Jump to content

seiko alpinist sarb017, nebo?

Recommended Posts

To ano, ale Harold nemá jen mody, ale i origo. 

Přes Altro by to snad člověk řešil jen kdyby byly v záruce. Jinak Ti pozáruční servis udělá každý šikovný hodinář.

plný souhlas

Chlape ty jsou! Mám v plánu SARB035 a budu to muset ještě zvážit...no pěkně děkuju :D .

Toto by som si kupil

1082364d1368392740-reduced-mido-multifor

http://www.mido.ch/fr/node/1568

3 farby na vyber. 38mm, origo tah, plasticky cifernik. Bomba. 

existuje aj 42mm verzia. 

1049910d1366121493-comprehensive-compara

http://forums.watchuseek.com/f71/comprehensive-comparative-review-5-watches-38-40mm-range-848799.html

anebo je seiko alpinist spravna volba a nema cenu hledat neco jineho?

Já myslím, že to je ta správná volba. Jestli unosíš ten zelený cífr, tak to neřeš, protože nic tak pěkného a zároveň divného neseženeš :)

Origo tah jsem tenhle tejden objednal z China. :) Nevim, kde se tam vzaly, ale najednou tam prostě jsou. Pravda, zadarmo to neni, ale co bych nevrazil do definitivek, že jo. :D

včera jsem objevil, že origo tah nabízí i SeiyaJapan za 168 doláčů

http://www.seiyajapan.com/collections/accessories/products/seiko-ss-bracelet-for-sarb007

Tak nějak cítím, že už bych měl do toho praštit a koupit Alpinisty s origo tahem dokud jsou:)

(že já blbec je nekoupil za směšných cca 5  až 6 táců od Wella, když jsem  před 6lety poprvé vstoupil na

toto prokleté forum)

Musím vymyslet důvod nákupu a rodinný rozpočet:( ach jo

Anela: ".. pomer velikosti ciferniku vuci pouzdru"

Myslim, ze je to efekt zpusobeny vnitrni lunetou a aktualnim nasvicenim ciferniku - meni odstin od jasne zelene po temer cernou. Ty 2 korunky jim opticky pridavaji hmotu. Foto pro srovnani. 39-42-41 mm.

Hodinky sice pěkné, ale takové nedospělé. Sarby mají, alespoň pro mne, větší koule. 

SARGy005+007 mají trochu moc čísel a myslím, že ani jedny nemají takové koule :) Ale univerzálnější jsou asi určitě... Teď je otázka, jestli zrovna to je důležité :)

U Seiya je tah vyprodaný, bohužel jsem nestihl včas jej objednat. Takže objednávka letí na CHINO, tak uvidím.

Mne uz ho chytili celnici, cili ze 4 litru to dost pravdepodobne pujde na 5. A to uz je za Seiko naramek dost. :D ale tak treba ta cena uz jenom poroste, ze jo. :))

• 1 month later...

vsechno jsem prosel a zvazil, v tom srovnani od people byla tezka konkurence, umel bych si predstavit kazde z nich. nicmene jsem zustal u sarb017...

cas postoupil, uz vybiram obchod, kde si je koupim :)

jenze se tedka objevily v prodejnim vlakne precista CAF... proti pozadavkum jsou velke, maji manualni natah,porad by mi chybely hodinky do vody a bez plastickeho ciferniku. ale je to CAF! s tou super otocnou lunetou!

• 1 month later...

Ach jo. Já vím, že bych měl držet hubu, ale musím to napsat. Ty Alpinisty jsou krásný, nádherný hodinky. Kdyby neměly tu vnitřní lunetu a tu druhou korunku na čtyřce, tak už je dávno mám, a jak se znám, tak nejem v téhle zelené variantě. Ale tohle je pro mě prostě deal breaker. Nepřemýšlím nad nima poprvé a prostě ne, nemůžu.

A Anelovi samozřejmě gratuluju  :D