Porotrico Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Ahoj vespolek, před pár dny mi dorazily hodinky Omega Aqua Terra. Protože se mi opravdu moc líbí, tak se asi stanu Omega fandou. Jenže Aqua Terra jsou více méně (spíše více) společenské hodinky. Hodí se jen ke slušnějšímu oblečení. Jenže já v práci nemusím (a nechodím) v obleku ani v košili s kravatou. Takže bych chtěl nějaké trošku více sportovnější hodinky a připadají v úvahu jen dva typy. Oba jsou Seamastery (sorry, ale Speedmastery se mi nelíbí, ani MoonWatch ne). 1. Seamaster Bondovky Co-Axial, Ref No. 2220.80 (takže modrý ciferník), případně ještě ta stejná verze s GMT komplikací, neboli Ref. No. 2535.80.00 2. anebo Planet Ocean s oranžovou lunetou a kovovým tahem, takže Ref. No. 2209.50 (případně jen černé s červenými číslicemi na pozici 6, 9 a 12, což je 2201.51). Teď odkazy na obrázky: 1. Seamaster Bondovky Klasické Bondovky - 2220.80 http://www.omega.ch/index.php?id=286&d...&no_cache=1 Klasické Bondovky s GMT komplikací - 2535.80 http://www.omega.ch/index.php?id=288&d...&no_cache=1 2. Seamaster Planet Ocean Oranžová luneta - 2209.50 http://www.omega.ch/index.php?id=557&d...&no_cache=1 Černá luneta, červené (skoro oranžové) číslice na ciferníku - 2201.51 http://www.omega.ch/index.php?id=557&d...&no_cache=1 Proč Bondovky - jsou lehčí, tenčí a jsou zase tak trošku více univerzální (více sport, trošku méně společenskost). Proč ne Bondovky - jsou velmi, ale velmi profláknuté a všude hodně inzerované. Proč Planet Ocean - jsou to opravdu pořádné hodnky do nepohody a mám pocit, že vydrží skoro vše a nejsou tak profláknuté. Proč ne Planet Ocean - jsou možná až moc veliké (i verze 42 mm), jsou hodně těžké a jsou snad jen sportovní (nerad bych měl na zápěstí něco, co vypadá jako pěst na oko). Tak a teď "Babo raď!", tedy ne babo, ale kolegové z tohoto fóra. Co byste si vybrali a proč?
marosh Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 (edited) Varianta 2.2. - bo se mi líbí nejvíc - bo bych je chtěl - bo, když si je koupíš, tak je budeš nosit i za mě - bo na ně nemám Edited June 13, 2007 by marosh
Lovap Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 (edited) To máš těžký! Ale sú to dosť príjemné ťažkosti vyberať si hodinky . Ja by som šiel ... no ... asi do tých Seamasterov. Na Planet ocean mi vadia tie oranžové čísla. Síce to ladí s oranžovou lunetou, ale ja zasa oranžovú na hodinkách moc nemusím. (ale keď často nosíš niečo oranžové ). takže tak. Navyše Seamastery majú krajší ťah, zdobnejší. Edited June 13, 2007 by Lovap
alt Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Osobne bych volil variantu 2.2 - tak nejak se mi libi nejvic.
Baker Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 (edited) Černá luneta, červené (skoro oranžové) číslice na ciferníku - 2201.51 Mam je na ruce a jsem s nimi velmi spokojen, presnost naprosto dokonala cca +1s/den. Tezke mi teda neprijdou vubec. Pokud chces nejake real fotky napis. Edited June 13, 2007 by Baker
Porotrico Posted June 13, 2007 Author Report Posted June 13, 2007 Mam je na ruce a jsem s nimi velmi spokojen, presnost naprosto dokonala cca +1s/den. Tezke mi teda neprijdou vubec. Pokud chces nejake real fotky napis. Tak to by bylo skvělé. Sice jsem si je u hodináře prohlížel, ale tak nějak si u hodináře nikdy nevšimnu všech detailů. Díky moc.
Baker Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Tak to by bylo skvělé. Sice jsem si je u hodináře prohlížel, ale tak nějak si u hodináře nikdy nevšimnu všech detailů. Díky moc. Par obrazku mas v mailu. P.S. Nejsem fotograf
farářskej Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Osobne bych mozna tuhle fazi preskocil a sel radsi do Speedmasteru Pro, znamejsich pod prezdivkou Moonwatch. Jsou spolecensky a poslouzi jako sportovni (pokud se ovsem nechces potapet nebo plavat, coz by mohlo vyplynout z vyberu "vodnich" hodinek).
Porotrico Posted June 13, 2007 Author Report Posted June 13, 2007 Par obrazku mas v mailu. P.S. Nejsem fotograf Děkuji za fotky. Jsou moc hezké a vůbec nefotíš špatně. Mně se designově asi taky nejvíce líbí Tvoje PO, ale vůbec nejsou společenské (byť neformální). Nejraději bych si koupil oboje - Tvoje PO a k tomu ty Bondovky. Ježe to by pak se mnou doma nemluvily nejméně dva měsíce ani dveře...
Hanz21 Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Osobne bych mozna tuhle fazi preskocil a sel radsi do Speedmasteru Pro, znamejsich pod prezdivkou Moonwatch. Jsou spolecensky a poslouzi jako sportovni (pokud se ovsem nechces potapet nebo plavat, coz by mohlo vyplynout z vyberu "vodnich" hodinek). No já bych to udělal stejně, ale Porotrico píše, že se mu nelíbí, takže z jeho výběru bych zvolil Planet Ocean černé.
Porotrico Posted June 13, 2007 Author Report Posted June 13, 2007 Osobne bych mozna tuhle fazi preskocil a sel radsi do Speedmasteru Pro, znamejsich pod prezdivkou Moonwatch. Jsou spolecensky a poslouzi jako sportovni (pokud se ovsem nechces potapet nebo plavat, coz by mohlo vyplynout z vyberu "vodnich" hodinek). Díky za Tvůj příspěvěk, ale MoonWatch znám a je to přesně to, co nechci, protože se mi nelíbí. Ostatně v mém prvním příspěvku jsem to napsal, že nemám rád žádné SpeedMastery, včetně MoonWatch, a to jak ve verzi s Hesalite watch glass, tak ve verzi Sapphire watch glass z obou stran. Ale jinak díky za názor.
farářskej Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Aha... ted jsem si to precetl :-) Omlouvam se, jak je to horko, tak mi odstavaji synapse...
Porotrico Posted June 13, 2007 Author Report Posted June 13, 2007 (edited) Aha... ted jsem si to precetl :-) Omlouvam se, jak je to horko, tak mi odstavaji synapse... Myslíš, že acetylcholin neprochází v synaptickém knoflíku? Anebo že axony jsou nějak volně ložené? Jinak se samozřejmě nic nestalo a ještě jednou díky za názor. Edited June 13, 2007 by Porotrico
Kid_A Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Varianta 2.2. - bo se mi líbí nejvíc - bo bych je chtěl - bo, když si je koupíš, tak je budeš nosit i za mě - bo na ně nemám jedna z nejpěknějších reakcí, co jsem tu poslední dobou četl. thumb up
New Milis Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Myslíš, že acetylcholin neprochází v synaptickém knoflíku? Anebo že axony jsou nějak volně ložené? Jinak se samozřejmě nic nestalo a ještě jednou díky za názor. Kolik teďka stojej nový bondovky na krámě v ČR?
klobadysek Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Tezka volba ta PO barva, tezka. Nevim jestli to pomuze ale 2.1 nebo 2.2. Jen jestli k tem cernejm AT dalsi cerny hodinky nubodou tak trochu to samy. Sportlich hodinky si muzou podle meho trochu zivejsi, k obleku uz hodinky mas. Jho to jsou krasny starosti, kazdopadne koukas spravnym smerem
Porotrico Posted June 13, 2007 Author Report Posted June 13, 2007 Kolik teďka stojej nový bondovky na krámě v ČR? Klasické Bondovky 2220.80 stojí cca. 69 tisíc. Bondovky s GMT stojí cca. 80 tisíc.
Porotrico Posted June 13, 2007 Author Report Posted June 13, 2007 Tezka volba ta PO barva, tezka. Nevim jestli to pomuze ale 2.1 nebo 2.2. Jen jestli k tem cernejm AT dalsi cerny hodinky nubodou tak trochu to samy. Sportlich hodinky si muzou podle meho trochu zivejsi, k obleku uz hodinky mas. Jho to jsou krasny starosti, kazdopadne koukas spravnym smerem No právě. Byl jsem v Carollinum se kouknout na Bondovky a na Planet Ocean s oranžovými číslicemi a černou lunetou. Pěkně mě naštvali, protože měli jen malé Bondovky (takové ty middle-size, to je jak pro děti nebo ženy) a pak PO zase jen ty obrovské 45,5 mm. A pořád nejsem rozhodnut. Bondovky mají krásné gravírování (ty vlnky mě fakt dostávají a vůbec mi nepřijdou kýčovité, i když tento názor slýchávám poměrně často). Planet Ocean jsou takové živější, ale na můj vkus příliš tlusté a poměrně těžké. A já nejsem člověk, který se chce potápět do obrovských hloubek, takže výhodu 600 m (byť laboratorních) moc nevyužiju. Ach jo. Stejně to nakonec dopadne, že si koupím oboje. A pak můžu jít bydlet pod most...
Baker Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 ... příliš tlusté a poměrně těžké. Fakt nejsou, staci je mit chvilku na ruce a uvidis. Ty 45mm jsou mnohem tezsi.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now