Přejít na obsah

Švýcarské hodinky v československé armádě


odjinud

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 422
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Rozhodnúť takto - ktoré sú "prave " a ktoré " falsum "  pri značení MVS  u  týchto dvojičiek 2446  je ťažké. Stále máme málo informácií Myslím si ale, že  dve rovnaké čísla  s veľkou pravdepodobnosťou  neboli. Ostáva iba trpezlivo dopĺňať  databázu a  čakať  na čísla tesne pred a po  týchto dvojičkách. Myslím , že týchto  čísiel MVS -dvojičiek  sa ukáže viac.Keď som sem dával prvú databázu   bolo  zaevidovaných  55 kúskov. Neskôr  sa pridal JPS a bolo ich  tuším  84ks. Dnes máme  zaevidovaných  a takmer všetky s fotom  150 ks Longinsov. Keď nei sú podklady z armády  ani Longinsu  čo a kedy  odovzdal armáde , ostáva iba  trpezlivo čakať a trochu sa posnažiť  rozšíriť databázu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm tak já taky nevím :/ EDIT: Ale ten z Aukra mi přijde jako nejhůře provedený.

 

attachicon.gifBildschirmfoto 2015-11-08 um 23.01.43.pngattachicon.gifBildschirmfoto 2015-11-08 um 23.01.48.pngattachicon.gif

Mně se prostě nelíbí tento font písma a dýnko.

U těchto dvou je to pro mě markantní - 2493, _5_5

 

Je mi naprosto jasné, že jsou v oběhu desítky Longines MVS s nově vygravírovanými dýnky z jediného důvodu a to je atraktivnost. Samozřejmě zvýšení tržní hodnoty. Při koupi svých s číslem 2446 jsem hledal i shodu (gravírování) s ostatnímy, po nabytí přesvědčení jsem do nich šel. Jejich vlastníkem přede mnou byl člen romulada. Nevěřím, že byly dvoje se stejným číslem vydány oficiálně a stejně nevěřím, že značení na hodinkách, které jsou nyní na aukru nabízeny s číslem 2446 je pravé :tired:

Upraveno uživatelem M-72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupit civilní Longines za komunistů ?  Mission Inpossible

 

 

To se pleteš. Daly se pořídit. Můj děda byl pilot, před WWII i po WWII a mám jeho Longiny bez označení MVS, protože si je pořídil jako civilní za vlastní a fasované vrátil. 

 

 

Věřím tomu, že za první republiky to šlo, ale po válce a zejména po únoru 48 už ne. A to si myslím, bylo období, kdy se dalo čekat nejvíce úbytků z evidence MVS

 

Šance pořídit civilní longiny nebo ty vojenské vidím tak 50/50. Připustíme-li, že vojenských bylo několik set až tisíce (2, 3?), nevím kolik civilních se zde v republice prodalo, ale o mnoho vyšší počet jich asi nebyl.

 

Je otázka zda a kdy se údajné padělky vyráběly. A ono je i možné, připustíme-li teorii o padělání, že civilní longiny je z tohoto důvodu dnes celkem těžké sehnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Neviem či  to patrí sem , nie sú to švajčiarske hodinky  v československej armáde, ale v svojom archíve som

našiel odniekaľ stiahnuté foto  molnií  ako MVS.

našiel som na aukre  ďalšie molnie MVS.Takéto  vreckové boli asi  u vojakov  obľúbené.Podľa čísla ich bolo  pravdepodobne sto a viac , ale neviem si tipnúť  kto ich nosil v uniforme.

post-1906-0-09344400-1450722484_thumb.jpeg

post-1906-0-87252500-1450722524_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

dakujem všetkym ktory mi otvorili oči tiež zbieram hodinky ale špecializujem sa hlavne na olympiske hry 1980 moskva a nafotim aj moje kusky nie je to MVS ale tiež su od vojakov s vigravirovanym zadnym vekom zaujimavosti a este som sa chcel opytat či sa nahodou niekto z  vas nestretol z hodinkami pobeda so strojčekom pattek philippe povojnova pomoc rusku asi okolo roku 1953 za každe info dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Na Instagramu jsem narazil na pana, ktery ma Eterny MVS. Napadlo me mu napsat a poprosit ho, jestli by mohl dodat cisla do nasi evidence. Obratem ochotne odpovedel, ze ma celkem 3 Lemanie, 4 Eterny a 2 Longines a ze mi cisla posle. Tak az se to ke mne dostane, tak to sem hodim. Doufejme, ze to klapne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Tohle je fakt nádhera, starý pilotky jsou prostě boží.

Máš můj veliký obdiv. (vlastně prd, co to píšu normálně Ti závidím). ;-)

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

přidám svoje poslední přírůstky, oboje jsou Eterny s mimostředkou

MVS jsou podle čísla strojku z roku 1938, druhé jsou  z roku 1948.

 

přestože pouzdra působí při pohledu zvrchu stejně, jsou jiná. Mají různou tloušťku a největší překvapení mě čekalo při rozborce, MVS pouzdro je dvoudílné, strojek je uložen ve "vaničce" stejně jako Longines MVS

 

post-13546-0-43511500-1462478233_thumb.jpg

 

post-13546-0-84704600-1462478570_thumb.jpg

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...