Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Radek124 napsal:

inzerují na webuNEzbývá než věřit že je pravda to co inzerují na webu:

Dnes je Meindl jednou z mála továren s patřičnou výrobou v Německu. V naší továrně v Kirchanschöringu v Bavorsku, je zaměstnáno přes 200 kolegů při výrobě bot.

Já jsem si právě říkal, že si to asi drží.... věřím 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Radek124 napsal:

inzerují na webuNEzbývá než věřit že je pravda to co inzerují na webu:

Dnes je Meindl jednou z mála továren s patřičnou výrobou v Německu. V naší továrně v Kirchanschöringu v Bavorsku, je zaměstnáno přes 200 kolegů při výrobě bot.

Takže vyrobeno v Turecku 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, ber to jenom jako povzdech někoho kdo už na tyhle drahé überkřusky (co mi při 400km měsíčně stejně nevydrží ani půl roku - podšívky, podrážky, všecko stejnej drek) rezignoval. Je mi jasné že mezi zdejšími "experty na utrácení za cokoliv" budu za kacíře, ale řekněme že za stejné prachy mi čtvery průběžně doplňované variace na nízké Merrell MOAB aspoň nezasmrádnou - a je mi úplně šumák že Turečtí ševci v Německu nebudou mít na svůj hnusnej kebab ze separátu:smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cyklony držia na mokrej skale skvele. Pri strmých zostupoch je to fajn pocit (samozrejme, treba si stále dávať pozor). Ten záber je okamžitý, netreba nič rozchodiť a to som bol trochu skeptický aj napriek recenziám.

Stabilita výborná, takže už na turistiku používam len tieto. Prechod mokrou rannou jesennou lúkou = mokré mesh špičky, ale na druhú stranu, vcelku rýchlo vyschnú.

Šnurovať topánky? Čo to je?😀 Koledujem si, že😉. Ale zatiaľ s BOA absolútne žiaden problém.

DSC07278 upr.jpg

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, ber to jenom jako povzdech někoho kdo už na tyhle drahé überkřusky (co mi při 400km měsíčně stejně nevydrží ani půl roku - podšívky, podrážky, všecko stejnej drek) rezignoval. Je mi jasné že mezi zdejšími "experty na utrácení za cokoliv" budu za kacíře, ale řekněme že za stejné prachy mi čtvery průběžně doplňované variace na nízké Merrell MOAB aspoň nezasmrádnou - a je mi úplně šumák že Turečtí ševci v Německu nebudou mít na svůj hnusnej kebab ze separátu:smoke:
No ja jeste nerezignoval . A ruznejch variaci mam plnej kumbal, vcetne moab, ktery mi zrovna moc nevyhovujou. A za stejny prachy ctvery variace taky nekoupis, mozna tak dvoje a nahradni tkanicky k tomu .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Já už se Speedgoaty 4(Hoka) jedu téměř čtvrtou sezónu, v létě, v zimě, hřebenovky, traily 70+, práce, město, a drží jak Židovská víra. Letos jsem dokoupil mid Speedgoaty 5 ve verzi s GTX, a je to prostě jak chodit na obláčku. Jediný krok vedle, byly kotníkové, o čtvrt čísla větší, wide Anacapy, kdy jsem urval ty nastřelené šněrovací háčky s asi třetím zavázáním. Ale to jen na okraj, protože už jsem dlouho nechválil Hoka 😁.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už se Speedgoaty 4(Hoka) jedu téměř čtvrtou sezónu, v létě, v zimě, hřebenovky, traily 70+, práce, město, a drží jak Židovská víra. Letos jsem dokoupil mid Speedgoaty 5 ve verzi s GTX, a je to prostě jak chodit na obláčku. Jediný krok vedle, byly kotníkové, o čtvrt čísla větší, wide Anacapy, kdy jsem urval ty nastřelené šněrovací háčky s asi třetím zavázáním. Ale to jen na okraj, protože už jsem dlouho nechválil Hoka .
Mam oboje, anacapy na chuzi dobry, speedgoaty me na chuzi nevyhovuji, ale pravdou je, ze bych potreboval asi wide variantu coz nemam.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomalu přecházím na barefoot botky - ta svoboda pro nohy je návyková. Tak jsem včera po dlouhé době vyrazil na Keprník ohmatat první sníh a GTX botky jsem doma neměl, tak jsem vzal Altra Lone peak bez membrány a i když jsem si párkrát (pořád) šlápnul do vody, tak musím říct, že tím jak noha musí furt pracovat pod nerovnostmi (podrážka je sice tlumená, ale hodně flexibilní), tak mi zima na nohy nebyla (měl jsem i merino fusekle). 

Na celodenní výlet ale určitě GTX nebo celokožené. 

 

IMG_3845.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, African napsal:

Velmi dobrý důvod si koupit nové 😂

To je provokace 🤣, Neboj, mam jeste jedny stejny, jen trosku jinak barevny 😅

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení, mám dotaz. Pro drahou polovičku začínám vybírat nové pohorky. Za pár let už jsme měli nějaké ty Salomony LaSportivy. Tentokrát je úkol jasný a já bych se raději poradil v rámci praktických zkušeností. Bota by měla být minimálně polokotníková, ideálně kategorie B/C, což je to zásadní kritérium, a taky celoroční s membránou. Důvody jsou ty, že když jsme měli starší model Trango od LaSportiva, tak ty byly fakt tvrdé, Salomony zase příliš měkké. Prostě to musí být univerzály, co zvládnou třeba 25 km chůze po všem možném, ale ani se neztratí na skále, pokud bude nějaký ten přelez. Ideální by byla i možnost uchycení maček poloautomatů. Jít nějakou dálku s dřevákama je fakt peklo a stejně tak s měkkýma botkama po šutrech. Takže hledám kompromis, který něco zvládne a něco vydrží. Samozřejmě jsem pročetl a viděl všechno možné, ale když bude nějaká osobní zkušenost, tak to bude fajn. Já mám už čtyři roky Kayland Cross Mountain GTX a jsou skvělé, snažím se ji to vnutit, ale taky jsou trochu tvrdší, takže jsem nepochodil. Předem díky ta tipy a rady, který pak budu možná aplikovat i na sebe. Z

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...