accutron Posted June 26, 2007 Report Posted June 26, 2007 Rozhodl jsem se reagovat na žluté šílenství ohledně speciálního modelu Prim Sport Chronomag a nabízím vlastní variantu. Stačí k tomu mít originální Prim Sport z konce šedesátých let s červeným číselníkem, bílou minutovou stupnicí a náramek v odstínu číselníku. Co tomu říkáte ? Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
cali Posted June 26, 2007 Report Posted June 26, 2007 no ak by som si mal vybrat medzi zltym a cervenym sialenstvom tak by som siel do cerveneho aj ked ja som skor na black a uz sa na ne tesim.
NIGHTinGALE Posted June 26, 2007 Report Posted June 26, 2007 Sakra, chlape, tak to jsi mě potěšil!!! Rudý Baron alias Manfred von Richthofen. Paráda!!! Úplně vidím jeho trojplošník Fokker Dr.I triplane. Rudá barva, bílá kola a přední část, černý kříž na bílém poli. To by byla perfektní limitka. Ten název jsi fakt trefil.
yed69 Posted June 26, 2007 Report Posted June 26, 2007 (edited) Paráda, opravdu zajímavý nápad. Jen ten odstín bych volil poněkud tmavší (jako odstín neokysličené krve). Na korunku (raději zvětšenou) bych prosil maltézský kříž! Kolik jich plánujete? Jestli tak nějak okolo tuctu, tak bych si chtěl zamluvit ty....007 Ale bez legrace, byly by hezké! Pokud by se nápad zvrhl v realizaci, jdu do toho. Edited June 26, 2007 by yed69
afrikab Posted June 26, 2007 Report Posted June 26, 2007 Moc hezke. Ma to neco do sebe. I kdyz mi ta kombinace pripada lehce damska.
Onisan Posted June 26, 2007 Report Posted June 26, 2007 Tak tohle je dobrý. Žluté šílenství mně nechalo absolutně chladným, ale červená série s tak pěkným názvem.....
NIGHTinGALE Posted June 26, 2007 Report Posted June 26, 2007 ... jen barva indexů by se musela změnit. Ideální by byla bílá nebo černá. A ten maltézský kříž na korunce, to by byla paráda. Dobrý nápad máš, Yede69. Ale pozor, Manfred von Richthofen byl duševně nemocný člověk. Do jisté míry blázen. Tedy by nemuselo být špatné, uctít ho nějakou bláznivou limitkou Na dýnko nechat vygravírovat jeho trojplošník a po vzoru leteckých Hind možná i mizící motiv Fokkeru na číselník.
VS Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 (edited) Sakra, chlape, tak to jsi mě potěšil!!! Rudý Baron alias Manfred von Richthofen. Paráda!!! Úplně vidím jeho trojplošník Fokker Dr.I triplane. Rudá barva, bílá kola a přední část, černý kříž na bílém poli. To by byla perfektní limitka. Ten název jsi fakt trefil. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Edited June 27, 2007 by VS
Luk Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 Copak není dost jiných českých významných lidí? Třeba z doby barona Richthofena, kteří by si zasloužili poctění třeba hodinkami v l.e. ?
NIGHTinGALE Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 Copak není dost jiných českých významných lidí? Třeba z doby barona Richthofena, kteří by si zasloužili poctění třeba hodinkami v l.e. ? Určitě je. Ale abych byl upřímný, málokteré slavné jméno bych vzal na ruku a už vůbec nevím, jaké hodinky by jej vystihly. Ruchadlo (bratranců Veverků) bych na hodinkách nechtěl. Lišku Bystroušku (Těsnohlídek) také ne - nemám moc rezavohnědých věcí. Bleskosvod (Diviš) či lodní šroub (Ressel) naprosto nevím, jak do hodinek zakomponovat. Znak Psohlavců (Jirásek) už je zprofanován dost. Žižku tam také nechci. Husité byli bandité Fučíka (i s jeho reportáží) mám doma v knihovně, na ruce ho nepotřebuji. Baťa nic moc. Boty nosím na nohou. Rudý Baron si asi nezaslouží být nějak zvláště kanonizován, ale je to legenda, která se dá do designu hodinek krásně zapracovat. Třeba Kupka l.e. od Eltonu mi až tak zajímavá nepřijde. A navíc - "Každý z nás je legenda", jak praví název jedné knihy
PanzerBear Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 No a jeste teda vymyslet nejakou nablblou historku jak propojit manfreda s primkama, he ? Hosi, neblbnete. Je to jako byste si udelali edici primek "Buffalo Bill". Uplne mimo.
Frantik Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 ... jen barva indexů by se musela změnit. Ideální by byla bílá nebo černá. A ten maltézský kříž na korunce, to by byla paráda. Dobrý nápad máš, Yede69. Ale pozor, Manfred von Richthofen byl duševně nemocný člověk. Do jisté míry blázen. Tedy by nemuselo být špatné, uctít ho nějakou bláznivou limitkou Na dýnko nechat vygravírovat jeho trojplošník a po vzoru leteckých Hind možná i mizící motiv Fokkeru na číselník. Konecne nekdo, kdo ma o Manfredovi obsirnejsi informace . A nejvetsi absurdita je, ze stejny dusevne nemocny clovek prevzal jeho letku po jeho smrti
Onisan Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 Nemyslím, že by to bylo mimo. Proč hledat spojení Manfreda s Prim? Jaké je spojení Kupky a Prim? Že jsou oba češi? Tak v tom případě byli ale češi součástí celého spojeneckého bloku za který létal Red Baron (prosím aby tento příspěvek nebyl impulsem k debatě o historii čechů v rámci R-U, odboji a pod. moc dobře znám historické souvislosti neb mám z historie státnicovou zkoušku a můj děda byl vyznamenán za bitvu na Piavě kde bojoval proti straně Rudého Barona) ... Prostě se na Red Barona může "chytit" dost lidí.
Onisan Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 Jinak souhlasím s tím, že indexy by měly být černé, maltézský kříž by se na korunku opravdu hodil a stylizovaný trojplošník... proč ne?
Viktor Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 Jinak souhlasím s tím, že indexy by měly být černé, maltézský kříž by se na korunku opravdu hodil a stylizovaný trojplošník... proč ne? Obávám se, že maltézský kříz už v hodinářství někdo používá , leda že by se to vyrobilo v Ženevě
Frantik Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 (edited) Myslim, ze Laco ma (nebo melo) podobnou limitku. Nedavno jsem ji dokonce zahledl na ebay. Edited June 27, 2007 by Frantik
Onisan Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 Laco opravdu mělo limitku se stejným názvem. Byla však velmi "chudá". Na standardních leteckých hodinkách Laco byla poze na pozici číslice 8 býlá paveza s červeným "R" ... To bylo vše. Původně jsem si jí chtěl koupit, ale když jsem to viděl, tak jsem od toho odstoupil.btw: historická spojitost Laco a Red Barona žádná není
Onisan Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 ten kříž se dá udělat v několika grafických podobách.... nemusí to nutně vypadat jako Vacheron Constantin...
Andreas Posted June 27, 2007 Report Posted June 27, 2007 Proč maltézský kříž? Ten Německo zcela určitě na svých výsostných znacích nikdy nepoužívalo...
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now