Přejít na obsah

casio-kvalita?!


vick

Doporučené příspěvky

Vůbec nejsem odborník jako většina ostatních zde na foru, takže jenom moje zkušenost. Mám Casio G Shock mod. DW 6700, které jsem získal od jednoho zdejšího váženého člena. Nemám je dlouho, ale něco tak odolného a v této kategorii tak kvalitně provedeného, jsem ještě neviděl. Pokud bych si měl vybrat hodinky do drsného prostředí, na které bych se mohl spolehnout, pak jsou to tyto. Jenom na upřesnění uvádím, že mám i několikery mechaniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Snow

Předesílám, že nejsem nepřítelem hodinek Casio, jedny mám a jak jsem již v tomto vláknu psal byl jsem s nimi a v podstatě jsem s nimi spokojen i dnes, reaguji na příspěvek vita, kde píše, že má Casio G Shock mod. DW 6700 a že jsou výborně zpracované,zajímalo by mne, jak může být nekvalitně zpracován kus plastu.

 

 

IMG_3174e12.jpg

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi skromně jsem předeslal, že nejsem odborník a že předkládám jen svůj názor. Teď se za to skoro stydím. Ale IMHO i plastový výrobek / kus plastu / může být zpracován dobře nebo špatně. A skoro každý jistě pochopil, že mi nejde jen o zpracování plastové části hodinek. :crying_anim02: Btw jsem nenapsal výborně zpracovaný ale kvalitně provedený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Velmi skromně jsem předeslal, že nejsem odborník a že předkládám jen svůj názor. Teď se za to skoro stydím. Ale IMHO i plastový výrobek / kus plastu / může být zpracován dobře nebo špatně. A skoro každý jistě pochopil, že mi nejde jen o zpracování plastové části hodinek. :crying_anim02: Btw jsem nenapsal výborně zpracovaný ale kvalitně provedený.

 

Odborník též nejsem, a proto jsem se ptal.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předesílám, že nejsem nepřítelem hodinek Casio, jedny mám a jak jsem již v tomto vláknu psal byl jsem s nimi a v podstatě jsem s nimi spokojen i dnes, reaguji na příspěvek vita, kde píše, že má Casio G Shock mod. DW 6700 a že jsou výborně zpracované,zajímalo by mne, jak může být nekvalitně zpracován kus plastu.

snadno, nezacistene okraje tam kde se forma spojuje, barva v pismenakach prelevajici se pres vylisovana pismena atp. Kup si nejakou cinskou hracku a uvidis jak vypada nekvalitne zpracovany plast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snadno, nezacistene okraje tam kde se forma spojuje, barva v pismenakach prelevajici se pres vylisovana pismena atp. Kup si nejakou cinskou hracku a uvidis jak vypada nekvalitne zpracovany plast.

Viz výše uvedené, dále u vodotěsných hodinek skočíš do vany a je po nich, ba dokonce pod sklíčko proniká prach z venku, nápisy ze spodu sklíčka časem nějak tmavnou a ztrácejí se nebo odlupují nebo sklíčko je prohnuté a deformuje pohled na displej, při podsvětlení displeje je houby vidět, hodinky se samovolně resetují, hodina na nich trvá různě dlouho, při prvním nárazu odskočí nožička na upevnění pásku který sám praskne po několika dnech nošení a dalo by se pokračovat ... smile_anim.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak čtu, píšete zřejmě o současných velmi levných Casiích. Vyzoušel jsem celkem troje různé hodinky Casio ještě v dobách předrevolučních, kdy na všech dílech i krabičkách byl nápis made in japan. To byly ty správné Casia, prakticky nezničitelné, ač plastové tak s minerálním sklíčkem, rýhy na plastových částech časem sami zmizely a baterie držely přes 10 let :smile_anim: Takže já měl na mysli takovéto Casia. V současnosti bych si je asi taky nekoupil, ikdyž řada Oceanus je z nerezu a vypadá bytelně, takže asi bych se vydal tímto směrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak čtu, píšete zřejmě o současných velmi levných Casiích. Vyzoušel jsem celkem troje různé hodinky Casio ještě v dobách předrevolučních, kdy na všech dílech i krabičkách byl nápis made in japan. To byly ty správné Casia, prakticky nezničitelné, ač plastové tak s minerálním sklíčkem, rýhy na plastových částech časem sami zmizely a baterie držely přes 10 let :smile_anim: Takže já měl na mysli takovéto Casia. V současnosti bych si je asi taky nekoupil, ikdyž řada Oceanus je z nerezu a vypadá bytelně, takže asi bych se vydal tímto směrem.

 

Já mám doma staré ABX-55 Twincept, tenkrát s mi líbilo, že maji jak ručičky tak přez ně display, který jde vypnout.

Taky je tam databanka na 50 telefonů (tenkrát jsem neměl mobil). Mají "japan mov't" jinak jsou "assembled in Korea".

Byli to moje první hodinky po školních Primkách a stále skvěle šlapou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsíci...
Já mám doma staré ABX-55 Twincept, tenkrát s mi líbilo, že maji jak ručičky tak přez ně display, který jde vypnout.

Taky je tam databanka na 50 telefonů (tenkrát jsem neměl mobil). Mají "japan mov't" jinak jsou "assembled in Korea".

Byli to moje první hodinky po školních Primkách a stále skvěle šlapou.

 

Mám je také. Tehdy jsem z nich byl unešený. Ale to je víc než deset let zpátky... :crying_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Mám je také. Tehdy jsem z nich byl unešený. Ale to je víc než deset let zpátky... :crying_anim:

Tak ty mám taky,tenkrát za nějakých 1600,- a ta databanka byla v té době super,akorát už dlouho doma leží bez řemínku,jinak stále šlapou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez mam od 95 teho svoje prve casia , po prvej vymene baterie, ked mi ujo "hodinar" nenasadil ani len normalne tesnenie a hodinky sa hned na druhy den orosili som si zacal vymienat bateriu vzdy sam, ocistil som kanalik pre tesnenie, ocistil povodne tesnenie a hodinky su stale vodotesne a slapu dodnes

nenosim ich len preto, ze uz vyzeraju dost seredne :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty mám taky,tenkrát za nějakých 1600,- a ta databanka byla v té době super,akorát už dlouho doma leží bez řemínku,jinak stále šlapou.

 

Taky mam nejaky takovy. Hodinky jsou v pohode, ale po 12 letech se doslova ropadl gumovej remen a to byly hodinky noseny minimalne a poslednich cca 8 let lezej jen v supleti :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

No jsem jeden z těch týpků co nesundají hodinky nikdy a nikde z ruky.

Nebudu popisovat co už jsem měl vše na ruce a zaměřím se na poslední model  Casio WV 200DE-1A RADIO CONTROLLED

 

Asi před pěti lety jsem sityto hodinky pořídíl a byl jsem vcelku spokojený.Občas se mě automaticky změnil čas a někdy nefungovalo podsvícení,ale jinak v celku spokojenost..No a potom to přišlo:

 


To: casio-watch <casio-watch@fastcr.cz>
Subject: Kvalita po 5 letech.

 

Dobrý den.

Asi před 5 lety jsem si koupil radiem řízené hodinky Casio WV-200DE-1A (cena 2 500 Kč)
Jelikož jsem měl před tím asi 10 let anologové Casia(cena 3 000 Kč) - daroval jsem je synovci a byl jsem velice spokojen, ale jak jsem zjistil nyní tak jsem udělal chybu.

Byl jsem v Ivančicích v hodinářské dílně u p.Františka Musila aby mě vyměnil prasknutý řemínek.Volal někam na centrálu a následně mě sdělil ,že se musí vyměnit celý kovový řemínek a výsledná cena 700 Kč.Ptal jsem se proč nelze vyměnit pouze vadnou část atd.Dle centrály(zastoupení CASIO - předpokládám Brno) to prostě tak je .
Chvíli jsem přemýšlel a nakonec jsem opravu odmítl,cena (28%  z celkové částky ceny hodinek) za opravu kovového pásku se mi zdá hodně nadsazená a raději si pořídím nové hodinky,ale již né Casia.

 

Dobrý den,

dle obrázků je poškozená plastová koncovka řemínku, která se nedá samostatně objednat, pouze celý řemínek . Řemínek má u nás označení  RM-1445, stojí 470 kč s dph, případné poštovné je  125 kč.

Řemínek je skladem.

S pozdravem BAYER Jiří



Já potřebuji hodinky ,které prakticky nesundám z ruky a ať jsem na suchu,v lese,ve vodě,ve vzduchu tak aby mě sloužily.Prostě volím dobrou kvalitu za rozumnou cenu a to už
bohužel CASIA v této cenové třídě nesplňují.No asi plaču na nesprávném hrobě, ale jsem optimista a třeba se něco pohne k lepšímu.

Díky, ale přístup CASIA k zákazníkům se mě nelíbí, takže jsem si již objednal nové hodinky JVD, které mě jistě budou sloužit léta.
Kdybych měl čas tak bych ještě poslal vzkaz přímo výrobci, ale už to nebudu řešit.


S přáním pěkného dne.

PS:Četl jsem na netu spoustu rozhořčených lidí na téma pásek k hodinkám CASIO, takže asi normál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z kama jsi spadl? :D Vítej v realitě. Na 5 let dobrý výsledek. Casio dělá asi miliardu modelů a ty se divíš, že neprodávají kousíček tahu, co potřebuješ? Můžeš být rád, že je vůbec tah dostupný. Se pohoršuješ nad cenou, ale za tolik koupíš tak kožený řemen, který ti vydrží tak rok, maximálně dva.

Edit: pokud chceš hodinky na furt, kup si celoocelové.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ty JVD ti nevydrží ani 1/5 to, co Casio

 

BTW: píšeš taky po 5 letech do Whirpoolu, že její pračka je rozbitá a za opravu bubnu chtějí tolik, co stojí nová ? Ta předtím přece fungovala v pohodě 10 let.

Upraveno uživatelem TomNguyen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...