Přejít na obsah

casio-kvalita?!


vick

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Snow

Mám jedny staré mrchy, G- shocky, které jsem jsem před lety koupil v Itálii, jednou měněná baterie, teď jsem je vydoloval ze šuflíku a jsem překvapen, pořád jdou a docela přesně, kvalitka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no podle ně casio,timex

jsou naprosto nejhorší hodinky nikdy bych si je nekoupil

 

 

No, odvážné tvrzení. Nejprve jsem si něco přečetl o řadě Casio Oceanus, proto bych si dovolil nesouhlasit. Jedná se o zajímavé přístroje a jedny z nejpřesnějších. Zvlášť když se některé modely seřizují pomocí vzdálených vysílačů. Nepotřebují vyměňovat baterii, článek se po dobu 10-25 let dobíjí energií ze světených zdrojů. Na plné nabití jdou bez potřeby dobíjení rok a půl. Prodávají se na e-Bay za částky cca do $600. Za ty peníze se dá koupit unitas, který za 24 hodin zrychlí tolik co ony za 24 let. A zdechne za den a půl. :D

Upraveno uživatelem yed69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluvím o CASIO OCEANUS "Manta" OCW-S1000J-1AJF

 

*50M Water Resistant

*Multiband 5 for standard frequency broadcast of five Location

in the world(2 Location in Japan/North America/Britain/Germany)

*Tough Solar (mass solar charge system)

*The world time. Daylight Saving Time set function that sets it at time of 27 world

*Stop watch(with total for 1 hours and splits for 1/20seconds)

*The electric wave reception function: automatic reception (maximum/day)/reception manual reception and < Japan > electric wave: JJY and frequency: Electric wave (JJY) of Japan is received when Tokyo and Seoul are selected by 40kHz/60kHz *(model for Fukushima/both bureau in Kyushu) home time setting, and the time of the place is corrected. The time difference is set by the selected city. < United States > reception electric wave: United States electric wave (WWVB) is received when Los Angeles, Denver, Chicago, and New York are selected by WWVB and frequency 60kHz* home time setting, and the time of the place is corrected. The time difference is set by the selected city. < European region > reception electric wave: MSF/DCF77 and the frequency: Electric wave (MSF/DCF77) of Britain/Germany is received when London, Paris, Berlin, and Athens are selected by 60kHz/77.5kHz * home time setting, and the time of the place is corrected. The time difference is set in the selected city.

*Full auto calendar.

*Power saving function(The needling is stopped when the fixed time passes in the shade place and save electricity.

*Approx. battery operating time: 24 months without solar power

*Size of Case(H×W×D) / total weight : 45.8mm×42.2mm×10.2mm / 85g

post-1395-1193263423.jpg

Upraveno uživatelem yed69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Mluvím o CASIO OCEANUS "Manta" OCW-S1000J-1AJF

*Size of Case(H×W×D) / total weight : 45.8mm×42.2mm×10.2mm / 85g

Vypadají bytelně, cena mě docela překvapila - $600, budu se na ně muset asi mrknout ;) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě překvapilo tvrzení o tom, že je Casio nejhorší značka co se týká kvality. Asi je pán odborník. Já mám zkušenost cca 15 let s modelem DW 6600 (G-Shock) a můžu zodpovědně prohlásit, to co vydržely tyto hodinky bez výpadku a s nepřesností +2sec/měsíc by s největší pravděpodobností nepřežily žádné mechanické hodinky. Byla 2x měněna baterie, jinak nic. (Pro představu, min. 100x pád na zem, několikrát z výšky ?10m - test výdrže :), práce se sbíječkou, každodenní práce na stavbě, na montáži, ježdění na kole - 2-3 do týdne 10 let v terénu, plavání, atd.) Ještě dodám, že stály v roce 1994 2100,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě překvapilo tvrzení o tom, že je Casio nejhorší značka co se týká kvality. Asi je pán odborník. Já mám zkušenost cca 15 let s modelem DW 6600 (G-Shock) a můžu zodpovědně prohlásit, to co vydržely tyto hodinky bez výpadku a s nepřesností +2sec/měsíc by s největší pravděpodobností nepřežily žádné mechanické hodinky. Byla 2x měněna baterie, jinak nic. (Pro představu, min. 100x pád na zem, několikrát z výšky ?10m - test výdrže :), práce se sbíječkou, každodenní práce na stavbě, na montáži, ježdění na kole - 2-3 do týdne 10 let v terénu, plavání, atd.) Ještě dodám, že stály v roce 1994 2100,-Kč.

Nechápu srovnávání mechanických hodinek a digitálek. Každé digitálky vydrží pády a nárazy, protože v nich nejsou pohyblivé součástky na čepech o průměru několika desetin mm. To je fyzika a ne rozdíl značek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu srovnávání mechanických hodinek a digitálek. Každé digitálky vydrží pády a nárazy, protože v nich nejsou pohyblivé součástky na čepech o průměru několika desetin mm. To je fyzika a ne rozdíl značek.

 

Každé digitálky to teda rozhodně nevydží. Absence mechanických součástí má samosebou vliv na spolehlivost, já reagoval především na to jak vyzněla fráze: "no podle ně casio,timex jsou naprosto nejhorší hodinky nikdy bych si je nekoupil"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, ze firma casio patri medzi velkych inovatorov.

staci si len pozriet ich stranky a hlavne ich prinos do digitalnej hodinariny.

kolko firiem sa moze pochvalit napr hodinkami s mp3 playerom, fotakom, gps navigaciou, tlakomerom a pod....

ja by som ich neodsudzoval. mam dvoje casia model bpm100 na meranie krvneho tlaku a model ef-500, uplna spolahlivost.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, odvážné tvrzení. Nejprve jsem si něco přečetl o řadě Casio Oceanus, proto bych si dovolil nesouhlasit. Jedná se o zajímavé přístroje a jedny z nejpřesnějších. Zvlášť když se některé modely seřizují pomocí vzdálených vysílačů. Nepotřebují vyměňovat baterii, článek se po dobu 10-25 let dobíjí energií ze světených zdrojů. Na plné nabití jdou bez potřeby dobíjení rok a půl. Prodávají se na e-Bay za částky cca do $600. Za ty peníze se dá koupit unitas, který za 24 hodin zrychlí tolik co ony za 24 let. A zdechne za den a půl. :D

pokud ti nevadí že jsou to quartz tak si je kup já určitě ne a i kdyby šli mechanický hodinky 30sek deně tak mi to nevadí a jsem rád že je mám mě nevadí malá odchylka jestli ty děláš vše na vteřiny tak si mechanycký hod určitě nekoupíš a jsou řízený radiovím signálem a ten se řídí atomovíma hodinama a ty se za 24 let zase nezpozdí zase tak výrazně abys to poznal myslel sem kvalitu stroje když je to vlastní kalibr tak vše plast a vyměnuje se pouze celí stroj to samé timex a nebo je tam myota a dělají kdyby lepší hodinky někdo jiný nedělal mám proti těmto značkám prostě averzi nejhorší značkou nemyslím nespolehlivost ale myslím že za svoje peníze člověk dostane od jiných víc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ták Casia, ty jsem nikdy na ruce neměl, znám ale spousty lidí, kteří je dlouhodobě nosí a vím, že s nimi problémy nemají. Mně ale tato značka nic neříká, plánuji také nákup quartzek, vybral jsem si ale Seika.

Jinak smůlu s kvalitou má někdy i majitel nového Mercedesu....... já to ale nejsem

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

l3stat: Já miluju hodinky obecně, včetně přesýpacích:) Mechanické mají pro mne úžasné kouzlo, přestože po technické stránce patří už do minulých století. Jsou jako parní stroj-krásné, překonané ale přesto impozantní. Pokrok se nedá zastavit. Skutečnost, že jejich chod je omezen nátahem, je tak sybolická - připomíná mi vlastní konečnost.

Upraveno uživatelem yed69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě překvapilo tvrzení o tom, že je Casio nejhorší značka co se týká kvality. Asi je pán odborník. Já mám zkušenost cca 15 let s modelem DW 6600 (G-Shock) a můžu zodpovědně prohlásit, to co vydržely tyto hodinky bez výpadku a s nepřesností +2sec/měsíc by s největší pravděpodobností nepřežily žádné mechanické hodinky. Byla 2x měněna baterie, jinak nic. (Pro představu, min. 100x pád na zem, několikrát z výšky ?10m - test výdrže :), práce se sbíječkou, každodenní práce na stavbě, na montáži, ježdění na kole - 2-3 do týdne 10 let v terénu, plavání, atd.) Ještě dodám, že stály v roce 1994 2100,-Kč.

Mechanické hodinky jsou krásným šperkem s nádechem nostalgie starých časů. Navzdory četným promo akcím na různé pilot, cosmonaut chronographs atd. vždy vyleze najevo že lidé kteří potřebují v extrémních podmínkách měřit čas jako profesionální vojáci, piloti a kosmonauti používají hodinky Casio G-shock nebo obdobné typy Timex ironman , protože mechanika je při takové zátěži značně nespolehlivá, choulostivá a nepřesná. O kvalitě hodinek Casio bych nepochyboval, dokonce bych si dovolil říct že G-shocky jsou nejodolnější hodinky na světě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu srovnávání mechanických hodinek a digitálek. Každé digitálky vydrží pády a nárazy, protože v nich nejsou pohyblivé součástky na čepech o průměru několika desetin mm. To je fyzika a ne rozdíl značek.
To srovnání s mechanikama je samozřejmě mimo, jen co se týče kvality provedení hodinek značky Casio bych podotknul že např. v kategorii digitálek patří ke špičce. Viděl jsem spoustu nekvalitně provedených digitálek různých značek a hodinky Casio bych se nebál volit jako hodinky pro přežití. Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To srovnání s mechanikama je samozřejmě mimo, jen co se týče kvality provedení hodinek značky Casio bych podotknul že např. v kategorii digitálek patří ke špičce. Viděl jsem spoustu nekvalitně provedených digitálek různých značek a hodinky Casio bych se nebál volit jako hodinky pro přežití.

suhlasim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...