj. moře u chalupy.

Léta jsme jezdili do Gradače. Je to kousek níž, ale moře je čistý a ve vsi je mrtě slušných hospod. Ceny na Chorvatsko takřka normální. Místo na pláži se dá v pohodě najít, ale je lepší na pláž vyrazit před desátou. My se chodili koupat na takovou menší pláž směrem ven ze vsi od komplexu Labineca. Moc lidí tam nebylo, v moři jsou skály, je tam hodně ryb, na šnorchlování ideální. U pláže je takovej malinkatej bar, kde si člověk může dát pivo, hranolky nebo i nějaký míchaný nápoj. Gradač je docela dobrá i pro děcka. Výlety jdou páchat do Splitu, Dubrovníku, Makarské nebo na Sveti Jure.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brela je moc krásná to je celkem fakt. Co se týče koupání, je to tam moc prima, ale že by tam bylo málo lidí? Brela sousedí s letoviskem Baška Voda a to je známé svou přelidněností. Řada lidí se proto chodí koupat do Brely. Já myslím, že v dnešní době najít letovisko na pevnině, kde by bylo málo lidí a večer kam zajít, bude dost náročný. Teď jsme se ženou taky něco hledali jak u cestovek, tak na booking. Cestovky mají výhodu pojištění v případě storna a ačkoliv jsem na booking našel řadu pěkných míst za rozumné ceny, tak jsme nakonec vzali cestovku. Cena byla takřka stejná jako u booking a ubytování splňovalo všechny ženou zadané parametry, tj. moře u chalupy.

Léta jsme jezdili do Gradače. Je to kousek níž, ale moře je čistý a ve vsi je mrtě slušných hospod. Ceny na Chorvatsko takřka normální. Místo na pláži se dá v pohodě najít, ale je lepší na pláž vyrazit před desátou. My se chodili koupat na takovou menší pláž směrem ven ze vsi od komplexu Labineca. Moc lidí tam nebylo, v moři jsou skály, je tam hodně ryb, na šnorchlování ideální. U pláže je takovej malinkatej bar, kde si člověk může dát pivo, hranolky nebo i nějaký míchaný nápoj. Gradač je docela dobrá i pro děcka. Výlety jdou páchat do Splitu, Dubrovníku, Makarské nebo na Sveti Jure.

Máš pravdu, v centru lidi jsou ... tak od 10hodin dopoledne ... chodil jsem v 7 ráno běhat a to jsem tam byl sám :) Pokud se ale ubytuješ směrem na sever Brely ( část Stomarica), tak je tam lidí méně. Rozhodně méně, než třeba v Thajsku :D

 

A hlavně je to z česka kousek autem ...

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brela je urcite super. Preco ale neist radsej na ostrov a platit polovicu z tej sumy (priemerne) co chcu za ubytovanie

na bookingu bv Brele?

Trajekt samozrejme nieco stoji, ale o vela menej ako tie prirazky za ubytko na pobrezi. O ludoch ani nehovorim na ostrove

ich je vzdy menej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,nejezdí někdo Makarskou,je asi jedno která dědina.....spíše se mi jedná o konkrétní ubytování blízko moře ?

Budu rád když někdo dá tip s něčím osvědčeným...moc díky :cheers:

Pokud to mohlo být malinko jižněji, tak Žuljana. Byli jsem tam zatím 2x, malinká vesnice v zátoce, ubytování u moře, rozumný ceny, klid. Později můžu napsat víc nebo i přes SZ vč. kontaktu na ubytování. Letos nejdem, není čas (kvůli jiným aktivitám), ale rád se tam zas vrátím. https://www.chorvatsko.cz/jidal/zuljana.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to mohlo být malinko jižněji, tak Žuljana. Byli jsem tam zatím 2x, malinká vesnice v zátoce, ubytování u moře, rozumný ceny, klid. Později můžu napsat víc nebo i přes SZ vč. kontaktu na ubytování. Letos nejdem, není čas (kvůli jiným aktivitám), ale rád se tam zas vrátím. https://www.chorvatsko.cz/jidal/zuljana.html

Jezdil jsem kousek odsud - trpanj, Borak a Podobuce.

Vse parada.

Nebo kdyz by nekdo chtel kontakt na Hvar, primo v Jelse, tez napiste ( pan domaci je super ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My sme boli na Braci, Hvare, Solta, aj na Ciovo - aj ked to je taky kvazi ostrov spojeny s pevninou mostom. Vsade sa

da najst aj plaz pre deti vhodna, kazda ta dedina ma svoju plaz ktora je prisposobena pre deti, je tam sprcha, bar,

wc.

Asi najlepsie to bolo pre deti na ciovo, dedinka Slatine. Pripadne aj na Braci kusok za Postirou je zaliv Lovrecina, kde je pieskova

plaz s pozvolnym vstupom do mora co je fakt aj pre male deti (horsie potom pre dospelych :)).

 

Na tom webe co dal warann sa da docitat dost veci, aj o ostrovoch a ich zaujimavostiach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brela je moc krásná to je celkem fakt. Co se týče koupání, je to tam moc prima, ale že by tam bylo málo lidí? Brela sousedí s letoviskem Baška Voda a to je známé svou přelidněností. Řada lidí se proto chodí koupat do Brely. Já myslím, že v dnešní době najít letovisko na pevnině, kde by bylo málo lidí a večer kam zajít, bude dost náročný. Teď jsme se ženou taky něco hledali jak u cestovek, tak na booking. Cestovky mají výhodu pojištění v případě storna a ačkoliv jsem na booking našel řadu pěkných míst za rozumné ceny, tak jsme nakonec vzali cestovku. Cena byla takřka stejná jako u booking a ubytování splňovalo všechny ženou zadané parametry, tj. moře u chalupy.

Léta jsme jezdili do Gradače. Je to kousek níž, ale moře je čistý a ve vsi je mrtě slušných hospod. Ceny na Chorvatsko takřka normální. Místo na pláži se dá v pohodě najít, ale je lepší na pláž vyrazit před desátou. My se chodili koupat na takovou menší pláž směrem ven ze vsi od komplexu Labineca. Moc lidí tam nebylo, v moři jsou skály, je tam hodně ryb, na šnorchlování ideální. U pláže je takovej malinkatej bar, kde si člověk může dát pivo, hranolky nebo i nějaký míchaný nápoj. Gradač je docela dobrá i pro děcka. Výlety jdou páchat do Splitu, Dubrovníku, Makarské nebo na Sveti Jure.

To je zajímavé, jak má každý uplně jiné zkušenosti z Makarske...ja mam ze sezon 2014,2015 takoveto:

Brela - bambilion lidi vsude....more ok

Gradac - bambilion lidi ... nejspinavejsi more a plaze jake sem kde v zivote videl (pry jim ty sracky posilaji bosnaci - neverim a jako turistovi je mi vlastne jedno proc, uz me tam nikdy neuvidi)

Zivogosce Blato - polovina lidi cesi, ale celkove mnozstvi lidi prijatelne. domacka atmosfera...more a plaz ok

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opožděně :-( Je to ostrov Hvar, jižní část, blíž k pevnině. Styl "robinzonád" jak píšou, něco do sebe to má. V tomhle místě jsme začínali před cca 20 lety tak, že v celé zátoce jsme byli skoro sami (jeden týden jen ve dvou). Neskutečný luxus (sice bez elektriky, omezená užitková sladká voda, horší cesta). Dovolím si říct, že krásu Chorvatska pozná člověk až na ostrovech.

Davide moc díky za info,Lokalita krásná,ale to ostatní už by nám asi tolik nevyhovovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Davide moc díky za info,Lokalita krásná,ale to ostatní už by nám asi tolik nevyhovovalo.

V pohodě,ono s tou elektrikou je to už lepší ale mimo "dění" je to pořád. Ale Hvar obecně je fajn, na západnim konci je živo a místa také pěkná. Jak se říká,záleží na vkusu každého soudruha (v případě dovolené i soudružky a soudružčat):-) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...