Přejít na obsah

STEINHART "Nav B 47 handwinding bronze"


Lion

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Nové STEINHART "Nav B 44 handwinding bronze" dorazily na konci týdne. Dnes vkládám pár rychlých fotek foceným iPhonem.

Taky uz jsou 44 doma, a limitka je vyprodaná :-), teda aspon v ČR

post-18261-0-10915000-1382531851_thumb.jpg

post-18261-0-38557800-1382531884_thumb.jpg

post-18261-0-80694800-1382531914_thumb.jpg

post-18261-0-08850700-1382531943_thumb.jpg

post-18261-0-56019700-1382532068_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

Jediné co mi obecně na pilotkách od štajnu vadí je to trojuhelník a tečky na 12 prostě aspon bez teček

 

Jinak paráda jsem zvědav jak dlouho ta vlna bronzu potrvá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

ok beru Z5 :D. Ale třeba IWC to má občas celkem dobře shované mě ty koule u trojuhelníku fakt vaděj :(. CHci pilotky co maj normál 12 nebo čárku

 

Ale jinak sou prostě fakt krásný takže stejně skončím u koulí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok beru Z5 :D. Ale třeba IWC to má občas celkem dobře shované mě ty koule u trojuhelníku fakt vaděj :(. CHci pilotky co maj normál 12 nebo čárku

 

Ale jinak sou prostě fakt krásný takže stejně skončím u koulí

Aha takto - ano IWC BP aj Marky maju ten trojuholnik s "koulema" uplne hore miesto tej ciarky, to hej. No velka vacsina tychto dostupnejsich to ma tak ako Stajny...a vobec, myslim ze to aj tak prezijes :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Ahoj, mel bych spis obecnejsi dotaz a to konkretne na material. Bronzove hodinky jsem nikdy nemel a proto se chci zeptat, jake ma vyhody ci nevyhody oproti oceli. Jde mi hlavne o poskrabatelnost, odolnost proti ranam apod.

Koukal jsem na wiki a tam se docetl, ze bronz vynika vysokou tvrdosti. Jak se to projevi v praxi u tehle hodinek?

Dikes

 

Odesláno z mého SM-T211 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

No, bronzové hodinky nemám, ale podle fyzikálních vlastností (zde zejm. tvrdosti) bych řekl, že ocel (nerez) je na tom o něco lépe než bronz. Tvrdost bronzu se podle Brinella pohybuje mezi 60 až 130 HB. Ocel nerezová se pohybuje v rozmezí 150 až 250 HB. Takže určitá opatrnost je možná na místě, i když případné šrámy zamaskuje časem efektní patina :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj, koukáním na pilotky jsem se dopracoval k těmto Nav B-Uhr 44. Sice mi trošku vadí malá sekundovka, protože v noci rozdrbe svítící ciferník, ale zase je zde bonus sunburstu, průhledu v dýnku a snad i toho bronzu...

Může mi někdo říct, jak moc má materiál na těchto konkrétních štajnech tendenci korodovat/oxidovat a jestli se dá občas nějak renovovat? Nepotřebuji vyloženě leštěnky, ale výkvěty taky ne. Nějaká dokumentační fotka by bodla. Děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, koukáním na pilotky jsem se dopracoval k těmto Nav B-Uhr 44. Sice mi trošku vadí malá sekundovka, protože v noci rozdrbe svítící ciferník, ale zase je zde bonus sunburstu, průhledu v dýnku a snad i toho bronzu...

Může mi někdo říct, jak moc má materiál na těchto konkrétních štajnech tendenci korodovat/oxidovat a jestli se dá občas nějak renovovat? Nepotřebuji vyloženě leštěnky, ale výkvěty taky ne. Nějaká dokumentační fotka by bodla. Děkuji.

Ozivenie bronzu napr. tu

https://pinionwatches.com/cleaning-a-bronze-watch/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...