Přejít na obsah

Modré potápky/univerzály do 25000 Kč/900 Eur


Doporučené příspěvky

Jaká verze měla 50 mm - 39 nebo 41(též LHC zvažuji)? Namátkou: Certina DS-1 (Průměr: 39 mm, L2L 48 mm), DS-4 (40 mm/48 mm), DS-2 Chrono (41 mm/51 mm), DS-First Diver (41 mm/50 mm), Alpina Startimer + mnohé další pilotky (44 mm/ 53mm).

Pokud to není problém estetický, nebál bych se toho. I na mé párátko s obvodem 16,5 - 17 cm (spíše Vysočina, než Lovečák) se 51 mm vejde bez přesahů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 101
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

VitekB: já právě LHC nezkoušel, proto jsem se ptal, jestli mají stejné pouzdro jako Longines Conquest Classic (L2.785.4.56.6), které jsem kdysi zkoušel a subjektivně se mi ta délka nožiček zdála hrozně velká a celkově ty hodinky působili na ruce jako takový velký "kus plechu" (což není narážka na kvalitu materiálu nebo zpracování)

 

viz. foto z netu

 

213014w2t1dx9k7746qt66.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty modré LHC je potřeba opravdu vidět naživo, jas a sytost modré na produktových fotkách je úplně jinde než v reálu. Ve skutečnosti je modrá mnohem tmavší, hlubší - nejdřív mě to zklamalo, teď mě to ale čím dál víc přitahuje. Rozhodně to není jedovatá modrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon, uniklo mi to slovíčko "Classic". LHC mají podle mě stejné pouzdro, jako Longines Conquest. Longines Conquest Classic má jiné (minimálně mi přišlo nižší, ale to může být optický klas způsobený větším průměrem ciferníku vůči průměru pouzdra) pouzdro a nemá ochranu korunky. Conquesty jsem zkoušel, ale vypadají jako obří hrouda kovu, Conquest Classic je bohužel cenově úplně jinde.

VitekB: já právě LHC nezkoušel, proto jsem se ptal, jestli mají stejné pouzdro jako Longines Conquest Classic (L2.785.4.56.6), které jsem kdysi zkoušel a subjektivně se mi ta délka nožiček zdála hrozně velká a celkově ty hodinky působili na ruce jako takový velký "kus plechu" (což není narážka na kvalitu materiálu nebo zpracování)

Upraveno uživatelem VitekB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze všech zmíněných mi přijde jako LHC hodně muziky za relativně málo peněz. Tedy za mne jednoznačně Longines i když ty Orisy nejsou zlé:-)  Mimochodem LHC jsou obdobou Longines Conquest. Conquest Classic jsou úplně jiné hodinky i cenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na mne působí LHC opravdu (v daném cenovém limitu) nejuniverzálněji. Zbytek debaty mi tak nějak připadá jako 'postavme něco proti LHC za každou cenu`. Mrkni na ty modré naživo a uvidíš sám.

Edit: tah chrastí i na Rolexech :-)

Upraveno uživatelem wizard-ov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LHC jsou spolu s Tridenty v mé nejužším výběru. Našla by se dobrá duše, která by byla ochotna se sejít u ukázat mi jedny nebo druhé na živo? V okruhu cca 150 km od Budějc.

 

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to víš, střelit na první dobrou LHC a je vymalováno, to by bylo moc fádní a jednoduché... :) ne samozřejmě jsou LHC v užším výběru a určitě je budu chtít dát na ruku, ale velmi mě zaujaly ty Rada... no bude to ještě zajímavé rozhodování  :) mimochodem nevíš, jestli mají LHC a ty D-Stary v Dealu?

 

No na mne působí LHC opravdu (v daném cenovém limitu) nejuniverzálněji. Zbytek debaty mi tak nějak připadá jako 'postavme něco proti LHC za každou cenu`. Mrkni na ty modré naživo a uvidíš sám.
Edit: tah chrastí i na Rolexech :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude těžký, přetěžký rozhodování :lol2:  Pak když vybereš a nějakej čas je budeš mít na ruce, začne hlodat červíček i nad těma cos nakonec nevybral a už se v tom vezeš :) Protože každý mají něco do sebe.

 

no to víš, střelit na první dobrou LHC a je vymalováno, to by bylo moc fádní a jednoduché... :) ne samozřejmě jsou LHC v užším výběru a určitě je budu chtít dát na ruku, ale velmi mě zaujaly ty Rada... no bude to ještě zajímavé rozhodování  :) mimochodem nevíš, jestli mají LHC a ty D-Stary v Dealu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LHC v dealu maji, strasne lestenky, Rado dstar nemaji, Orisky jsou opticky vetsi nez zminene Certiny a maji vzdusny chrasto tah v porovnani s certinama, mel jsem je na ruce a diky velikosti, zpracovani tahu a lestenym plocham jsem je zavrhnul...mimochodem jsem tam mel na ruce ty modre Hamiltony v quartzu, ty jsou moc pekne, skoda ze nejsou v automatu...bych to videl takto, kdyz ti nevadi lestenky kup LHC nebo Oris, pokud spise matne piskovane plochy bez Certinu...pisu to za sebe jak to mam vykoukano, hledam kam bych se po Certinach posunul, a LHC a Oris jsem zavrhnul...Omegy jsem zavrhnul diky servisnim nakladum...Tudor a Alpina jsou mi favorite, nicmene Tudory s inhousem jsou nad limit a Alpiny si diky velikosti 44 musim prohlidnou na zivo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Cizinec promine.

Trochu sa za tento prispevok hambim.

Je to ako ked kolegyna kupovala lyze a jedina specifikacia bola..aby boli zlte.

 

NO ale k veci..zistil som, ze potrebujem potapky..Modre.

automat..eta, sellita, Myiota .

priemer 40-42

tah

safir.

tak do 800-900 EUR

 

Zatial som uvazoval nad CHW C60 TRIDENT PRO 600 - 42MM

c60-42-auto-sbbs_2new.jpg

 

event SQuale 

 

 

mozno MIDO

 

 

 

prosime nie modre SUMO/SKX...ani ine Seiko

nebranim sa butikovym brandom

ARTEGO%20diver%20automatic%20watch%20300

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...