Přejít na obsah

Kamera do auta


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 194
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V Rakousku na 100 procent zakaz!!!

Netreba citat bulvar.Lebo toto to ze je kamera zakazana a ze su obrovske pokuty len za to ze ju mate v aute,sa docitate len v echt bulvari a sudny clovek vie ako su fundovani.V Rakusku je to tak,ako som uz pisal.Opakujem ze minimalne 2x do tyzdna som vo Viedni a problematiku kamier som tam riesil s kompetentnymi.Prikladam citat právnika rakúskeho klubu ÖAMTC Martina Hoffera:jednoznačne je zakázané zverejňovať záznamy na internete, pokiaľ neboli vyretušované evidenčné čísla vozidiel a tváre osôb. Rovnako sa nesmú používať záznamy ani ako dôkaz viny alebo neviny tretích osôb. To znamená, že majiteľ kamery môže záznam použiť len na svoju vlastnú obranu. Pokiaľ toto pravidlo poruší, hrozí mu pokuta až do 10 000 eur. Filmovanie výletu alebo svojej jazdy po krásnej krajine sú povolené bez obmedzení.

Riesi to tam zakon na ochranu osobnych udajov.Na to aby sa dala aplikovat vynimka z uvedeneho zakona,treba dodrzat nasledobvne:

-Autokameru prevadzkuje sukromna osoba(nejedna sa o komercne natacanie)

-cielom pouzitia zaznamu je dokazovanie:

 priebehu a vzniku dopravnej nehody,alebo skodovej udalosti,umyselneho,alebo neumyselneho poskodenia zaparkovaneho  vozidla,neopravneneho pouzitia,alebo kradez auta,zodpovednost za skodu,alebo ujmu sposobenu tzmito udalostami.

-zaznamy sa mozu pouzit len na vyssie uvedene ucely,v ostatnych pripadoch ich nesmie majitel kamery poskytnut tretej strane,ani zverejnit(iba ak vyretusuje spz a tvare),

-zaznamy by sa nemali uchovavat dlhsie ako 15dni,to vsak neplati pre zaznamy ktore sluzia ako dokaz v pravnom,ci inom konani.

-zaznamenavanie krajiny a okolia z vozidla pre cisto sukromne ucely nieje nijako obmedzene.

to znamena ze zakon v Rakusku neriesi autokamery ,ale pouzitie zaznamu z nich.Pseudonovinari si to vysvetluju po svojom.Aj nimi spominana sankcia nieje stanovena za vlastnenie,pouzivanie zapnutie... autokamery,ale za neopravnene pouzitie zaznamu z nej.To znamena ze urady v Rakusku vas nebudu riesit za kameru v aute,ale len vtedy,ked vam dokazu,ze ste zverejnili video z nej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.tourenfahrer.de/artikel/artikel/detail/News/verwirrung-um-action-cam-verbot/

 

Sami v tom maji bordel. Pochuzkari a pinkertoni v Passatech si mysli, ze zakazano (nejlepe vsechno a pod trestem smrti), ale maji jine starosti. Urad pro ochranu osobnich udaju rika, ze vyslovne zakazano neni, ze je zakonem o ochrane osobnich udaju popsano nakladani s nafilmovanym materialem. Jednotlive zeme priznavaji, ze sice vyslovne zakazano neni, ale ze se v pripade dash-cam jedna o soustavny zaznam, takze je zarizeni treba registrovat a ziskat povoleni. Do toho jiny urad, ze nestale filmovani aktivit a zazitku je povoleno, ale s materialem se i tak musi nakladat podle zakona, tedy tak, jak popsal Gombo. No proste rakousko-uhersky bordel. Vysledek je, ze bych se vubec nedivil, kdyby te za to nejaky aktivni blbec, co ma spadeno na vychodnary, a ze jich tam je, buzeroval. A taky bych se ale nedivil, kdybys to pak u soudu vyhral s tim, ze nic nikde nezverejnujes a tocil sis dovolenou, nikoliv soustavne jedno misto nekde na ulici, a smytec. Ale kdo by to chtel riskovat.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažoval jsem nad pevnou montáží GoPro Hero5 Session za mřížku v nárazníku (není vidět, nepřekáží), ale co jsem vygooglil, asi by to nefungovalo, pač se dá zapnout jen čudlíkem. Automatický zapnutí jako třeba u antiradaru to vypadá, že neumí. Neřešil jste někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovládat jo. To se mi na tom právě líbilo. Ale zapnout se obávám, že ne.

to mas asi pravdu používám ji tak jednou za rok v praci a vím je pokaždé hrozne srani to nastavit a aby to dělalo co chci třeba už 15cm pod vodou nechytnes Wi-Fi :-(( ale tuším ze si teď kamarád kupoval couvající kameru i s monitorem za cca 120$ a má slot na kartu kameru můžeš dat kam chceš ze :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak před rokem jsem o tom uvažoval a mám pocit ze jsem našel nějakou aplikaci na telefon ano otrava je sednout do auta pustit aplikaci a dat telefon do srážku :-( ale jinak to fungovalo zvolil jsis délku záznamu a bylo

Tohle řešení bysem chtěl. Pro mě ideál. Muselo by to ale nahrávat na pozadí, abych mohl mít spuštěnou navigaci a tak.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda. To by bylo skvělé řešení. Totální stealth, pro policajty neodhalitelné. Mobil stejně furt taháme a aspoň by s tim v případě nutnosti hned šlo pracovat. Jen já prostě na mobilu mám muziku, navi, komunikaci, muselo by to běžet na pozadí. Pěkné nějaká pětiminutová smyčka.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda. To by bylo skvělé řešení. Totální stealth, pro policajty neodhalitelné. Mobil stejně furt taháme a aspoň by s tim v případě nutnosti hned šlo pracovat. Jen já prostě na mobilu mám muziku, navi, komunikaci, muselo by to běžet na pozadí. Pěkné nějaká pětiminutová smyčka.

Prave proto jsem to hledal asi se na to zas kouknu ale mas pravdu pokud jedu dal než 15 KM hudba Navigace vše pokud něco najdu dam vědet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...