Přejít na obsah

Dýmky


Doporučené příspěvky

Já bych řekl, že spíš zelenají... a mám pocit, že jim k tomu stačí vzduch.

Jinak určitě souhlasím, že na skus je parakaučuk měkčí než akryl. Ani jsem netušil, že se parakaučuk ještě vyrábí. Měl jsem za to, že všichni výrobci přešli na akryl, jako přešli na filtr.

 

to Javert: tu dýmku z odkazu bych nebral hlavně proto, že je lakovaná. Nedejchá tolik a hlavně je pod tím lakem třeba schována spousta kazů...

 

to little_w: tak to je smůla s tou trafikou. Člověk by řekl, že v Anglii bude na každým rohu, ale třeba v Londýně jsem za tři dny na žádnou nenarazil, dokonce ani na Baker Street, sic!

Se značkou Orlík nemám zkušenosti, takže nemůžu sloužit, ale myslím, že tvá volba na Savinelli je správná.

Ještě co se týče těch filtrů a vliv na močkování. Ano, filtr část močky nasákne, ale je třeba říct, že na výskyt močky má vliv především druh tabáku - Cavendish močkuje daleko víc než třeba již zmiňovaná sušší Latakie. A opravdu velký vliv má styl kouření, respektive rychlost. Čím rychleji člověk kouří, tím méně času má vlhkost tabáku unikat přirozenou cestou - horem, takže se pak vlhkost sráží dole, kuřák tahá a vydává to zvuky jako když dopíjíš brčkem pití...

Zní to sice trochu vědecky, ale zas taková věda to není...

 

to Petr: pěnovka pěkná. Nikdy jsem z ní nekouřil. Ano, nemá "paměťový efekt", ale zase jsem slyšel, že je z toho strašně sterilní kouření.

 

Přidávám obrázek dýmky z dob, kdy nebyli všichni posedlí filtrem a Peterson dělal (možná ještě dělá) subtilní dýmky: Peterson Old English Collection Tankard.

Ač je dýmka velice subtilní, tak pro svou tenkostěnost se musí kouřit velice pomalu. S náplní Peterson University Flake mi tak vydržela i tři hodiny...

post-617-039310200 1355841495.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Delší dobu už o tom přemýšlím a před vánoci jsem se rozhodl jít do toho :)

Objednal jsem si pár dýmek - jednu nekouřenou z produkce KOH-I-NOOR a pár zrestaurovaných z aukra, od pána z aukra, který měl dobré reference na dýmka.net

Objednal jsem si z etrafiky 3 druhy tabáku:

-Krakonošova směs

-Holger Danske Original Honey Dew

-Kuntucky Bird

teď se zrovna blížím ke konci první dýmky naplněné Krakonošem a je to trocha jiné, než jsem čekal

-pořád musím připalovat, no to jsem čekal, že to napoprvé nepřipravím tak, aby to jelo najednou...

-zvláštní pal na jazyku, to se taky dalo čekat, nová zkušenost

-ale co mě překvapilo, pořád mám tendence si odplivávat a už tu mám skoro tak dcl v plivátku/popelníku, to není moc normální, ne?

Asi je to odplivávání zapříčiněno tím palem na jazyku, ne? Máte někdo taky takové nutkání? Nebo co dělám špatně?

Něco jsem o tom přečetl a na toto jsem snad nikde nenarazil worried_anim.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis tahat hodně "na silu"? Možná máš moc napěchovaný tabák ve fajfce. Ona pak blbe hori, stejne, kdyz je nacpaný slabe. Chce to tak akorát, na to přijdeš. Raději min napevno, pul centaku pod vršek, když to zapalis, tabák se trochu zvedne a zkypri, tak jemne utěsnit taptatkem, aby tah kladl trochu odpor. To slineni muže byt právě silnym taháním, ale i z podráždění slinnych žláz nezvyklym podnetem. To štípání jazyka je bezne, přejde, staci kouřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše Petr. Já bych jenom k tomu nacpávání doplnil, že je to mnohdy neprávem podceňováno, a proto:

 

1. Před nacpáním vždycky jednotlivé řezy tabáku od sebe oddělím a prohlédnu, jestli se mezi ně nezatoulal nějaký příliš dřevnatý kousek. Ten jde bez milosti pryč.

2. Nacpávám na tři vrstvy volná, udusaná, více udusaná - vždy prstem kvůli citu.

3. Hodně se mi osvědčilo tabák cpát a stáčet jedním směrem. Líp prohořuje.

 

Psal jsi o tom, že fajfka netáhne. Všiml jsem si, že jsi zmínil i nákup použitých. Takže se naskýtá otázky, zdali je dýmka opravdu dobře průchozí.

 

Přeji Ti krásné vánoční experimentování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

dekuji panove je to jen cast - celkove jich mam kolem 70 plus minus :) ale taky jako kazdy dymkar jsme zacinal u jedne a myslel jsem ze staci a dneska mam pocit ze vlastne nemam porad z ceho kourit :) a pro pobaveni sirokeho publika davam jeste k dobru fotky ze stehovani sveho tabakoveho sklepa - celkove 16,5 kg a prijde mi ze mam porad malo :)

post-830-099309300 1357157491.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupil jsem si savinellku... ale jeste porad nedorazila :( no, pred vanocema jsem si koupil kukuricnou, kdyz jsem se docetl, ze se nemusi zakurovat. nemusi... takze pro ucely vyzkouseni tabaku ji z meho naprosto laickeho pohledu povazuji za celkem idealni. jo jo, dopreju si tak kazdej druhej den. chutove peklo se nekonalo, vylozene si to uzivam - cekal jsem ten zacatek tvrdsi ;)

 

ale na Savinellku uz se tesim... vyhlizim postaka kazdy den. v hledacku mam potom jednu peknou jirsovku, ale to bych poresil az pri ceste do ceska... nebo bych otravoval nekoho odsud ;)

 

Savinelli:

post-4836-095313200 1357163087.jpg

 

 

Jirsovka:

post-4836-015385300 1357163419.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...