Přejít na obsah

Orient Monarch - manuální nátah


AndyAaron

Doporučené příspěvky

U Orientu se objevily nové oblekovky klasického vzhledu a strojek s manuálním nátahem pouze. Vyrábí se ve třech verzích - bílý a černý ciferník v ocelovém pouzdře a bílý ciferník ve zlaceném pouzdře.

Velikost: 40mm

Tloušťka: 13mm

Lug width: 18mm

Strojek: Orient Caliber 48C40, hacking, rezerva chodu 40h, power reserve ukazatel

Sklo: Minerál

Vodotěsnost: 50m

 

FDD03003Y0 - bílá verze má pěkně modřené ručky.

dd03003y.png

 

FDD03002B0 - černá verze

dd03002b.png

 

FDD03001W0 - zlacená verze

dd03001w.png

 

 

Oficiální cenovka na www.orientwatchusa.com je $355 za zlacenou verzi a za ty zbylé dvě potom $335. http://orientwatchusa.com/dd03003y

 

Nicméně dají se najít i na ebayi za cenu kolem $260: http://www.ebay.com/itm/ORIENT-Monarch-Mechanical-Power-Reserve-Watch-FDD03001W-FDD03002B-FDD03003Y-/272035985683

 

Přidám ještě jedno společné foto:

DSC5063-1631x1080.jpg

 

Tak co na ně říkáte? Na klasiku s manuálním nátahem to není špatné, ne?

 

Edit: doplneni specifikaci

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám rád tento typ pouzdra- přísně kruhový a připíchlé nožky bez přechodových radiusů.

I ta rezerva nátahu mohla být trochu decentnější. Ale jako počin kvituju kladně myslím že v mqnuálech je na trhu v této cenovce rezerva a retro kult tomu jen bude svědčit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chapu. Me to pouzdro zasadne neurazi. Ja mam spis problem s indexy. Podobna cisla mela prababicka na starem budiku a na naramkovych hodinkach mi to uplne nesedi, ale s timhle prohlasenim tu asi budu za blbce, protoze to je jeden z klasickych designu.

Cim me zaujaly byl prave manualni natah v teto cenove relaci. Od Orientu bych cekal odpovidajici kvalitu, protoze jinak pak uz jen cinani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle názvu usuzuju, že to mají být hodinky pro orientálního monarchu. A tento účel splňují.

Pro mladé kluky ani muže v plné síle to prostě není. Ale naruce muže 60+ si to umím představit. Spíš teda Asiata než Evropana, ale nakonec proč ne?

Ten font číslic mi spíš než Japonsko evokuje Indii (asi jsem ho už viděl na HMT).

Celkově to všechno do sebe pěkně zapadá: starobylé pouzdro, vintážní ručky, ten font, kolejnice, ruční nátah a navíc ukazatel rezervy, který Orient na těch retro hodinkách používá celkem často, sečteno a podtrženo, se jim to v rámci této kategorie hodinek moc povedlo.

Jak napsal Radimk, je to ?retro kult? a já dodám, že dokonalý.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mne povedene, jen mohly byt o malinko nizsi. Chapu to, je to zrejme pouzitym strojkem. Nej imho je bila verze. Myslim, ze fandy si najdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzes to vic rozvest? Ja nechapu, co na tom nechapes Automat se ti natahuje pohybem ruky, takze teoreticky pokud hodinky nosis, tak bys nemel mit problem a ukazatel rezervy nepotrebujes. U manualu, pokud nenatahnes, tak nejdou. Takze pro zapometlive se to hodi. Pokud nemas ritual natahovani u snidane/kafe/na zachode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...