Přejít na obsah

Breitling


Klokan

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Třetím rokem vlastním a denně nosím Breitling Chronomat. Zajímalo by mě v jakém intervalu doporučujete dělat "servisní prohlídky", promazání atd. Hodinky nebyly z nejlevnějších tak by mě i zajímalo, zda je mohu bez obav svěřit autorizovanému servisu v Praze, a jaká může být cena standardní servisní prohlídky. Hodinky jdou naprosto přesně a jsou už po záruce. Mám s prohlídkou čekat až se vyskytne konkrétní závada, nebo raději zvolit prevenci?

Díky za každou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou se doporučuje prohlídka co 3-5let zk vodotěsnosti, seřízení. Pokud ale hodinky fungují a nejsou nějak často namáhány tozn. pára voda mráz aj. a pořád šlapou jako hodinky je hloupost do nich vrtat, vše bys měl mít napsáno v uživ. manuálu. Já bych doporučoval co 5let zkontrolovat. Ceny jsou různé záleží kde si to necháš zkontrolovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po takovéto době bych doporučil hodinky nechat přetěsnit, či alespoň nechat zkontrolovat a provést tlakovou zkoušku. Sám jsem takto též postupova s  Avenger Seawolfl .Doporučuji servis v Pařížské - Carollinum.

Díky všem za reakce.

Jak dlouho si tam mého miláčka nechají? Někde jsem četl, že hodinky se posílají na servis do Švajcu a trvá to třeba i 3 měsíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já mám to štěstí mít známého hodináře v Toríně, který se zabývá švýcarskýma hodinkama a moje Chronomaty je schopen opravit do druhého dne, v Toríně je nějaký sklad náhradních dílů a proto na díly čekat nemusí. Servisy v ČR se mi zdají extrémně pomalé a drahé, navíc když jsem chtěl opravit své staré Challengery koupené v ČR, Klenoty kde byly koupeny mi je odmítli že na ně nejsou díly a nic tam nepasuje (stržený závit na korunce), řešil jsem to všude možně hodně dlouho, nakonec Roberto to měl opět do druhého dne spravené ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Klokan. NovoCZ má pravdu, když si necháš udělat generálku Breitlingů v Karolinu, tak manžel mé známé za to u nás (nevím sice kde)vysolil kolem 10 000Kč (také Braitlingy, také generálka).

Četl jsem ve Watch magazínu, kde odpovídal hodinář (a to se tedy divím), že je zbytečné dělat generálky po 2 či 5 letech, ale lepší je do hodinek vůbec nevrtat a dát je na generálku až se jejich chod výrazně změní. Doporučoval bych ti jednou za rok či dva překontrolovat vodotěsnost a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No - já je minulý týden odnesl k Dušákovi na rychlé seřízení (šly cca o půl minuty za den později) a kontrolu těsnosti - prý seřídit nejdou a musej na generálku. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

No a lhůta je 2 měsíce s tím, že reálně snad měsíc a peněz to bude stát až hanba..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No za B-2 dám 8000,- (v ceně je vyčištění, namazání, kontrola, výměna unavených součástek, seřízení, přetěsnění a vyleštění pouzdra).

Za jednodušší Breitling Shark (bez COSC, bez chronografu) chtějí 6000,-

 

Je to dost peněz, ale vlastně, jak to tak čtu, tak i dost práce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dušák mně dost zklamal. Mám staré, společenské Omegy. Nejdřív nepoznali, že jde o Omegy (na číselníku nejsou nápisy) , ale potom mi řekli, že takhle staré hodinky neopravují....

Dovolil jsem si reagovat v Index ? Opravy, servis a pomoc s hodinkami ? Doporuč dobrého hodináře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Jirka 2

Taky bych čekal že hodinky v této cenové a kvalitativní relaci budou zralé na generálku asi tak po 50-ti letech

10k za servis je určitě přehnané. Breitling není exotická značka, jedná se vlastně o velkosériovou produkci (180000 kusů ročně není málo).

Takže klasický přístup - spoléhat na to, že zákazník čeká seriozní přístup a oškubat ho do krve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si dovolím přispět: ta generálka po pěti letech se zdá být brzo ale když uvážíte že hodinář má převzít odpovědnost za všechny funkce a vyhovět Vašim požadavkům na přesnost, těsnost atd. U běžných hodinek laborovat s jednotlivými vteřinami tak ,jak to na tomto fóru čtu, je dost těžké. Vemte v úvahu odpařování oleje nebo vlastnosti gumy (těsnění).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Mechano

 

já bych tu odpovědnost hodináře neviděl tak dramaticky. Záruka na opravy, pokud se nepletu,

je 6 měsíců a potom si můžu nechat dělat generálku znova. Co se týká požadavků na přesnost,

nemusí hodinář plnit moje požadavky, mně úplně postačí, když splní požadavky COSC.

Nechci se hádat, ale mně přijde 10k za celkem běžný servis skutečně dost. Jak by ses tvářil,

kdyby ti v autoservisu vyúčtovali za servisní prohlídku 30k s poukazem, že když máš na novou

oktávku, tak máš mít i na servis. Poměr cena nového výrobku x cena servisu je zhruba stejná

jako u chronomatu. Vím, že zdejší trh je omezený co do počtu prodaných kusů a není proto

prostor pro velké slevy, které jsou běžné venku, ale to by se nemělo týkat práce hodináře.

Neříkám, že to má dělat zadarmo, ale řekněme cca 500/hod. my mělo být za kvalifikovanou

práci na zdejší poměry akorát, a ať mi nikdo neříká, že přetěsnění, promazání a vyčištění

zabere 20 hodin čisté práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...