Přejít na obsah

Stowa FLIEGER


Doporučené příspěvky

Jedná se o hodinky po kterých jsem pokukoval minimálně rok a půl a mám obrovskou radost,

že konečně můžu přispět do této sekce, protože jsem na svůj nový a první mechanický-automatický

přírůstek opravdu pyšný. Ačkoliv se jedná o značku a model, který tady snad každý zná a nemusel bych

jej představovat, přesto si nenechám ujít tuto příležitost a zdržím se na výsluní o něco déle. Nakonec

proč ne, když jsem na tyto hodinky tak dlouho čekal, že jo? I když dlouho je u této značky relativní pojem. Dostal

jsem tyhle krásky, zde již bez kurzívy, jako dárek za promoce. Od objednávky uplynuly asi čtyři měsíce

a ačkoliv původní datum doručení (listopad) bylo přesunuto na prosinec, nezanevřel jsem na značku Stowa

ani na minutu. To čekání sice nebylo tak super jako jejich nošení, ale patří to k tomu.

Myslím si, že hodinky Stowa sotwa někomu nemohou sedět. Po otevření kufříku jsem věděl, že jsem při

výběru těchto hodinek (byl to sice dar, ale bylo mi dáno to privilegium, abych si jej vybral), neudělal chybu.

Jejich velikost mi maximálně vyhovuje a ten řemen je parádní, skutečně, barva a nýty k sobě jdou až

neskutečně. Mám z nich takovou radost, že ani nevím, co dál o nich psát. To se prostě musí vidět....

Hlavně vůbec nejlepší je na ně jen tak koukat. Doufám, že se Vám budou líbit. Hezký Vánoce přeju všem

členům i nečlenům, kteří bloumají tímto fórem a jen tak ze zvědavosti si čtou příspěvky zdejších přispěvatelů.

post-13270-039237700 1356369172.jpg

post-13270-051513300 1356369182.jpg

post-13270-079558700 1356369204.jpg

post-13270-012593900 1356369215.jpg

post-13270-000297300 1356369228.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou fakt senzacni, o tom neni pochyby. ale neni mi moc jasne, co si kdo predstavuje zde pod jmenem B-Uhren.

Baumuster jako stavebni priklad, nebo Beobachtungsuhr jako "pozorovaci" hodinky?

B je správně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to poněkud zvláštní, že mi tohle došlo až ve chvíli, kdy jsem si je dal na zápěstí. V jakýkoliv jiný chvíli nebo kdybych někomu měl radit s výběrem, ihned bych řekl, ať mají manuální nátah, ale sám jsem z toho byl tak hotovej, že si je můžu vybrat, že jsem na všechno zapomněl. Jediný, co jsem vybral ještě při vědomí, byl řemen, zbytek si nepamatuju.

Možná bych jim přidal nějakej ten milimetr,ale tobě sedí parádně.Ještě víc by se mi líbil ruční nátah,ať je to echt B-Uhr,ale to už si zase vymejšlím,já vímoneeyed02.png.

Upraveno uživatelem Zeeberdee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, přesně tak, nadčasovej dárek, jelikož mám rád věci, který mám dlouho a tvořím jejich historii (jedno kuličkové pero už mám sedmým rokem), tak doufám, že i tyhle hodinky mi vydrží co nejdýl. Na druhou stranu vím, že se k nim musím patřičně hezky chovat a předvídat skutečnosti, které by jim mohly ublížit. Můj obor je právo, koncipientura, trefil jsem se?,......k obleku si myslím, že budou sedět. A pokud mi v práci někdo bude tvrdit, že ne (přestože se na jejich názor nezeptám), tak mě to nezajímá. Jeden chlap z práce má bondovky a vůbec ale vůbec mu nesedí, je mi jich opravdu líto.

Krásný, nadčasový dárek k promoci. Zajímalo by mě, jaký je tvůj obor.

Upraveno uživatelem Zeeberdee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, B je správně s doplněním, že A je potřeba k B. Jsou to spojité nádoby.

 

jojo, kdyz rekne nekdo a, mel by rici taky b...

ale to s temi leteckymi B-Uhr (beobachtungsuhr) mi to vysvetleni tady stacit moc nechce.

cemu rikate zde na foru B-Uhr, kdyz ty zacinaji spravne az teprva od nejakych 48mm a vice? :rolleyes:

 

Stowa jsou senzacni, ale s prumerem jen o 42mm sotva nejake B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to beru tak, že nemají sice průměr zde tvrzených 48mm, ale přesto styl je nějaké to B. V tom případě, aby to nepůsobilo moc klamavě, napsal bych následující: Jedná se o hodinky typu Beobachtungsuhr. A podle mého názoru Beobachtungsuhr neevokuje v lidech pouze průměr IWC BP, ale jakýkoliv průměr, pokud ciferník vypadá tak, jako u Vámi psaných B-Uhr nebo mu je alespoň podobný. Horší by bylo, kdyby hodinky Stowa FLIEGER byly nikoliv spotřebiteli ale na internetových stránkách výrobce označovány za pravé B-Uhr. To už je ale jiný problém a tak tomu zde není, naštěstí.

jojo, když řekne někdo a, mel by rici taky b...

ale to s temi leteckymi B-Uhr (beobachtungsuhr) mi to vysvetleni tady stacit moc nechce.

cemu rikate zde na foru B-Uhr, kdyz ty zacinaji spravne az teprva od nejakych 48mm a vice? :rolleyes:

 

Stowa jsou senzacni, ale s prumerem jen o 42mm sotva nejake B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, kdyz rekne nekdo a, mel by rici taky b...

ale to s temi leteckymi B-Uhr (beobachtungsuhr) mi to vysvetleni tady stacit moc nechce.

cemu rikate zde na foru B-Uhr, kdyz ty zacinaji spravne az teprva od nejakych 48mm a vice? :rolleyes:

 

Stowa jsou senzacni, ale s prumerem jen o 42mm sotva nejake B.

No na nekoho, kdo donedavna ani nevedel, co to je B-Uhren, mas dost ujetej nazor. Original B-Uhren jsou rozmer 55 milimetru, to znamena ze jejich moderni reedice by byly nenositelne a proto se delaji v "civilnich rozmerech" 40 - 48 mm. Takze si svoje rady nech, ty chytracku smile_anim.gif Navic Stowa je jedna z peti firem, ktere skutecne delali za valky B-Uhren pro Luftwaffe, takze o jejich vyrobe neco vedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Takze si svoje rady nech, ty chytracku smile_anim.gif Navic Stowa je jedna z peti firem, ktere skutecne delali za valky B-Uhren pro Luftwaffe, takze o jejich vyrobe neco vedi.

 

ale ale, no tak zde vidis, vrchni prudici, jakou mas vzdy/vsude pravdu...

pritom jsem se jen chtel zeptat, jak to je s tema B ve skutecnosti mysleno.

radit nekomu neco zde? nikdy a ani nahodou, mazaku... tak chytry jsem uz take.:notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ale, no tak zde vidis, vrchni prudici, jakou mas vzdy/vsude pravdu...

pritom jsem se jen chtel zeptat, jak to je s tema B ve skutecnosti mysleno.

radit nekomu neco zde? nikdy a ani nahodou, mazaku... tak chytry jsem uz take.:notworthy:

No tak vidíš. Tak pekny letecký vánoce smile_anim.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...