Přejít na obsah

Švýcarské hodinky v československé armádě


odjinud

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 422
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

tedy Radku já skláním klobouk, sleduju ty Eterny a zjišťuju, že jsou to z různých hledisek téměř nejpohlednější hodinky kdysi i nyní, moc velká paráda a gratuluji.

***

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsíci...

Ahoj, trošku oživím vlákno. Moje výše "postované" Eterny začaly chodit dost mizerně a i přes "čištění a seřízení" v hodinářství u Dubu.. Tudíž jsem je dal k mému oblíbenci panu Frýdlovi, jemu patří velké díky za renovaci několika vintage kousků, které mám ve sbírce.

V Dubu na to hodili bobek a hodinky čistli halabala asi jen povrchově, zámeček na regulaci zmizel, péro nevyčistli pro změnu vůbec a navíc chybí kousek kolíčku... Takže až si někdo budete něco dělat u Dubu tak pozor.

 

Přidávám pár fotek jak probíhá rozborka Eteren :)

Upraveno uživatelem Ronin13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To Ronin: ten remen je moc peknej. Musim se zeptat Zrna, jestli by umel neco podobneho na moje Longiny.

Diky, myslim, ze urcite :)

Co ty tvoje nove Longines MVS, maji nejaky pribeh?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej víc fotek a něco nám o nich řekni :) Ty Longines jsou moc pěkné...

 

 

Díky a dokonce to vypadá, že se mi daří dát dohromady i pojmenovat jejich historii. Uvidím jak moc a jestli u obou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej mi vic casu at to poskladam dohromady a ma to hlavu a patu. Zatim mam jmeno pilota a to kde pusobil po roce 45. Jeste musim dohledat jeho valecnou historii.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tak to jsem zvědav! Vyfoť ještě detailně ten řemen, jestli je původní, tak chci vědět, jak vypadal!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

hladam hodinky nasich letcov v RAF alebo hodinky letcov v RAF vseobecne. mam sancu nieco zohnat na prijatelnu cenu?  kludne to moje hommage alebo no name replika. samozrejme to nemoze byt fejk alebo uplny sunt/srot. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten pozadavek je takovej divnej.

1. Definuj prijatelnou cenu. Je to 5k nebo 50k?

2. Mas moznost puvodnich hodinek, reedice nebo homage. A u puvodnich hodinek bud muzes hledat primo vojenske s oznacenim MVS, nebo civilni. Cena tam odpovida stavu a jako se vsim, tak se to casto fejkuje. Vsak si poctive projdi tohle vlakno.

3. Obcas se objevi Longiny, Lemanie nebo Eterny na Aukru nebo ebayi, ale tam si dej velky pozor co kupujes.

4. Z reedici mas moznost bud modelu od Longines a nebo Eterna Heritage Military 1939. Ty se daji koupit v Chronoshopu kolem 50k. Byly i tady v prodeji za neco kolem 30k, ale nikdo po nich nesahl, pokud vim.

5. Homage me napada jen od Zeno Watch neco na styl Longines. Ale dostupnost a cenu nevim.

Ty Eterny vypadaji takhle a zrovna je mam na ruce:

dbd32211a71f25d14b0776dcad1afe40.jpg

 

Dej si poptavku do vlakna, to bych ti asi doporucil nejvic. Ale necekej, ze to poridis za babku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...