Jump to content

LCD digitálky 70. a 80. let

Recommended Posts

Tak se mi z let osmdesátých podařilo nahlédnout do let sedmdesátých!

Casiotron R11 - modul 15

Krásnej kousek Casio historie.

Musim teda říct, že jsem se trochu zapotil, než jsem přišel na to, jak se nařizují:-)

@casiotron Nevíš prosím od jakého roku se tenhle model vyráběl? Případně nějaký katalog s ním? Děkuji!

P3010014.thumb.JPG.edecf295291d90226a75bfaaab7fa06f.JPG

P3010008.thumb.JPG.a8890c5d7dfb2f4801ff6e15cf54cf34.JPG

P3010001.thumb.JPG.f742e86deb9f5360e21f34ad4d724427.JPG

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zdravím všetkých!   na vaše vlákno som narazil pri prehľadávaní internetu a hľadaní starých klasických digitálnych hodiniek Tristar (so 7 melódiami), ktoré som mal ako tínager v 80-tych rokoch a ktoré

A tady už je konečný výsledek, mám z nich vážně radost kdyby měl někdo tip kde koupit/objednat těsnění pod dýnko(šroubovací) ať písne

před 34 minutami, Harwey napsal:

tie su perfektne... su ti male, takze sa ich rad od teba ujmem:)

Mě nejsou žádný hodinky malý ani velký, já mám konfekční ruku :-DD

před 24 minutami, Gombo napsal:

Mam podobne

To bych se divil, kdyby ty si neměl alespoň něco podobnýho :DD

To jsou R14 viď? To jsou asi nejhezčí klasický Casiotrony no... Krása!

Před hodinou, Kristian.nov napsal:

@casiotron Nevíš prosím od jakého roku se tenhle model vyráběl? Případně nějaký katalog s ním? Děkuji!

Casiotron R-11 se vyráběly v roce 1976. Zde jsou všechny verze.

P1016008.thumb.JPG.1b788008a8e6b5b3799eaea8b6887674.JPGP1016013.thumb.JPG.0cef883022434954b5667c6320f4bb6b.JPG

Aby nebyly! Se mi líbí, jak si tu digi vlnu užíváš :) 

V 1. 3. 2021 v 14:59, casiotron napsal:

Casiotron R-11 se vyráběly v roce 1976. Zde jsou všechny verze.

Nachtblau verze je skvělá!

před 57 minutami, siwi napsal:

Aby nebyly! Se mi líbí, jak si tu digi vlnu užíváš :) 

Jo chytlo mě to a jedu na vlně:-) Byl jsem docela hodinkově vyhořelej, tohle je ale zase novej, širokej a zajímavej svět, kterej objevuju a baví mě...  

A ještě dvě důležitý věci: Pořád jsou vintage digi relativně finančně dostupný a druhá věc, na rozdíl od mechaniky se na nich dá doma ledacos i opravit...

Tyhle Kesselky-Montany to je svět sám o sobě. Těch drobných rozdílů na pouzdrech a grafice je strašně a modul je v každejch taky jinej, pokusil se to někdy někdo zmapovat?

Když sem to sem už dal, poprosím zase o nějakou radu moudřejší. Ty Levis hrají strašně potichu, repráčkem to zřejmě není, muže být někde chyba v kontaktech nebo je to prostě taková vlastnost? A u těch úplně vlevo je strašně špatně čitelnej displej z přímého pohledu, to taky asi už bude stářím co? Jo a zaboha nemůžu u těch 16ti melodiovek přijít na to, jak se mění 24/12 režim...

P3020002.JPG

Tie moje som sem hodil, lebo su predsa len v dvoch veciach trocha ine, nez ta klasika. To zobrazenie dni nieje bezne a maju 8 uplne inych melodii.

To ze ti hraju po tichu, moze byt tym, ze sa ti dotyka + kontakt bielej plosky na membrane (repraciku). Druha mozunost je, ze sa ti odchrapil kontakt zo zosilovacej cievky. Je to taky maly cierny sulec. Displej moze byt "vytahany" od slnka a vtedy pomoze kontrastna folia (vid vlakno oprava lcd...). No a 12/24 nahodis tym,ze budes prepinat hodiny v nastaveni a ked prejdes am a pm, tak by mal naskocit 24h 

S tím nastavením je to tak, jak píše Gombo. Režim 12/24 u některých nejde přepnout přímo. Musí se "projet" v nastavení hodin. 12, 1-12, 1-11 a pak 0-23 a tak dokola.

S tím jiným zobrazením dní v týdnu mám taky jedny podobné, jako sem dával Gombo (Levis druhé z leva), ale přitom mají klasických 7 melodií.

Takže těch odlišností je spousta. Já sám mám těchto různých melodiovek cca 25.

Melody1.jpg

Kontrolní otázka (hlavně pro Gomba, protože ten je asi má):

Kam patří pérko k budíku u modulu v těchto hodinkách? (V jedněch je jiný modul, tak u toho je mi to jasné a doufám, že Gombo nemá právě ty...) Jedná se o modul na obrázku.

P1016016.thumb.JPG.34a81773eeda0882dce80ff2db8e4298.JPGP1016019.thumb.JPG.9e669881b1f31371a7b87727b6295320.JPG

Casiotro:perko bych naspal do diry na hongkong,kdyby to nehralo tak desticka nema minus a dal bych jeste perko do ty druhy dirky k no jewels.pruzinky lze pouzit z rozebrany stezejky.

Tak se mi neplánovaně a dokonce v našich luzích a hájích, podařilo ulovit tenhle skvost!

Casio TC 600 ve skvělém stavu

Dotyková kalkulačka, timer, stopky, čtyři budíky, dual time, prostě ultimátní vintage casio:-)

Vše funguje perfektně až na číslo 3 na dotyku... Mám se k vůli tomu pouštět do rozborky? Může to být nějaká blbost?

P3040001.JPG