Přejít na obsah

chytré fitness náramky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 255
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

já hlavně nepotřebuju jen nějaký krokoměr, kolik ujdu za den kroků, mě nezajímá, pro mě tedy s gps pro měření rychlosti, ujetých km na kole/inline bruslích a záznam trasy, příjemné bude to integrované měření tepu, netuším ale, jak moc je to přesné, no a notifikace se také samozřejmě hodí.

Chci měření tepu, ideálně GPS, nepotřebuju displej.. nic takového není co?

ne to není, pokud to bude měřit tepovou frekvenci, tak to bude určitě i s displejem, aby ti to mělo na čem ukázat naměřenou hodnotu.

Upraveno uživatelem Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já hlavně nepotřebuju jen nějaký krokoměr, kolik ujdu za den kroků, mě nezajímá, pro mě tedy s gps pro měření rychlosti, ujetých km na kole/inline bruslích a záznam trasy, příjemné bude to integrované měření tepu, netuším ale, jak moc je to přesné, no a notifikace se také samozřejmě hodí.

ne to není, pokud to bude měřit tepovou frekvenci, tak to bude určitě i s displejem, aby ti to mělo na čem ukázat naměřenou hodnotu.

 

 

Asi máš pravdu. GPS by se mi hodilo, na kolo, na brusle, u toho FitBitu to lze nějak propojit s mobilem a pak logovat trasu dle GPS, na kole stejne mobil vozím takže by mi to nevadilo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, čím víc vo tom "přemejšlím", tím víc mi přijdou fitness náramky k ničemu a přehodnocuju svůj úvodní názor, protože:

- na běhání, kolo, turistiku, plavání, atd - kdo dělá drobet seriózněji, stejně si pořídí specializované hodinky a nezůstane "napůl cesty"

- počet kroků za den a prodič "hni se" je k ničemu a podle mě ho nikdo nepoužívá

- sledování tepu v průběhu dne je hezký, ale zábava tak nadvakrát - při sportu viz odrážka 1

- sledování GPS cesty - mobil nosí všichni s sebou, nebo hodinky viz bod 1. Sledovat trasu za celej den a večer to analyzovat asi stejně nikdo dělat nebude. Pro ultramaratony viz bod 1

- sledování spánku - zábava tak nadvakrát. Já ráno bohužel poznám, jak jsem se vyspal i bez techniky.

- notifikace - OK, to jediný beru, když někdo chce mít na levý ruce normální hodinky a zároveň chce notifikace, nic jinýho než náramek asi nezbejvá

 

Co jsem přehlídnul? Na co to vlastně chcete Vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, čím víc vo tom "přemejšlím", tím víc mi přijdou fitness náramky k ničemu a přehodnocuju svůj úvodní názor, protože:

- na běhání, kolo, turistiku, plavání, atd - kdo dělá drobet seriózněji, stejně si pořídí specializované hodinky a nezůstane "napůl cesty"

- počet kroků za den a prodič "hni se" je k ničemu a podle mě ho nikdo nepoužívá

- sledování tepu v průběhu dne je hezký, ale zábava tak nadvakrát - při sportu viz odrážka 1

- sledování GPS cesty - mobil nosí všichni s sebou, nebo hodinky viz bod 1. Sledovat trasu za celej den a večer to analyzovat asi stejně nikdo dělat nebude. Pro ultramaratony viz bod 1

- sledování spánku - zábava tak nadvakrát. Já ráno bohužel poznám, jak jsem se vyspal i bez techniky.

- notifikace - OK, to jediný beru, když někdo chce mít na levý ruce normální hodinky a zároveň chce notifikace, nic jinýho než náramek asi nezbejvá

 

Co jsem přehlídnul? Na co to vlastně chcete Vy?

 

tak já musím souhlasit, doteď když vyrazím na kole nebo ty inline, zapnu v mobilu gps+program Runtastic a vyrážím, dojedu do cíle a na displeji mobilu vidím, že jsem tedy ujel 26km za 1h:40min, prům.rychlost, největší rychlost, kalorie, stoupání, klesání, cestu vidím i na mapě na displeji mobilu a doma potom i na web.rozhraní, tam je to perfektně přehledné-s tímto jsem tedy já spokojen. Takže by mi v podstatě stačil náramek bez gps, a použil bych ho v těchto případech:

 

-při jízdě mám mobil v pouzdře na paži, někdo mi volá/píše aha chtělo by to mít něco na zápěstí, kvůli identifikaci volajícího/smskujícího, případě to přes náramek odmítnout=náramek s displejem kvůli notifikaci

-při jízdě poslouchám hudbu, chci skladbu přepnout/pauznout, sáhnu si na paži na pouzdro a ..................... rozmlátím si hubu :), opět by se hodil náramek s displejem, na přepínání/pauzu skladby

-mimo to sportování, se mi pak hodí ještě ty notifikace na náramku, když mám mobil v batohu ve městě, nebo ho kolikrát přeslechnu i pokud ho mám v kapse, tedy zavibruje na ruce

-buzení vibracemi náramku? nevím, budím se už X let mobilem který mám vedle ucha na stolku, u toho asi i zůstanu.

a teď už vybrat ten správný pro mě, a Jeremy, já jsem bohužel takový občasný sportovec, na kole dávám cca 50km 2x týdně a inline cca 26km 3x týdně, běh jsem přeložil na pás do posilky abych tomu přišel na chuť, čumím při tom na filmy na tabletu co si tam beru :) venku mě to nešlo/nebavilo, ale chci časem i venku, na pásu si hlídám stálou rychlost 7km a běhám zatím 40min, postupně chci přidávat, potím se při tom jak prase :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standisi, to všechno splňujou sportovací hodinky! Když jsem je koupil, dělal jsem navíc "test" - běžel jsem desítku s nima a s Runtasticem na iP6 v kapse. Výsledek byl relativně srovnatelnej - akorát trasa na mapě, kterou kreslily hodinky byla krásná křivka... a Runtastic maloval lomený čáry mnohdy i "přes roh" jako zkratku. Takže ten podobnej výsledek byl spíš náhoda.

Notofikace, přepínat muziku to umí a na ruku se člověk podívá snáz, než na telefon, kterej se musí dycky zapnout... Já si teda na běhání beru už jen hodinky a na muziku jeden z těch starejch mrňavejch iPodů, co už se nevyráběj.. telefon nechávám doma a slušný hodinky taky..

 

Co mám na nic "navíc" oproti náramku: možnost stahovat aplikace z Garmin appstore - už je tam pár zajímavejch; parádní displej; luxusní výdrž baterie; vypadá to jako hodinky :-); měří to věci jako kadence běhu, "výška skoku", doba kontaktu se zemí.. atd.. prostě víc věcí, než jen čas a vzdálenost. Zatím jsem nenašel chybu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, ale mrkni na Fénixe 2, těch se teď všichni zbavujou, tak jsou levný (jen nevím, co všechno to oproti F3 ne/umí).

A pak je mraky "specializovanejch" na běh, kolo, a podobně - v různých kategoriích.

A poslení - ženě jsem koupil Garmin Vívoative a ty umí taky prakticky všechno co F3, navíc dokonce mají golf a stojí kolem 7 nové. Taky mají aplikace jako F3..

 

F3 stojí raketu, ale za těch pár tejdnů, co spolu běháme, jsem pořád nenašel jedinou chybičku! I takový detaily mají vychytaný, jako že když zmáčkneš knoflík, tak to lehce "cvakne", takže i za běhu a poslepu víš, že se to zmáčklo.. Neměnil bych :-) 

A pak ještě existujou Suunta a Polary, který jsem teda nestudoval.. (jen vím, že můj běhací trenér má polary za pár kaček, který měří s pásem srdce a s bobkem na noze vzdálenost - a sedí mu to s Fénixama na 10km s odchylkou 50m)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle co tu píšete je všechno pravda, ale já bych to rád asi měl fakt jako fitness náramek, takže na pravou ruku 24/7, což s Garminem neudělám

 

co třeba Razer Nabu? https://www.alza.cz/razer-nabu-x-white-d2294413.htm#popis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moty, jasně - hodinky na 24/7 nejsou - ale na to se právě ptám - na co potřebuješ náramek 24/7? Co pak budeš sledovat/měřit/vyhodnocovat? (beru i odpověď - líbí se mi to a tečka - jen si říkám, jestli jsem nepřehlíd něco, co nutně potřebuju).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v oranžový se mi to líbí:-)

 

tep mě nezajímá, nejedu kardio, asi by mě zajímalo kolik třeba za týden/měsíc naběhám, nachodím, někde to počítá i schody, najezdím na kole, bruslích a tak, zaujalo mě budení vibracemi, a zatím nevím jestli potřebuju notifikace

 

víc sem se zatím nedočetl, co by mě mohlo zajímat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koupil X mi band, ale nemám v nastavení žádné aktivity, verze pro android je tam ma, dneska jsem dal 25 km na kole, a náramek byl zmatenej a zaznamenal nesmysl, poradíte někdo?

 

 

Bite my shiny metal ass with Tapa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) Díky zabudovanému akcelerometru poslouží především jako krokoměr a zároveň vám poví, jak kvalitní jste měli spánek.

na kole ti to bude vždy ukazovat nesmysl, pro měření km na kole nemá ty potřebné vlastnosti, musel bys při jízdě máchat rukou na které ho máš. On ti bude vždy jen měřit nachozené kilometry! Není vhodný ani na kolo, ani na inline brusle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, potřebuju poradit. Já jsem líná veš, o mě nejde. Ale žena se rozhodla, že si koupí běžecký pás, aby mohla chodit v těhotenství a běhat po porodu, aby zase zhubla a kdesicosi, znáte to. A protože v Samadoma prý baby říkaly, že existujou nějaké fitness náramky, tak jsem se octnul v tomto vlákně. Vlastně vůbec nevím, k čemu takový náramek je, vždyť jde o to, aby člověk běžel a ne měl u toho něco na ruce, ne ? Ale ona to "potřebuje" a s tím se nedá argumentovat.

 

Potřeboval bych vysvětlit pár základních pojmů. Například - existujou i náramky, které měří tepovou frevenci (HR) bez hrudního pásu ? Je to vůbec k něčemu ? Jde jí asi o spálené kalorie, pozná to ten náramek bez HR ? Krokoměr je u všech náramků ?

 

Protože se jedná o prakticky jen indoor použití na běžeckém pásu, tak jsem sesumíroval jakéstakés teoretické požadavky, klidně mi je vyvraťte:

1) Radši náramek než hodinky, protože je to prý hezčí. Myslím, že bych jí to vyvrátil, ale zase hodinky nebude nosit furt, námarek ano.

2) Krokoměr, ale tohle by měl ukázat ten běžecký pás, ne ?

3) Spálené kalorie

4) Heart Rate, ale jedině bez hrudního pásu, to mi přijde jako dost divná věc. Otázka je, jestli to k něčemu je.

 

Nepotřebuje žádnou GPS, notifikace, záznam trati, nic podobného, ale zase by to chtěla mít a ruce asi furt pro dobrý pocit měření spálených kalorií. Někdy mám ten pocit, že by stačil pěkný náramek s jednou diodou a náhodným generátorem čísel spálených kalorií, ale rozhodl jsem se to vzít zodpovědně.

 

Když mrknu do eshopu, tak jsem z toho docela zmatený. Jsou v něčem lepší levné hodinky typu Polar, Suunto, Sigma než třeba náramky Garmin vivofit ?

 

Možná na ten pás někdy vlezu i já. Předpokládám, že běžný náramek půjde nasadit na rozsah zápěstí 15 až 19 cm ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...