Přejít na obsah

Dýmky


Doporučené příspěvky

Plus tedy vsuvka na reakci JanKuc …. 
postnutá fotografie dýmky, je jen pro představu …. Jinak bych ji vzhledem k postavě Švejka měl v úmyslu udělat kratší a hlavně se širokým kotlíkem …. Aby to malinko odráželo i postavu …. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to vezmu od začátku a zkusím to pojmout z historického hlediska.

Švejk, jakožto hovado určitě neměl na briarku, ty byly v období před a zejména za první světové války drahé a ne moc dostupné /Itálie-briar-válka/

Takže to byla nějaká nebriarová dýmka s vyplechovanou komorou, jakou kouřili všichni. Lišilo se to jen délkou troubele.

Nejpřesněji z briaru to vyrobí BPK, to má mustr i na tu rytinu Švejka s nápisem To chce klid.

 

Jinak to co postuješ, je tvar Cavalier a ten do toho období absolutně nezapadá, to se z briaru začalo dělat až mezi válkami.

Ten kapák je důležitý, to co jsi namaloval je nečistitelné...

Zapomněl bych na to a řešil bych dýmku, co se mi líbí a přidá se někdo, to dává smysl.

Omlouvám se za mírně jedovatý osten.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně v pořádku Tikale, jsem rád za info a připomínky….  
alespoň , když se to dotáhne, tak to bude mít hlavu a patu :0) 

ale jak říkám, jak jsem čerpal, tak jsem všude slyšel o tomto tvaru ( ale ano, jde o to, že se jednalo o dýmku z filmu ) 

reálně s obdobím v jakem se to odehrává se to nesejde. To je asi pravda :0) 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale když to vezmeš kolem a kolem …. Třeba ani série Sherlock Holmes s Holmesem nemá nic společného. Nejblíže k němu má snad jen dýmka z označením Originál - tvar calabash ….. 

A pokud se nepletu, klasické calabash~ky, vypadají jinak a jsou taky z i s jinými  materiály … 

Tak že, proč ne 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Holmese je alespoň možnost hraničící s jistotou, že skutečně kouřil briarku, jako dobře situovaný gentleman...

Nechci ti to kazit, jen jsem to chtěl uvést do reálu.

Dát Švejkovi do huby kavalíra, nebo ho s ní spojovat je totálně mimo.

A už k tomu nemám co říct.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě asi takhle - mít Švejka na dýmce ve stylu Sherlocka Holmese nebo obecně na dýmce tvarově úplně mimo to,co kouřil ve filmu s Hrušínským je asi na zvážení,za mě spíš ne. Na druhou stranu bych si ten originální tvar nebo ty návrhy s “kapákem” nekoupil jednoduše proto,že se mi nelíbí, i když Švejka mám rád. Takže osobně počkám,jak se tady domluvíte a pak se buď přidám,nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Bert napsal:

Marty, nikoli záchyt, ale odkap, tedy vypouštění.

To znamená, že je tam nějaký otvor se závitem, který je po kouření vyjímatelný/odšoubovatelný?

Jinak dík za info k materiálům. Já jsem se domníval, že je všechno briar.

Za sebe ale musím říci, že se mi tvarově ten kapák nelíbí. Na mne působí jak kloun na galéře.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
Už bych i zadymal,ale venku zima jak sfiň a na bytě zkrátka neee. Jak to máte kluci vy, máte svou " kuřárnu" pokoj,dílnu, sklep ?
Jo v kotelněaspoň jednou týdně nebo teď s ogarama v "soukromém klubu" .

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím dýmkaře,

koukám že se tu bavíte o repasi dýmek. Chodím na fórum dýmka, ale přijde mi, že tam již "chcípl pes". Zaregistroval jsem, že zde asi někteří dýmkaři působí.

Sbírám dýmky Stanwell. Teď mi přišla jedna z Jůesej a úplně se mi nelíbí komora. Není tam vytvořená rovnoměrná vrstava karbonu. Nechal bychy si ji rád repasovat. Můžu poprosit o tip, kdo by tak mohl?

 

A ještě jeden dotaz, chtěl bych z hygienických důvodů asi vylouhovat náústek. Napadlo mne v lékárně koupit líh a nechat to v něm odmočit. Na etrafice jsem viděl, nějaké tekuté přípravky na desinfeckci dýmek, ale není tam napsané složení.

 

Díky moc.

P.S. Ještě by asi zasloužila hlavička přeleštit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...