Jump to content

Recommended Posts

Dostal jsem hodinky Prim - bílý číselník - potisk stejný jako u původního Spartaku, zlaté úzké ručičky, logo Prim bochánek, nápis 15 Rubínů, označení strojku K 25 - mimostředová vteřinovka, pouzdro 32mm - tvar původního modelu Spartak.
Byly modely Spartak oznečeny na číselníku tímto jménem nebo mohl nést i logo Prim? O jaký typ se jedná? Kolik bylo vyrobeno původních Spartaků?
Díky za odpovědi.

• Replies 429
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Přesně tak. A já jsem spíš udělal reklamu za což jsem si tady, pro mě nepochopitelně, přečetl nějaký uražený výlev.

Původních spartaků bylo vyrobeno cca 6000 ks a dále se stejné hodinky vyráběly i pod značkou PRIM. Stalo se tak v roce 1958. Vaše hodinky tedy budou z období 1958-1960. Strojek je kalibr 50!

Já Vám sem tu fotku klidně dám, ale počkám už na tu novou, která by měla být k dispozici příští týden.

Rozdíly byly i v provedení nožek. Některé modely měly nožky s fazetkou a některé bez. Bylo to tak jak u spartaků tak u primek. Důvody bohužel neznám. V praxi je mezi těmi hodinkami rozdíl pouze v označení.

Všechny tyto modely mají shodné znaky, ale také drobné odlišnosti. Ani já je nedokáži, v tomto okamžiku, seřadit tak, jak šli za sebou v historickém vývoji. Původní Spartaky však byly docela malé hodinky.

Průměr pouzdra byl 32mm. Výrobní číslo mých hodinek je 6 698. Včera jsem se dověděl, že prý původní Spartaky byly osazovány upravenými strojky LIP a byly označovány jako kalibr K25.

to Prim: ty hodinky s fazetkama jste měl na mysli v Mikulandské ulice, jak je to Antik hodinářství? Jak jste se o nich dozvěděl, prý to nikdo neví, že je tam mají (jsou zamluvené a schované)?

Párkrát jsem tam byl, ale cena mne nijak nezaujala. Měl tam asi troje.:)

Co se týče strojku kalibr 50, tak to je skutečně konstrukce, do značné míry okopírovaná od LIP. To je možné se dočíst i v našich oficiálních materiálech, takže na tom není nic tajného.

A K25 znamená kalibr (strojek (kalibr) o průměru 25mm).

Jo! už se mi taky zadařilo a mám tady tyhle. Akorát tam mám asi neorig. korunku- tu novější, vyšší.

A označení kalibru je 50/1

Čím se dá očistit tak zašlý ciferník??

A obávám se, ře i ručky jsou trochu chytlé. No asi pojedou na opravu do NMnM.