Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 436
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdrojem jsou oficiální firemní materiály Elton vydané v roce 1966. A ústní informace dalších sběratelů a bývalých pracovníků. Tyto informace jsem neprověřoval v archivech firmy.

 

Ahoj Luku,

můžeš mi prosím napsat jak se jmenuje ten firemní materiál Eltonu vydaný v roce 1966 a případně jména bývalých pracovníků Eltonu, kteří Ti poskytli informace ohledně počtu vyrobených spartaků.

 

Já jsem kontaktoval několik bývalých zaměstnanců Eltonu, kteří v něm pracovali na sklonku padesátých let a nikdo z nich mi nebyl schopen říci kolik Spartaků se vyrobilo, natož aby si vzpomněli proč se přestal používat název Spartak a nahradil ho PRIM. Podotýkám že se nejednalo o nějaké lidi od soustruhů, ale bývalého šéfa technického úseku, bývalého hlavního technologa a bývalého konstruktéra, který například navrhoval kal.66.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle poté ty nabyté vědomosti společně zveřejnit, pánové, ať z toho něco má i lid prostý....prosím pěkně.... :)

 

mischo, ten spartak je čupr! Neviděl jsem zatím žádný s čárovými ručkami.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Páni odborníci,

dokázali byste zhodnotit autenticitu hodinek Spartak podle přiložených fotek?

Jedná se o tuto aukci

http://aukro.cz/show_item.php?item=2877096...Fa%3E%3C%2Fi%3E

díky

post-953-1198619500.jpg

post-953-1198619515.jpg

post-953-1198619530.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take jsem na ne pred par dny na aukru koukal. Z fotek bych ale rekl, ze pouzdro neni pravy Spartak. Neb co jsem mel moznost na poslednim sraze ohlednou mischovy, to origo pouzdro ma zakulacene nozky - ne zkosene. Diplomaty budou asi taky nejspis skladacka. To, ze nemaji cislo na dynku by nevadilo - do produkce se dostaly i neocislovane. Ale ta cervena vterinovka se neda prehlednout :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručky u Spartaků nesedí zcela jistě, pouzdro dle mého názoru také ne, ale tam si nejsem naprosto jistý tím, že se opravdu používalo jen to jedno, které znám (a které na fotce není).

 

U Diplomatů je určitě neoriginál sekundová ručka a možná i korunka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzdro u těch spartaků možná sedí, ovšem dýnko a ručičky na 100% ne. Dýnko bylo krásně zakulacené, s vyraženým číslem. Ručičky byly listového tvaru. Sám vím, jak těžce se shání. Ovšem číselník je krásný.

Upraveno uživatelem ferda_mravenec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to velké štěstí najít původní spartaky. Já je sehnal s neoriginálníma ručičkama a s mírnýma úpravama strojku (taky, které hodinky za těch X let nepotřebují opravit). Jen sehnat originální (nebo velmi podobné originálním)ručičky zabralo rok:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...