Jump to content

Recommended Posts

Posted

Zajímalo by mě například kde je lepší či horší ETA, a kdyžtak co přinese navíc. Zjišťuji, že to, že je v hodinkách např. 2824 nebo 2836 neříká vše. Např. je tady hodně vyznavačů značky Fortis a prý jsou to jedny z nejhorších strojků tohoto kalibru. Původně jsem myslel, že je rozdíl hlavně v seřízení hodinářem. Tak kdyby někdo poradil třeba na jakou značku se zaměřit, co je tam navíc a tak, protože rád bych se při výběru zaměřoval na kvalitu strojku než pouzdra, ta jsou téměř stejně kvalitně zpracovaná u mnoha značek. Nevím dál, jestli je něčím lepší stroj Unitas oproti ETA, stejné hodinky jsem viděl dražší s Unitas s mimostředkou na 6 přestože neměly datum ani automat jako ty s ETA. A rozdíl mezi Heuer cal. 5 a 7 taky není patrný podle funkcí . Pokud to už tady někde šlo, tak se omlouvám.Díky.

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted (edited)
Zajímalo by mě například kde je lepší či horší ETA, a kdyžtak co přinese navíc. Zjišťuji, že to, že je v hodinkách např. 2824 nebo 2836 neříká vše. Např. je tady hodně vyznavačů značky Fortis a prý jsou to jedny z nejhorších strojků tohoto kalibru. Původně jsem myslel, že je rozdíl hlavně v seřízení hodinářem. Tak kdyby někdo poradil třeba na jakou značku se zaměřit, co je tam navíc a tak, protože rád bych se při výběru zaměřoval na kvalitu strojku než pouzdra, ta jsou téměř stejně kvalitně zpracovaná u mnoha značek. Nevím dál, jestli je něčím lepší stroj Unitas oproti ETA, stejné hodinky jsem viděl dražší s Unitas s mimostředkou na 6 přestože neměly datum ani automat jako ty s ETA. A rozdíl mezi Heuer cal. 5 a 7 taky není patrný podle funkcí . Pokud to už tady někde šlo, tak se omlouvám.Díky.

 

ahoj, cenové rozdíly jsou způsoby následujícími faktory:

vyladěnost strojku

funkce strojku

značka hodinek - stačí na rotor vyrýt jiný název a už se hned zvedne cena.

 

Co se týče hodinek značky Fortis, tak se jedná o kvalitní hodinky do kterých se montují většinou klasické ETA strojky. Nemyslím si, že by v těchto hodinkách byly horší strojky než třeba v ORISu nebo základních modelech Longines.

 

Kvalita strojku může znamenat:

přesnost

funkce

obojí

 

V 70. letech hodně výrobcl vyrábělo hodinky se strojky s manuálním nátahem, bez hackingu, bez data a s jedním jediným cílem - maximální přesnost. Viz třeba http://ninanet.net/watches/lpmeter.html

Kvalitní strojek je takový strojek, který dodržuje přesný čas a při správné péči tě přežije.

Edited by ¨safi
Posted

rozhodně jsi větší odborník než já takže nevím co k tomu dodat ...... napsal jsi to naprosto přesně ...... :cheers:

Posted (edited)
rozhodně jsi větší odborník než já takže nevím co k tomu dodat ...... napsal jsi to naprosto přesně ...... :cheers:

 

 

děkuji to je díky pivním školením od Mechana... a propo co zase někdy :cheers: ??

Edited by ¨safi
Posted

s :cheers: nemám problém ....... už jsem se chystal něco zorganizovat,ale nemůžu se k tomu nějak dokopat :) .......

Posted (edited)
Nejhorší je, když hodinářskej pojmenuje svý hodinky SIMPLICITY... ten Dufour mě jednou zabije :crying_anim:

 

 

Myslíš třeba toto? :P

 

WalidDufour15.jpg

Edited by ¨safi
Posted
ahoj, cenové rozdíly jsou způsoby následujícími faktory:

vyladěnost strojku

funkce strojku

značka hodinek - stačí na rotor vyrýt jiný název a už se hned zvedne cena.

 

Co se týče hodinek značky Fortis, tak se jedná o kvalitní hodinky do kterých se montují většinou klasické ETA strojky. Nemyslím si, že by v těchto hodinkách byly horší strojky než třeba v ORISu nebo základních modelech Longines.

 

Kvalita strojku může znamenat:

přesnost

funkce

obojí

 

V 70. letech hodně výrobcl vyrábělo hodinky se strojky s manuálním nátahem, bez hackingu, bez data a s jedním jediným cílem - maximální přesnost. Viz třeba http://ninanet.net/watches/lpmeter.html

Kvalitní strojek je takový strojek, který dodržuje přesný čas a při správné péči tě přežije.

 

Zeptám se možná hloupě, ale opravdu to nevím: Unitas je název firmy nebo vžité označení manuálního nátahu? :helpsmilie:

Posted
Dneska už je všecko ETA...

 

Nesmime zapominat na Japonsko, Rusko a Anglii. Myslim, ze i Glashutte si dela vlastni kalibry, ale to je uz jina trida.

Posted
Nesmime zapominat na Japonsko, Rusko a Anglii. Myslim, ze i Glashutte si dela vlastni kalibry, ale to je uz jina trida.

Ale jo, samozřejmě - do debaty o tom, kdo si všechno dělá vlastní kalibry, se nebudeme pouštět, někde tady na fóru byla - já akorát mluvil o všech těch felsách, venusech, valjoux a spol. :)

Posted

To Safi: díky za odborný výklad :thumbsup_anim:

Mohl bys ještě uvést, které značky mají ty strojky vypilovanější a které méně, myšleno kde se platí za přidanou hodnotu a kde za nápis na rotoru? :)

Firmy jako IWC nebo Heuer taky upravují ETY, nebo jsou to nějaké jejich vlastní kalibry? myslím v levnějších modelech...

A ten Unitas má nějaká skrytá pozitiva, nebo je rozdíl jen v tom nátahu?

Posted
To Safi: díky za odborný výklad :thumbsup_anim:

Mohl bys ještě uvést, které značky mají ty strojky vypilovanější a které méně, myšleno kde se platí za přidanou hodnotu a kde za nápis na rotoru? :)

Firmy jako IWC nebo Heuer taky upravují ETY, nebo jsou to nějaké jejich vlastní kalibry? myslím v levnějších modelech...

A ten Unitas má nějaká skrytá pozitiva, nebo je rozdíl jen v tom nátahu?

 

rčení "strojek UNITAS" zpravidla znamená strojek 6497 nebo 6498 (rozdíl v umístění vteřinovky) -1 nebo -2 (frekvence). Dnes tedy ETA 6497-1.. atd.

Je to v podstatě jeden z nejjednodušších strojků. Tj. žádné fukce, kromě tří ručiček, žádný automat, žádný chronograf, datum.. Víc se asi říct nedá.

 

Zmíněné (a jiné) značky používají zpravidla upravené ETA strojky 3. nebo 4. třídy (1. třída je hrubá, třeba v Archimede hodinkách na www.kronium.cz, druhá třída je drobet dekorovaná, třetí má bohaté dekorace a kvalitnější vlásek a oscilátor, čtvrtá třída je určená pro certifikaci COSC).

Tj. pokud hodinky mají COSC certifikát (nebo v názvu slovo Chronometre), je to nejkvalitnější ETA. Pokud ne, může to být cokoli nižšího.

Například Breitling certifikuje všechny strojky, takže tam chybu neuděláš, jinde je třeba se ptát. (Ale i strojky první třídy jsou velmi přesné a není s nimi problém).

Maximum ceny je ale doopravdy značka.

Posted (edited)
Je to v podstatě jeden z nejjednodušších strojků. Tj. žádné fukce, kromě tří ručiček, žádný automat, žádný chronograf, datum.. Víc se asi říct nedá.

??? .... teď jsem mimo

Edited by YPO
Posted
Proč mimo?

Jestli se nepletu,tak tohle přece není standardní Unitas.

ano to je Unitas s datumem x takže není standardní :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...