Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

Ivan: tak to gravírovanie nechám radšej tak, na ten style som aj pozeral (čítal som tvoje príspevky v tomto vlákne kde si ho odporúčal dokúpiť), ale zatiaľ bude toto postačujúce a čas ukáže. Inak Wave mám doma ja.

Upraveno uživatelem milan79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem  všetkým za odpovede, tak je objednné nasledovne:

Signal: https://www.amazon.de/gp/product/B015OL55VS/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bity: https://www.amazon.de/gp/product/B003E1QPZG/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

predlžovací nástavec: https://www.amazon.de/gp/product/B0022G72BK/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

pri tom nástavci teraz píšu, že nemôže byť dodaný na Slovensko, ale včera to tam nebolo, objednávka prešla potvrdili termín doručenie, tak to snáď príde všetko.

To gravírovanie pozriem a doriešim až to dorazí.

 Tak zásielka z Amazonu dnes dorazila. Signál vyzerá super. Vypadá že všetko funguje ako má, zatiaľ som žiadne nedostaky nenašiel, akurát sa chcem spýtať ako vám idú vyťahovať bity z predlžovacieho nádstavca.  Mne ide nasadiť ľahko, ale vytaihnem ho von len kliešťami.

Upraveno uživatelem milan79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

milan79 - taky mi to šlo zpočátku jen kleštěmi. Pak jsem zjistil, že když s bitem trochu "kvedlám" do všech stran a současně táhnu, najednou vyskočí. Dělal jsem to opakovaně - zastrčil bit a vykvedlal, zastrčil a vykvedlal..., až to šlo najednou častěji. Ten drátek/pružinka,co je uvnitř, si asi líp sednul, nevím. Vždycky to snadno nejde, ale vykvedlání mi funguje...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

milan79 - do Signalu nevím, je určen pro modely, které mají držák těchhle malých "bitů", ještě jsem ho nepoužil. Ale asi by šla vyrobit nějaká vložka do držáku bitů a strkat to do ní. Já mám takový šroubováček extra s dalším EDC na opasku, tak to neřeším... Ale zkusím si ten bit a Signal doma vzít a zamyslím se...:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@milan ja ho mam na charge a pouzivam ho velmi casto

ma to na nej takovy specialni drzacek primo v noziku

a sroubuju s tim veskere detske hracky a spol z ciny, proste vsechno, kde jsou pidi sroubky

nekdy bych ho potreboval delsi :)

pak s nim taham ruzne pidi drobnosti z drazek a der na stole a tak

proste univerzalni stouratko :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spravit zarez do bitu, to bude najzlozitejsia cast - tak presny aby tam naplocho vosiel tento mini skrutkovac, tj 2 zo siestich hran sa budu opierat o bit. Skrutkovac poriadne naolejovat, bit odmastit a oblepit paskou, vlozit don skrutkovac a zarez okolo skrutkovaca vyliat epoxidom. Mohlo by to stacit, na ten skrutkovac sa nejake extra sily neprenasaju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a vzit nejaky nepouzivany (okousny) bit z toho leathermana, vyriznout do nej drazku a vlozit to tam by nestacilo ? ve smyslu, ze by tu paku prenasel klasicky drzak bitu a vystup by byla "jen" ta tenka tycka ?

takze drazku a nejak to do nej zalepit/zavarit ? jako mysleno vzit treba torxy, odrezat ty kraje, udelat do toho drazku aby to neprecuhovalo a zalejt to tam lepidlem na kov a hotovo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsak jo - nechat jenom ten stred, bavime se o presahu cca 2 mm - tzn budto rozriznes a zkratis i ten tenky sroubovacek a vyvrtas diru doprostred a zalepis ho tam, nebo to ozelis a budes to pouzivat "jen" kdyz ho budes potrebovat

tzn cele to stoji na tom "chci ho nosit porad v nozi" nebo "chci ho tam uchytit a pouzit jen kdyz potrebuji"

protoze pokud varianta jen uchytit, tak ti ty 2 mm nebudou vadit, kdyz bude uchycen v bit holderu...

Upraveno uživatelem nekdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Zdar Ivane, protože seš tady "otec přes kleště", tak se zeptám jestli existuje nějaký produkt který bude mít v sobě ukryto

 

nůž (rovný)

nůž zubatý

(eventuálně kombinace rovného a zubatého ostří)

pilku (dřevo)

kleště

otevírák na špunty

otevírák na konzervy

nůžky

 

*nic více nepotřebuji (idealně kdyby v tom byl nějakej zapalovač na vohníček, ale to už bych byl moc rozmazlenej)

 

existuje u leathermana nějaký produkt, který by obsahoval pouze toto ? (tolerance ? .... ano ........ jeden šroubovák bych vydržel)

 

**asi bych si to dokázal najít sám s pomocí googlu, ale ty to rovnou vysypeš z hlavy :)

 

díkec Ypoušek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

dík, ale to co mí navrhuješ se mi jaksi nelíbí vzhledově (jasný .... můj problém :D )

 

tak sem se do toho trochu ponořil a zjistil, že třeba vývrtka je pouze u pocket size verzí Juice

 

verze FULL a HEAVY vývrtku integrovanou zřejmě vůbec nemají, takže můžu zůstat u svého Victorinoxu kde se externí vývrtka dá nandat a to mě právě vůbec nebaví 

 

pokud se pletu, tak sem jedno velký ucho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ypo: aktualne z produkce leathermana:

https://www.leatherman.com/on/demandware.store/Sites-Leatherman-USA-Site/default/Search-Show?q=corkscrew&lang=default

nicmene pokud ne juice, tak smula :)

ja vyresil victorinoxem s jinymi nastroji (cybertool) a ten taham taky vsude...

neni to hezke reseni, ale jinak nevim

jeste je moznost poptat se na knife.cz jestli nekdo upravuje (u vinoxu meni ruzne strenky a tak...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO - těší mne Tvá důvěra, ale pokud se Ti nelíbí Juice, máš u Leathermanů smůlu. Ale jinak se Tvým požadavkům blíží úplně nejvíc Juice CS4, chybí jen zubatá čepel. Mám ho doma a naživo nevypadá zle, na rozdíl od Victorinoxů má masívnější kombinačky, které se velikostí přibližují modelu Skeletool. Nevypadá drsňácky jako ostatní Leathermany, ale zase víc jako nářadí oproti Victorinoxu, je fakt masivní a v téhle šedé barvě (je i modrá) mu to myslím dost sluší. On vypadá na fotkách malý, ale není. A osobně v tom vidím i jistý machrindex, protože 90% populace, když má Leathermana, tak profláklý Charge TTI, Wave, Super Tool a tak. Když něco menšího do města, tak má většina lidí Victorinox. Ale když vytáhneš Juice CS4, který nikdo nezná, ale každý zná tu značku a naděláš s ním víc práce než s V-noxem, budeš vypadat jako znalec, který ví, co chce. A mimochodem, Juice CS4 je skvěle ergonomický a zejména při práci s kleštěmi se fakt dobře drží, asi nejlíp z Leathermanů... 

 

Pokud Ti Juice nepřipadá dost sexy, mám druhý tip - Signal. Tomu chybí nůžky + vývrtka, ovšem když dáš do jednoho pouzdra Signal + doplňkový Style CS, chybí už jen ta vývrtka a naopak máš něco navíc... A taky to škrtátko a píšťalku a karabinu a kladívko a pinzetu a držák na bity, takže spoustu šroubováků... 

 

Jinak fakt nevím...:-(.

post-3283-0-17305400-1509397855_thumb.jpg

post-3283-0-64898600-1509398147_thumb.jpg

post-3283-0-30885700-1509398167_thumb.jpg

post-3283-0-67340200-1509398179_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO - tak jsem se zahloubal do výbavy, protože řadu Juice nemám zatím ve sbírce kompletní a z hlavy to nevysypu. Nějak se mi dřív nelíbila, ale poté, co jsem získal starší modrý CS4, jsem si názor poopravil. Koukám, že XE6 z aktuální nabídky je super - masívní, oproti Victorinoxu bezva kleště, i u starších byla výborná ergonomie, teď ještě vylepšená tím, že střenky nejsou hladké. A z mého pohledu verze Granite Grey vypadá sexy, asi neodolám a na "městské" nošení či jako "oblekovku" si ho pořídím. Kdo je motorkář, možná přivítá i nabídku Touratech a jeho speciální edici... Navíc je XE6 ideál podle požadavků, protože má i dvě čepele, hladkou a zubatou... A ani bych nepodceňoval ten machrindex, aspoň u odborníků - trochu mi to připomíná mou Mazdu MX-5, o které laici říkají, že je to auto pro teplouše, ale kdo o tom něco ví, uznale kývá hlavou. Navíc fanda Leathermanů s Juice XE6 bude u znalců za chlápka, co nemá jen tenhle, ale stejně jako hodinky nosí pro různé příležitosti různé multitooly, což ho v sociálním vnímání zařadí poměrně vysoko...:-). PS: Omlouvám se za tyhle kecy, tak nějak se mi to vynořovalo v hlavě...:-).  

post-3283-0-54553100-1509438802_thumb.jpg

post-3283-0-97237500-1509438813_thumb.jpg

post-3283-0-15413600-1509438825_thumb.jpg

post-3283-0-84017500-1509438837_thumb.jpg

post-3283-0-33706200-1509438848_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...