Přejít na obsah

Jaké digitálky máte dnes na ruce


Návštěvník Chilliluk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 8,9tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

On 4/6/2024 at 9:05 AM, Lisky said:

Predpokladám že si skúšal aj v režime nastavovania pretočiť hodiny o celý deň. Inak ma už nič nenapadá🤔

Áno, skúšal. Točí to dokola 0-23 h., nie 0-23 -> 12-11 AM -> 12-11 PM -> 0-23 -> ... 🤷‍♂️

 

On 4/6/2024 at 9:19 AM, Gombo said:

Tento modul ma 24h mod na dual time a 12h mod na normalnom case. Prepinat 24/12 sa to neda. Teda ak ano, tak som nato neprisiel.

IMG_3577.jpeg

Žiaľ, asi mám iné moduly, pretože tie moje majú výlučne 24h tak pre normálny čas, ako aj pre duálny. Viď prílohy.
V dual time je 19 hodín, a v normálnom by podľa tvojho tvrdenia malo byť 9 namiesto 21, plus podškrtnuté PM.

PM_DualTime.jpg

PM_NormalTime.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gombo aj to som skúšal. Nič. Pohľad na dosku dal zapravdu, že kontakt na svetlo ide iba do žiarovky. Nepokračuje ďalej do čipu, čiže nemá vplyv na žiadnu funkcionalitu. @Lisky sa trochu priblížil k tomu, že keď vkladám baterku, tak jedno z 10 vložení ukáže podškrtnutie PM. Akonáhle však naskočí prvá sekunda, podškrtnutie vždy zmizne. Čiže ani nemám šancu prejsť do nastavení času a vyskúšať, či je 12 alebo 24h.

Možno keby mal niekto návod k týmto hodinkám, tam by mohlo byť uvedené, akým magickým troj- až štvorhmatom aktivovať 12h čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Mágové,

nadchlo mě, jak tady křísíte starý digi, který by již dávno náležely do křemíkového nebe a tak si jdu pro radu.

Také jsem se do jedněch pustil. Jsou to tyto Seika s modulem A229 

IMG_1022.thumb.jpeg.33af7453675c233bbc73566b5c4320a2.jpeg

Všechno se mi povedlo dát dohromady, ale jediné s čím bojuji je přesnost chodu. Stabilně dělají +5 s/d a to ačkoliv mají trimr na seřizování odchylky, ale na jeho otáčení odchylka vůbec nereaguje.

Proto bych se vás chtěl zeptat co s tím může být a co s tím mohu dělat?

foto modulu:

IMG_1488.thumb.jpeg.bac3b2924ff1429d23c70ecd93e2a7ab.jpeg

Trimr na pozici 6 nedělá nic. Mohly by na chod mít vliv ty kostičky na pozici 9? Předpokládám že jsou to nějaký odpory a tranzistor.

Děkuji J.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jerryl
Nepoznám konkrétne tento modul, ale ako prvé by som vyskúšal vymeniť kryštál. Mal by mať frekvenciu 32768 Hz.
Potom sa dá nahradiť ten kapacitný trimer za pevný kondenzátor. Otázka len je, koľko pF by mal mať, aby šli hodinky čo najpresnejšie.
Hnedé kostičky sú ďalšie kondenzátory. Jeden slúži na získanie 3V napätia pre LCD. Druhý je spojený s kryštálom a preto môže byť tiež teoreticky vymenený za nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za návod.

Podle toho, je to proměnlivý kondenzátor. Zatím jsem ho neměřil, ale asi bych měl.

Bral jsem to pouze empiricky, že po otočení sem ani tam se odchylka vůbec nezměnila.

 

Ta odchylka 5 s/d není nijak tragická, ale mám rád, když všechno funguje, jak má a tím pádem i ta regulace. Nejprve jsem byl z možnosti regulace digitálek nadšený, ale jen do zjištění, že nefunguje🥲

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Jerryl napsal:

Díky za návod.

Podle toho, je to proměnlivý kondenzátor. Zatím jsem ho neměřil, ale asi bych měl.

Bral jsem to pouze empiricky, že po otočení sem ani tam se odchylka vůbec nezměnila.

 

Ta odchylka 5 s/d není nijak tragická, ale mám rád, když všechno funguje, jak má a tím pádem i ta regulace. Nejprve jsem byl z možnosti regulace digitálek nadšený, ale jen do zjištění, že nefunguje🥲

Jako 5 s/d mi přijde dost, v oblasti přesnosti se vlastně přesouváme do světa automatů... 😄 Každopádně problém s takovou odchylkou jsem také zaznamenal u několika digitálek, které mám a vždy to bylo z dílny Seiko. Protože to ale byly většinou vraky, nijak jsem to neřešil.

Každopádně dej vědět, jak jsi pokročil. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že jsem se na to nevy….

Kdybych ty hodinky rovnou jebnul z okna, tak jsem ušetřil tolik času😂

Prosím tě, co bych na tom trimru měl zhruba naměřit?

Mám jenom základní multimetr, ale žádný odpor mi to neměří, jako že je to neprůchozí.

Má smysl ten trimr odpájet a nějak ho léčit? Ale vůbec se mi do toho nechce, bo bych to musel zase celý rozebírat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele vůbec nemám představu, v jakém rozsahu je odpor tohoto trimmeru, nicméně pokud ti to neukazuje nic, vypadá to špatně. Já bohužel tento modul nemám, tak snad někdo z kolegů bude vědět, jaký odpor to má dávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jerryl napsal:

Že jsem se na to nevy….

Kdybych ty hodinky rovnou jebnul z okna, tak jsem ušetřil tolik času😂

Prosím tě, co bych na tom trimru měl zhruba naměřit?

Mám jenom základní multimetr, ale žádný odpor mi to neměří, jako že je to neprůchozí.

Má smysl ten trimr odpájet a nějak ho léčit? Ale vůbec se mi do toho nechce, bo bych to musel zase celý rozebírat.

Je to kondenzátor a meriaš na ňom kapacitu. Odpor je prakticky nekonečny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...