Jump to content

LCD digitálky 70. a 80. let

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zdravím všetkých!   na vaše vlákno som narazil pri prehľadávaní internetu a hľadaní starých klasických digitálnych hodiniek Tristar (so 7 melódiami), ktoré som mal ako tínager v 80-tych rokoch a ktoré

A tady už je konečný výsledek, mám z nich vážně radost kdyby měl někdo tip kde koupit/objednat těsnění pod dýnko(šroubovací) ať písne

Modul s touto konstrukcí má několik různých provedení. Dva typy byly také v Casio. Mají hezké displeje a dost funkcí, ale málokdy se najde nějaký v pořádku a funkční. Já jich mám mraky, ale jde málokterý. Toto jsou všechno hodinky s touto konstrukcí modulu.

beltime222.JPG

bltm.JPG

beltime 1.JPG

P1012597.JPG

P7185284.JPG

PC138129.JPG

P4061417.JPG

P5303883.JPG

PC219730.JPG

Taky mam nefunkcni. Toto se Hitachi nepovedlo. Aspon dle loga (napovida i HT ) by to moho byt jejich.?
Chova se to fakt divne vse vypada ok a dela si to co chce. Chvili blika pak nic pak tam naskace "neco" atp...
A pritom by to bylo tak pekne...

1.jpg.d2e3b9ea5eb76d72e9211f18ca37362d.jpg

2.jpg.b919ce514ed1cbdea3e4d33b9bd63578.jpg

Přesně tak i já. Na tyhle věci byli nejlepší Citizen a Hong Kong. Casio, moje nejoblíbenější, ani Seiko zdaleka ne. A nejlepší roky jsou 1979 až tak 1985.

Dvoje na první pohled stejné Pro Treky ALT-7000 vyráběné od května 1992. Akorát levé evropské mají modul 961 a pravé americké 991. By mě zajímalo, jaký je v nich rozdíl...

P1015988.thumb.JPG.0ce3753fa043fc8b48aadb5dfc13eab1.JPGP1015992.thumb.JPG.5baee8103b92b95886567f7ad6833055.JPG

Jsi si jisty ze americke jsou ty vpravo? Koukam na popisky na cifru a na levych jsou stopy ve spojitosti s vyskou. Ovsem wr je v metrech. Na pravych stopy nejsou, jen metry, ale wr v barech. Su z toho trosku zmatenej.

Jsem si docela jistý, protože WR v metrech byla u Casio většinou uváděna pro Evropu a v barech pro USA a hlavně ty levé mám z Německa a pravé z USA.

Taky mne napadlo, ze jen zobrazovane jednotky. Podobne jako u C500 vs C506...

546678187_C500vsC506.jpg.fbcddfd0e0d6a6c75700d945d7d7c143.jpg

[mention]casiotron [/mention] ok, nemam duvod ti to rozporovat ;) i kdyz Mana rikala, misto koupe pri dnesnim pohybu zbozi taky uz nemusi byt smeroplatne. Ja sam jsem treba v Brne prodaval Seiko SKX399, coz byla pouze asijska reference. Ja jsem je koupil v NYC od chlapka z Floridy :D

Tak hlásím dvoje zachráněné a oživené digi :-)

Těm fejkovým Sanyo (předpokládám, že je to tehdejší fejk) akorát chybí tlačítko chronografu. Mimochodem, tenhle modul a pouzdro je mnoha variantách, pod různými skli a grafikou. Ví někdo znalejší nějakou zajímavost o Honkonkském výrobci? 🙂  Z jakého jsou desetiletí?

Modul není zas tak špatný, čitelný displej, datum, čas, vteřiny a stopky s přesností na vteřiny...

Jo a tlačítka se mění jak? Kdybych narazil na dárce... 🙂

P2270005.JPG

P2270006.JPG

Ano, tenhle modul se dával do nespočtu hodinek. On to ani nemusí být fejk. V 80. letech se už nikomu mimo Hong Kong a samozřejmě Japonska digitálky nevyplatilo dělat. Lidi se pomalu vraceli k analogu, tentokráte v quartzu, který byl přehlednější a teď už i přesnější. A aby výrobu neuťali tak najednou (své kupce digitálky stále ještě měly), zadávali jejich výrobu právě do Hong Kongu.A tak se můžeme setkat s hodinkami věhlasných značek s modulem z Kesselek a nebo právě s tímto čtyřmístným se stopkami. O fabrice jako takové nevím zhola nic. Ale sypala to po tunách :)

Tak tohle nejsou Sanyo, jinak odhaduji to na 2. půlku osmdesátek. Ve sbírce nic s takovým modulem nemám. Ani jsem nevěděl že by to mohlo mít stopky. Vždy jsem to bral jako "Vietnam klasik" tedy hodiny:minuty / datum / vteřiny. Asi bych měl doplnit. 🤔