Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jj, my takhle u vína ve sklípku vymysleli firemní kalendář, ráno si to dokonce pamatovali a už ho Tereza z Davle fotí.

Moc hezké čtení...

 

A hodinky jsou naprosto perfektní pecka.

Jen bych byl opatrný s tím názvem. Aby to nesklouzlo k pouhé podlézavé líbivosti. Tyhle hodinky si nepotřebujou honit triko na názvu.

Aby tam nebyla politika. Jakákoliv. Aby ten název nedával prostor k přemýšlení.

Aby z toho vyzněla jednoduchá linka, že ta svoboda je v tom, že nebýt 89, tak bychom si takhle svobodně hodinky nepostavili.

Je to jen pocit, který neumím uchopit natož ho dál rozvinout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

:) děkujeme kluci za reakce :) celkem nám chodí hodně SZ s dotazem, zda neplánujeme ocelovou variantu... Každopádně je to možnost. Asi bychom nechtěli navyšovat celkový počet plánovaných kusů, ale určitý počet (za předpokladu, že se nezvýši cena výroby pouzdra), bychom připustili udělat v oceli 316L.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to byla ta událost, na kterou jste/jsme čekali!!!  :clap: Pánové, klobouk dolů! Musím konstatovat, že myšlenka hodinek s odkazem na 25. výročí Sametové revoluce se mi moooc líbí. Tím spíš, že jsme dnes spíše svědky snah různých zpochybňování, míchání x věcí dohromady, atd...

 

Hodinky samotné nejsou sice navrženy v mém stylu, nicméně tomuto vašemu projektu velice fandím a přeji, aby se našel potřebný počet zájemců. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborný projekt garatuluji a přeji úspěch,

 

moje poznámky:

 

na cifr si raději vymyslete logo, z mnoha důvodů, nejen z těch, co píše Bandi

krásný pouzdro, opravdu krásný,  ale proč jeho linii ruší nutný výřez na korunku na 4 ? korunka na 4 nemá žádný odraz v ciferníku, asi bych doporučil dát ji na 3, nebo klidně na 3.30, tam, kde je pouzdro ještě kruh, jestli se tím mermomocí chcete odlišit - nebudete potřebovat rušit linii horní hrany.

dost mne překvapuje, jak je index na 12 najednou konický, nic proti tomu, kdyby to byla třeba datumka, což je jinej ukazatel, než analogický čas, ale najednou u ničeho nic samotná 12 ? Jestli jde o to, aby se široký index přizpůsobil tomu sunburstu, tak přizpůsobte i datumku.

to samé ručky, indexy jsou takové zakulacené, i ta datumka to kopíruje zakulacenými rohy, jen ručky, co na ty zakulacený indexy ukazují, jsou náhle špičaté, i když tu špičku vlastně nepotřebují - nejsou tam minuty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjádřím se s vědomím celého klanu k poznámkám, které považujeme za přínosné a konstruktivní a zasluhují naší odezvu

 

Na návrhu hodinek jsme pracovali od září (přesná datace viz. úvodní text) a v podstatě do posledních chvil jsem ještě ladil detaily na modelu.

Tím chci ovšem říct trochu něco jiného? vyzkoušeli jsme několik variant číselníků, ruček, velikostí a tvar indexů. A domníváme se, že výsledek prezentovaný v prvním příspěvku, jasně odráží úsilí, peníze a čas tomu věnovaný. Velikost, barva, povrchová úprava číselníku, indexů, ruček je dle našeho klanového názoru proporcionálně vyvážená, takřka dokonalá ( a klidně si myslete, že jsme namyšlený hovada, ale co jiného byste čekali od lidí, kteří na něčem takovém stráví bez legrace stovky hodin?)

 

V poznámkách níže, prosím, nehledejte objektivitu. Není tam!

 

A nebudem si hrát na kdovíjakýho charaktera. Sme normální ješitové!

Tzn.: Když někdo napíše, že si dovoluje jen skromně navrhnout nějakou změnu, nemáme problém s tím, se nad tím zamyslet. Neřku-li, když se hodlá zúčastnit.

Ovšem příspěvek typu: ?chvála. Moje poznámky tečka výčet připomínek? je na prokopp...laždonadočnicovéhooblouku.

 

přejděmež tedy k vašim podnětům

 

Čitelnost a velikost indexů

Opřu se o výše poznamenané. O odečet času strach nemáme. Odečet času bude velmi snadný a budete ho dělat častěji, než je nutné.

 

Název (logo)

Co se názvu týče, byly jsme si vědomi kontroverznosti loga. Často se nad pohárky tekutin odehrávali vášnivé debaty jaké logo, jméno použít, či jej vůbec použít. Už z našich debat strávených u této kapitoly jsme věděli, že půjde o zlehka kontroverzní prvek. Nicméně nakonec jsem se rozhodli, i přes vášně vzbuzující a možná lacině podbízivé Liberty (třeba já osobně Liberty žeru), tento název použít zejména z důvodu jasné identifikace a pojmenování naší práce, této limitky. Aby se mezi členy chmg nemluvilo o tomto projektu jako o ?té bronzové limitce?, nebo o ?hasičské limitce? ( i když to by nám i lichotilo .-)).

Čtyři různé varianty ?názvu / loga? a výzva k debatě nad touto záležitostí, dávají tušit, že logo chápeme v tuto chvíli jako neukončenou kapitolu, která by měla odrážet názor většiny zapojených účastníků.

 

Takže Velvet revolution není zapovězenou možností!

 

Jen, prosím, při návrzích zkuste mít na paměti délku názvu, jeho důraznost a zvučnost, při vyslovení, neřku-li pomyšlení na něj :-) a zvažujte také, jak jednotlivá písmena v názvu vedle sebe opticky vypadají.  Například u smyšleného slova ?SVOVILO? je ve spodní části mezi ?V? a ?O? velká mezera a naopak v místě ?I? text nepůsobí příliš hustý a je opět následován ?hluchým místem? mezi ?L? a ?O?.

Chcete-li váš návrh vidět v celkovém pojetí, dejte mi, zprávu. Render s vaším požadavkem zpracuji a následně zde vystavím.

 

Mám se pustit do Velvet Revolution?

 

Pro vaši představu většina klanu hasičské limitky se shodla buď nad variantou ?1989? nebo ?něco jiného a lepšího, co vzejde z veřejné diskuze?.

 

Červená ? komplet trikolora

Na tehdejší tvorbě vizualizací pro ?Damasko limitku? návrh na trikoloru taky padl. Nedokážu to vysvětlit a podložit, protože jde o čistě subjektivní pohled v rovině líbí / nelíbí. Mě nelíbí a víte proč?! Tehdá jsem několik hodin vyšíval na modelu číselníku ve trikolóře jen proto, že tehdejší ?vedoucí? limitky i přes nevoli ostatních trikoloru prostě chtěl. A výsledek?? No zřejmě to víte? naučil jsem se zase něco dalšího v přístupu k modelování ve 3D a pár dalších nepřímých pozitiv, která vás začala napadat až po usilovném přemýšlení, která že by to vlastně mohla být.

 

V tomto případě nás červená v tomto smyslu vůbec nenapadla, i když variantu s červeným, purpurovým a růžovým číselníkem máme taky J. Debatu o trikolóře jsem zásadně zamlouval ;-)

 

Ovšem krví zbrocený osten vteřinky se mi líbí! Samotného mě to zajímá a udělám render.

 

Čína supply

Po prvním návrhu pouzdra jsme nechali vyrobit model 3D tiskem a po ?ohmatání? provedli další úpravy. Takto jsme celý proces až do nynější podoby pouzdra opakovali ještě několikrát.

 

post-24979-0-91482700-1416313047_thumb.jpg

 

post-24979-0-85407500-1416313056_thumb.jpg

 

Proto je nám více proti srsti představa čínské výroby pouzdra, než použití jiných ?standardizovaných? součástek.

To, že je safír a krabička vydlabaný někde v čajně nám žíly nerve, ale samozřejmě postavit tyto hodinky čistě bez made in china komponent problémem není a jsme tomu nakloněni. Cenu by to zvedlo cca litr až dva maximálně.

Takže NoChinaInvolved se nebráníme.

 

Tvar ruček

Ještě poznámka k ručkám, protože jsme to řešili také.  Navrhovali jsme samozřejmě unikátní, které by měly kulaté konce a ?lumi proužky? odpovídající indexům. Minutovka měla mít lumi v podobě pětiminutových indexů, hodinovka připodobněný 15-ti minutovým indexům číselníku a vteřinka jemnou "šipku", korespondující s indexem na dvanáctce. Cena za sadu takových ruček zvedene náklady na kus o přibližně dalších 2200,- .

Následně jsme tedy vybírali již vyhotovené, katalogové ručky, které by v prvé řadě seděli délkově. Jakmile máte pár variant v potřebných délkách vybíráte z nich a snažíte se dodavatele přimět, aby ve vašem případě udělal výjimku a raznice na ?lumi proužky? použil z jednoho typu na typ, který vám tvarově do konceptu nejlépe zapadá. To se nám zadařilo, takže i přesto, že jde o ručky katalogové, mohli by pro náš projekt být ?jedinečné?.

A propo Luminory mají také zaoblené indexy na číselníku a špičaté ručky s hranatými lumi. Vím, že to není důvod, abychom to mohli mít také tak, nicméně nevidíme ani důvod proč bychom to tak mít nemohli.

 

 

 

 

V průběhu týdne budeme snad mít již vyhotovený prototyp pouzdra z hliníku v ruce i na řemeni. Bude tedy možné, a rádi bychom, kdyby toho někdo skutečně využil, abychom neměli pocit, že náklady na výrobu prototypu nebyly vynaloženy zbytečně, si vyzkoušet, jak pouzdro sedí a na živo si skutečně osahat, o co půjde.

 

post-24979-0-48841500-1416313031_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jen drobný tip...

Nechte si z názvů něco pro "značku" a něco pro "model".

Pak by ke značce "Liberty" mohl být model "1989". A zase za X let u pivka nějaké další přibudou. Třeba dajvry Liberty "Lipno" :D

máš recht, ale to by Lipno nét nemohlo, šak sme z Brna, to by byl model "Prygl"

 

Na tomto modelu se už samozřejmě pracuje ;-)

post-24979-0-31227600-1416316700_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě je Velvet revolution hnus,  nemyslím, že pánové limitkou chtěli naznačit odklon od jednoho "bratra" a lezení do zadku druhému :D :D

 

 

Naprosto souhlasím...

 

 

Sent from your iPhone using Tapatalk

 

To dozajista neměli. Ale možná měli na mysli to nadšení, odhodlání, odvahu a touhu po svobodě, která v TÉ DOBĚ všeobecně vládla. Snad se právě s takovým nadšením vrhli do přípravy téhle limitky. Nechápu, proč tu mícháte dohromady jabka (Sametovou revoluci jako takovou) a hrušky (stav současné společnosti). Nechce se mi věřit, že byste zapomněli. 

 

Za mě tedy Velvet revolution OK. Ale nejde mi o rozpoutání vášnivé diskuse na toto téma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 

To dozajista neměli. Ale možná měli na mysli to nadšení, odhodlání, odvahu a touhu po svobodě, která v TÉ DOBĚ všeobecně vládla. Snad se právě s takovým nadšením vrhli do přípravy téhle limitky. Nechápu, proč tu mícháte dohromady jabka (Sametovou revoluci jako takovou) a hrušky (stav současné společnosti). Nechce se mi věřit, že byste zapomněli. 

 

Za mě tedy Velvet revolution OK. Ale nejde mi o rozpoutání vášnivé diskuse na toto téma.

S velkým sebezapřením a ohledem na tuhle limitku držím hubu, ale něco Ti na to napíšu do SZ :mobile: ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Rovněž se přikláním k tomu, že mi Velvet Revolution zní tak nějak blbě. A to vůbec nemám na mysli nějaké lezení do zadku. To už snad lépe vypadá i Velvet 1989.

 

A když nad tím tak přemýšlím, tak mne napadá (možná jen rádoby) vtipná varianta Ha-velvet 1989. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...