Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Dnes se na me obratil kamarad, at mu poradim nejake Military Watch nebo alespon v Military stylu. Vzhledem k tomu, ze zase nejsem takovy odbornik, jako nekteri kolegove tady a kamarad nema doma internet, tak to pisu sem.

 

Jeho pozadavky jsou:

 

- cena cca do 5 000 Kc

- Vodotesnost min 200M

- automaty i quartz (to je asi jedno, vzhledem k tomu, ze se jinak o hodinky moc nezajima)

- nejlepe s Nato strapem (ale ten by se dal sehnat i zvlast)

- bez tritia nebo jine radioaktivni latky

- nechce zadnou ruskou znacku

 

Moje rada byla napr. Luminox nebo Traser (jedny z nich si chci behem prazdnin taky koupit), ale nechce tam tritium.

 

Diky za rady

:tomcat: :tank: :gunsmilie:

Edited by Michael
Posted (edited)
Dnes se na me obratil kamarad, at mu poradim nejake Military Watch nebo alespon v Military stylu. Vzhledem k tomu, ze zase nejsem takovy odbornik, jako nekteri kolegove tady a kamarad nema doma internet, tak to pisu sem.

 

Jeho pozadavky jsou:

 

- cena cca do 5 000 Kc

- Vodotesnost min 200M

- automaty i quartz (to je asi jedno, vzhledem k tomu, ze se jinak o hodinky moc nezajima)

- nejlepe s Nato strapem (ale ten by se dal sehnat i zvlast)

- bez tritia nebo jine radioaktivni latky

 

Moje rada byla napr. Luminox nebo Traser (jedny z nich si chci behem prazdnin taky koupit), ale nechce tam tritium.

 

Diky za rady

:tomcat: :tank: :gunsmilie:

 

Seiko dělá několik Military modelů. Zkus třeba www.21Jewels.com. osobně bych doporučoval tento model:

Seiko SBDA001 (alias Seiko Samurai) - Automatický nátah, titan, 200m, tvrzené sklíčko, cena 31000YEN což je cca 5500 CZK. Více na http://www.higuchi-inc.com/sbda001.html

samurai-4.jpg

 

nebo zkus tento odkaz: http://www.21jewels.com/products.asp?perpa...etproducttype=8

Edited by ¨safi
Posted (edited)

Ja bych doporucil nejake Marathony.

 

Bud potapecske TSAR (ma je ve vybave treba kanadska pobrezni straz) nebo klasicke vojenske Navigator.

 

Navigatory jsou v quartzu a potapecske se delaji i s automatickou ETOU. Pak uz ovsem stoji kolem 600USD.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by afrikab
Posted

Nebo tyhle Stocker & Yale, typ SandY P650. Jenze tady je uz sberatelska cena kolem 500USD.

 

Tu nechut k tritiu mu vymluv, je to zbytecne.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted

Diky, ja vim, ale nechce tam tritium, i kdyz jsem mu rikal, ze je to bezpecne...

 

Asi mu ukazu tento clanek: :D

 

"They are completely safe for all uses ... Should you actually manage to break the inner tube (by smashing the it with a hammer or similar impact), the tiny amount of Tritium gas will simply disperse and the unit will cease to function ..."

 

Jinak diky vsem za rady...

Posted

ja by som za tie peniaze siel do Marathonu ovsem uz s ETA strojkom nedavno sa tu niekd ena fore riesili... su paradne osem v novsich modeloch je podla mna zbytocne vela roznych napislov :(

Posted

Mimochodem, nevíte někdo, jestli má AČR ve výstroji nějaké hodinky? Teda kromě těch leteckých, co tu byly nedávno diskutovány.

Posted (edited)
Mimochodem, nevíte někdo, jestli má AČR ve výstroji nějaké hodinky? Teda kromě těch leteckých, co tu byly nedávno diskutovány.

 

Jestli myslis ty nove letecke vrtulnikove PRIM, tak to taky uplne vojenske hodinky nejsou. Vojenskyma hodinkama jsou totiz povetsinou chapany hodinky, ktere armada koupi svym vojakum. Neco jako letecke Prim Sport ci Orlik. Ale mozna se mylim.

 

Napisu jim mejla, taky me to zajima.

Edited by afrikab
Posted

Vážený pane,

v současné době nejsou v AČR žádné náramkové (armádní) hodinky zavedeny.

 

S pozdravem

Pplk. Petr Sýkora

 

Tiskova a informacni sluzba

Ministerstva obrany Ceské republiky

Posted
Vážený pane,

v současné době nejsou v AČR žádné náramkové (armádní) hodinky zavedeny.

 

S pozdravem

Pplk. Petr Sýkora

 

Tiskova a informacni sluzba

Ministerstva obrany Ceské republiky

 

Dík, toto mě docela zajímalo.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...