Přejít na obsah

Citizen na ruce...


Nicolas02

Doporučené příspěvky

Líbí se mi moc, ale obávám se toho nepřímého pohonu vteřinovky. Měl jsem to u jiných Citizen automatů a prostě jsem to poskakování vteřinovky nezkousl. Jak se chová vteřinovka u toho tvého kusu? Třeba když je postavíš 6 dolů a vteřinovka jde od 12 k 6 hodinám?

Po pravdě moje první Citizeny. Ani jsem nevěděl o čem mluvíš, než jsem shlédl to video. To bych asi nerozdejchal. Na mých běží vteřinovka plynule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom videu je to extrém - to jsou asi fakt jen některé kusy. Ta vůle je ale na každém strojku téhle řady a dá se to snadno vyzkoušet postavením těch hodinek třeba kolmo k podložce pozicí 6 a sledovat chod vteřinovky. Stejně tak při prudším pohybu hodinkami se ručička úplně zastaví a vzápětí rozeběhne. Na přesnost to vliv nemá, už se to tu mockrát probíralo, spousta  informací i s technickým vysvětlením je na netu. Já to měl jen trochu, ale viděl jsem to a furt jsem si říkal- na Seiko jsem toto nikdy neměl... no zkrátka postupně mi to rozhlodalo pocit z jinak perfektních hodinek, až šly z domu.  Teď jsem ve stádiu, kdy si chci koupit nějaké mechaniky tak do těch 10 tisíc, líbí se mi dvoje citizen, ale bohužel oboje s tímhle strojkem. Tak z toho mám obavy, jsem na takové věci citlivý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz nosis hodinky na ruce, tak to nepostrehnes tak casto. Ja je treba nikdy nem kolmo tak, abych jeste videl na cifr ;)

 

Za me lepsi tenhle strojek a jinak perfektne zpracovane hodinky, nez 7s26/5R35 a nelicujici rehaut :)

Jasně, jenže já jsem debil a furt jsem ty hodinky dával tak, abych to viděl - až jsem se na ně nasral... :-) 

Jinak s tím přechodem od seika to mám stejně. Nelícující armovák, strojek co jde každej den jinak... už mě to prostě otrávilo a chci něco jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zkouseni neceho jinyho je Citizen dobra volba. Jeste pak Amfibie, ale tam kazdej nezkousne ten puvod. Ja i kdyz ted zade nevlastnim, tak ulitavam na Orientech. Tam je zpracovani perfektni se vsim vsudy ve stejne cenove kategorii jako C nebo S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Orient jsem taky koukal, možná zkusím, Amfibie jsou pro mne z ideologického hlediska nezkousnutelné. :-) Takže teď hodně čerpám inspiraci tady. v podstatě teď váhám mezi https://www.helveti.cz/citizen-nh8389-88le a https://www.helveti.cz/citizen-promaster-automatic-diver-ny0040-17le . Radši bych asi hodinky na tahu, ale Fugu se mi líbí hodně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Orient jsem taky koukal, možná zkusím, Amfibie jsou pro mne z ideologického hlediska nezkousnutelné. :-) Takže teď hodně čerpám inspiraci tady. v podstatě teď váhám mezi https://www.helveti.cz/citizen-nh8389-88le a https://www.helveti.cz/citizen-promaster-automatic-diver-ny0040-17le . Radši bych asi hodinky na tahu, ale Fugu se mi líbí hodně...

Ty z toho prvniho odkazu jsem pred casem mel...zpracovani vyborne, a za ty penize neni co resit...i kdyz koukam ze trosku podrazily, ja za ne daval pred pul rokem 3600,-

 

Redmi Note 7 By Tapatalk

2a3295f92186a29136d708f16f702778.jpg

Upraveno uživatelem ufonislav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se dočkal..originál je originál.Ten rozdíl je prostě propastný i když to někomu tak nepříjde.Isofrane je prostě top řemen.A navíc naprosto přesně odstín oranžové koresponduje s ručkami a ukazatelem odjištění/zajištění na zámku lunety..

edit:Isofrane je ten vlevo nenasazený...

post-1779-0-25179500-1581683258_thumb.jpeg

post-1779-0-20780100-1581683270_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně voní a dokonce se mi zdá že voní více než dříve.Mně osobně to nějak nevadí,někomu asi ano.

A je to jak píše kolega villain83,někomu nemusí vůbec vyhovovat a někdo na něj nedá dopustit.Jako já.Mám origo přírodní Citizen gumu,je tvrdá ale není špatná,nicméně Isofrane v oranž barvě mám prostě rád ve všech směrech..Samozřejmně jsem zapomněl dodat že na Isofrane je úžasná ta oranžová retro-diver barva.

post-1779-0-62094500-1582023227_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně dobře,při mých 187/130kg :) .Ale nejsou nijak hrozné.Hlavě jsou vcelku lehké,jsou z titanu.Co se mi na nich pořád líbí,že na tomhle modelu, Citizen zapracoval a ta kvalita tam jde vidět už celkem o dost jinak, oproti standartní produkci.No a podle zjištění,  z Watchuseek a google recenzí,jsou to snad jedny z mála Citizenu, které se montují ručně, v nějakým super sterilním prostředí.Tím ale vůbec nechci říct že Citizen standartní produkce je nějaký šunt.Naopak si troufám říct že v noha ohledech je lépe udělaný než Seiko.Je to vždy i u levných hodinek velmi dobrá kvalita na kterou je spolehnutí.Ale při srovnání s Ecozilla nebo jinými BN potápkami ten rozdíl tam prostě je.Jejich cena je v průměru kolem 50t na ebay a to je na Citizen palba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...