Přejít na obsah

Priklepova vrtacka


Doporučené příspěvky

a jinak s Hilti dělám už asi patnáct let (švagr má elektro firmu a na červený kufry má prostě závislost) a nezažil jsem větší problém než tzv. zlomený kabel ve vstupu, a jeden vypínač na bateriovce.

 

a že těch kufrů má.......

Upraveno uživatelem mondeo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Po letech...

Zalezi hlavne od pouzitia. Ak s tym potrebujes rozdrvat 2m2 betonu tak Ti 2.5J Hilti nepomoze, lebo to neprezije. To bude lepsie 7.5J kladivo z lidlu za 80?. Ak s tym burat nepotrebujes, tak ako radi mondeo, s Hilti chybu neurobis.

(Teda aby to nebolo zle pochopene, Hilti bude super vo vsetkych kategoriach. Ale stoji to adekvatnu sumu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

orol - nevím jestli nejlepší, ale pokud myslíš malé kladivo, nikoliv vrtačku, tak po 15 letech prodávání nářadí mohu jen doporučit třeba Makitu HR2470T. Předchozí model bylo vynikající HR2450, popř. s příponou T, která znamená výměnné sklíčidlo SDS+, popř. klasické vrtačkové. No a aktuální je model HR2470, popř verze "T", opět s výměnným sklíčidlem. Podotýkám, že kladivo se od vrtačky liší pneumatickým příklepem a SDS+ sklíčidlem, pochopitelně jsou i další změny, třeba jiný rozsah otáček apod.. Do sklíčidla SDS+ lze přes adaptér upnout i normální sklíčidlo, ale z principu SDS+ je toto upnutí s vůlí a navíc prodlužuje celou sestavu, takže kdo chce na kladívku používat i normální vrtáky do kovu s válcovou stopkou a bez vůle, pro toho je řešením verze "T". Verze T se dá použít i pro vrtáky do betonu s válcovou stopkou, které jsou levné a není třeba kvůli pověšení obrázku kupovat 6 mm vrták SDS+. Do zdi jde pak vrták díky pneumatickému příklepu výrazně snáze než u normální příklepové vrtačky a ani se na kladívko nemusí extra tlačit, vlastně by se ani nemělo, protože jak možná víte, jedním z důležitých parametrů kladiv je i jejich hmotnost. Kladiva jsou totiž konstruována tak, aby ideální přítlak odpovídal jejich hmotnosti, což se využívá hlavně u bouracích kladiv, kdy při bourání vodorovných betonů kladivo při práci jen přidržujeme ale netlačíme na něj. Kladívko HR2470 má tuším kolem 2 kg a při vrtání do zdi je ideální přítlak 2 kg, nikoliv jako když se do příklepové vrtačky opírám vší silou... 

 

Co se týká Hilti, před lety to byl nepochybně lídr mezi kladivy, ale upřímně, už si tím nejsem jistý, viděl jsem jich pár porouchaných a vždy to byly novější modely. Ale berte to jen jako napůl laický názor. Navíc nevím jak teď, ale kdysi mělo třeba u nás v HK Hilti obchod a servis a pak to zrušili, prý snad z důvodů nějaké centralizace a já jsem přemýšlel, co dělají běžní majitelé, když mají závadu nebo chtějí udělat nějaký servis, posílat do Prahy by se mi to nechtělo, když jiné značky mají síť servisních středisek po republice. Ale to je už pár let stará informace a třeba se Hilti vrátilo i k regionálním střediskům.  

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...