Jump to content

BULOVA SEA KING DEEP DIVER


Guest maxipesfik

Recommended Posts

  • 5 months later...

A to už je sériovka, původně to byla limitka?

 

... Bulova vyrábí nejen sériové řady hodinek určených pro běžného zákazníka, ale v poslední době vznikají zajímavé řady a limitované edice nejen pro fanoušky značky, ale i hodinek obecně. Stejné určení má i tato velmi specifická limitovaná edice, kterou můžeme chápat jako méně cenově náročnou alternativu k modelu Omega Seamaster Ploprof. Za hodnotu cca 1.000,- dolarů nabízí Bulova mechanické potápěčské hodinky s vodotěsností do 1.000 metrů.

Tímto modelem oživená kolekce hodinek Bulova Sea King směřuje ke klasické, již 50 let trvající, námořní tématice značky a zcela vážně jím obohacuje svět potápěčských hodinek, neboť splňuje normu ISO 6425 stanovující podmínky pro hodinky s vodotěsností vyšší než 300 metrů.

Zatímco většina ostatních modelů této řady je založena na quartzových strojcích, tato limitovaná edice v sobě ukrývá mechanický strojek s automatickým nátahem Miyota kalibr 8215. Vzhledem k tomu, že se jedná o hodinky s jasným určením, nečekejte průměr pouzdra jako u hodinek určených ke každodennímu používání - je plných 50mm. Pouzdro je vyrobeno z titanu druhé třídy a na první pohled nás upoutá speciální konstrukce zámku lunety, chránící ji před náhodným posunutím. Po stisknutí horního i dolního tlačítka tohoto zámku se uvolní střední část mechanismu, která povyskočí a můžeme ovládat jednosměrně otočnou lunetu. Když na odblokovanou střední část zatlačíme směrem zpět, za mírného cvaknutí zaklapne na své místo a lunetu znovu uzamkne. Hodinky mají samozřejmě i automatický heliový ventil.

Tento model hodinek je dobré přijímat nepříliš kriticky, ne kvůli své kvalitě, ta je perfektní, ale kvůli jejich smyslu. Jsou to hodinky navržené a vyrobené z lásky k potápění na jedné straně, pro milovníky potápění na straně druhé. Málo kdo dnes využije jejich velikost, automatický heliový ventil, nebo i ten zámek lunety.Jde spíše o doplňkovou výstroj eventuálního potápěče, který dnes spoléhá především na potápěčské počítače. Ale ještě více jde o zábavné hodinky rozšiřující řady toolových potápěčských modelů.

 

 

post-17935-0-08534100-1446019423_thumb.jpg

 

 

Edited by Daemonultimate
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...