Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Pouze subjektivní názor, nechtěl jsem vyvolat flame, ale 1989 je prostě vzpomínka a milník. Je skvělé vybrat takovou událost pro tento projekt (a zároveň v podstatě každý majitel limitky má i svůj vlastní příběh). Angličtinu miluji (otevřela mi jiný svět), jenomže tady v tomto případě je imho naprosto mimo.

Pojďme kritizovat design nebo tak něco, ať zbytečně neboucháme :cheers:

Zatím je to totiž skutečně vydařená věc a od Nautila se mi nic tak nelíbilo  :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
Návštěvník LukeD

Tak ona je ta angličtina vysvětlena hned v prvním příspěvku tohoto vlákna: Krajina původu a logo (název) anglicky chápeme jako znak projektu, který má designem, pojetím a kvalitou zpracování na to, přesáhnout hranice našich luhů a hájů, a zaujmout i jinde než u nás. Ale po pravdě, souhlasím s vámi a také bych byl spíše pro tu češtinu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chcete dát korunku na čtyřku, což má spoustu výhod, tak bych vám doporučoval vymyslet pouzdro tak, aby bylo vhodné pro korunku na čtyřce.To už tak snadný očividně není, ale ani neřešitelný. Vzhledem k tomu, že je to od počátku navrhované a žádný derivát, tak by se ta příležitost mohla využít, myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i já přidám svůj skromný názor :) ačkoli si nepřijdu jako nějaký znalec hodinek, kupuju to co se mi líbí, takže to beru hodně po stránce designu a v tomto se mi to, co jste vytvořili líbí opravdu hodně. Proti tomuto návrhu nemám asi žádné výhrady, jen je to na mě moc usedlé, ale to je dané také tím, že je mi 25 a chci se ještě trošku "vyblbnout" takže pro mě je lepší něco více neotřelého, bláznivého apod...snad chápete jak to myslím :) Moc dobře vím, že se to všechno časem změní, ale to je přesně to, že do těch hodinek musím teprve dorůst a to jak věkem, tak i uzrát k jinému pohledu.

 

Asi nejlepším příkladem jsou Moony, když jsem přišel na forum, tak se mi vůbec nelíbili, poté jsem je viděl na živo a totálně mě dostali, zkusil jsem je na ruku a ke mě prostě nejdou, umím si je představit třeba tak za 10 let až budu usedlý manžel, otec kdo ví, ale ne teď :) prostě ke mě vůbec nejdou a když je dám na ruku tak cítím, že to ke mě nejde...no a podobně to mám i s Liberty, líbí se mi, jsou super, ale pro mně momentálně ne, ovšem to je jen můj pohled, každý to vidí určitě jinak :)

 

Nevím zda toto nějak pomůže, každopádně alespoň nějaký názor jsem dal, prostě co se týče designu, tam nemám fakt žádnou výhradu, jen to nejsou hodinky pro mě...kdyby to byly potápky jako ten jeden render, to už by byla asi jiná do toho bych se zapojil velice rád, pokud by to bylo i v mých finančních možnostech a okolnosti by tomu dali správný průběh. Vlastně bych se i velice rád zapojit třeba do vytváření, ale tam už máte svůj klan jasý :) ježiš teď ještě budu vypadat jak vlezdop...lka :) ne, byl jsem v původní limitce Davosa 4 elements, neřeším teď že to nevyšlo, ale hrozně mě bavilo něco takle tvořit a mám takový malý sen, udělat své vlastní hodinky, nebo se na jejich vytvoření podílet, myslím, že to je i vrchol čeho tady člověk může dosáhnout. Viz Nautilus, před těmi co to dali dohromady vážně smekám a tak nějak vím, že už bych asi nic jiného ani nepotřeboval. Ono koupit si je pak už není takové jako je tvořit a vědět, že byl člověk strůjcem toho kusu, ten pocit musí být naprosto úžasný a s tím jsem také šel do té Davosy a stejně tak bych šel i do něčeho dalšího, co mě zaujme.


A na konec jen malinké připomínky, k různým verzím co už tu proběhli. Řešili jste zda dát na cifr jen nápis Liberty, nebo i číslo, nebo jen číslo atd...za mě teda určitě nápis Liberty a buď samotný nebo i s číslem, ale určitě bych ten nápis nechal, je to perfektně zvučné, vše to vystihuje a tak nějak mi to lahodí jak oku tak uchu, pouhé číslo je takové strohé a nic neříkající pokud člověk neví proč tam je...A co se týče pozice korunky, mě se mnohem víc líbí na pozici 4, nejsem žádný estetik a věřím, že pro spoustu věcí nemám absolutně cit, ale na té 4 se mi prostě líbí víc, na 3 je taková zbytečně vysunutá a nezapadá tak pěkně do celku.
 
Toť mé postřehy, názory, připomínky :) Samozřejmě vám do toho nechci nijak kecat a vím, že jste v tomto rozhodně zběhlejší než já, takže doufám, že nic z toho co jsem napsal nevyzní nijak špatně, věřtě, že vše myslím v dobrém a opravdu moc vám přeju ať to vyjde a jednou je u někoho uvidím i na živo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mala motivační fotka....

 

Jen pro info, aktuálně je závazně objednáno 10ks, zbývá 15... S velkou pravděpodobností bude část produkce v nerezu, kolik přesně závisi na zájmu...

Další informací z bojiště je to, že cena půjde dolu;) a celkem zajímavě....

 

 

dce44e36b2fe26325052b5738683b212.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dlouho jsem Vám sem nic nenapsal, ne proto že bych byl línej, což stejně sem, nebo, že by nebylo co, ono v zákulisí se toho děje poměrně dost, ale proto, že sem nechceme dávat dojmy a pocity, ale raději preferujeme plány s praděpodobností uskutečnění větší než 80%.

a tyto jsou:

 

  • pokud nebudeme lpět na korunce na čtyřce, ale posuneme ji, jen o "fous", nebudeme muset nechat přetisknout datumový věnec - krapet ušetříme
  • pokud navíc bronzový návlek na korunku nebudeme výrobně realizovat na pětiose, ale pouze na soustruhu a vroubkování nebude frézováním ale rádlováním (knurling), zcela zásadním způsobem zlevníme výrobu
  • s CNC kooperantem se nám podařilo vyřešit pár konstrukčních detailů, které komplikovaly a tím pádem i prodražovaly výrobu. tedy další zlevnění díky optimalizaci CNC výroby

aktuálně jsme tedy s cenou lehce pod třicet, přesněji 29820 Kč.   :clap:  ---my Vám říkali, že to bude levnější :-) ---

 

A protože se zde nebo v SZ občas objeví přání po nerez variantě, tak dnes můžeme s jistotou říci, že i tato bude k dispozici.

jak už to tak ale obvykle bývá, nebude to jen tak ... :-)

 

Předpokládáme totiž pro bronz variantu zlacené ručky a pro nerez stříbřené.

Ručky musíme objednat v určitém minimálním množství, a to zvedne cenu na kus o cca 1500,- . :crying_anim:

Ale to navíc přináší další mložnost uživatelské konfigurace - možnost nemít "pouze" bronz pouzdro a zlacené ručky / nerez pouzdro a stříbřené ručky, ale také nerez pouzdro a zlacené ručky / bronz pouzdro a stříbřené ručky. :-) :punk:

 

 

 

A protože jsme Vám opomněli nabídnout NIGHTSHOTS, tak tu

 

post-24979-0-25289400-1417711691_thumb.jpg

 

post-24979-0-09815400-1417711690_thumb.jpg

 

post-24979-0-35107100-1417711688_thumb.jpg

 

post-24979-0-75957800-1417711692_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Limitka to samozřejmě je, daná počtem kusů, číslovat nebudeme. Strojek je jasně danej a to eta 2824, máme poptanej potřebnej počet kusů, na to nabídnutou cenu... pokud by si někdo chtěl dodat vlastní Etu 2824, museli bysme snižovat odebraný množství strojků -> zvýšila by se nám cena. Cena za strojek při nějakým množství je samozřejmě nižší než při kusovým odběru, takže by zájemce stejně neušetřil. Takže ne, dodat si vlastní strojek nebude možný, strojky zajišťujeme my. Pokud by si někdo ze zájemců chtěl strojek individualizovat (rotor atd.), rádi mu ho poskytneme k úpravě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Množí se nám dotazy na samostatné strojky. Pokud by někdo měl zájem, můžeme objednat strojky nad počet pro limitku a prodat je zájemcům sólo. V současné chvíli máme nabídnutou cenu cca 4800,-Kč za kompletní kus, bude záležet na aktuálním kurzu CZK/CHF, protože strojky budeme brát přímo ve Švajcu. Pro zajímavost, nejlevnější strojek na eBayi jsme našli za cca 5500,-Kč bez pošty, dph a cla, v Mavexu nám ho nabídli za víc jak 10tis. a v Eltonu ještě dráž. Doby, kdy se dala tahle Eta sehnat za 3,5tis. jsou pryč, navíc od roku 2016 údajně nebude Eta prodávat strojky mimo Swiss Group.


Takže pokud by se s náma chtěl někdo svézt a strojek koupit, domluva je možná. Podmínkou je samozřejmě realizace limitky.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...