Přejít na obsah

Wenger


TomC2

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

Trochu na odlehčení....

 

Wenger nebo Victorinox?

Může to být zásadní otázka, zvlášť, když přesně víte, co hledáte a ne a ne to najít. Něco koupíte, co už si myslíte, že je ono a houby. Zkrátka je tam něco, co je špatně.

Taky sem toho nakoupil až běda a stále to nebylo ono.

Až dnes. Victorinox. A když jsem "ho" (viktorinoxe) poprvé uchopil, byla to láska na první dotek. Z jedné strany nádherně se lesknoucí nerez, ze strany druhé plast. Až bylo jasné, že jej musím alespoň krátce porovnat s nějakým příbuzným - Wengerem.

Každý je jiná škola, jiné období, téměř jako stará samurajská ruční práce u Victorinoxu a nový, energií akumulátoru nabitý styl Wengeru. Jistě, Wenger - elektrický, bezúdržbový, přesný... Proti tomu Victorinox, ruční nátah, bez pevného sevření a přesného pohybu rukou jej neprobudíte k životu. U Wengeru najdeme mnoho moderních prvků, povícero materiálů a barev, oproti tomu Victorinox je, a nebojím se toho, přímo strohý. Ocel a plast. Pro někoho možná málo, ale v jednoduchosti je krása a síla. I po letech, až baterie Wengeru bude dávno vybitá, některé materiály doslouží, bude Victorinox s jeho ručním nátahem a minimalistickým provedením stále funkční a přesný.

 

Něco málo k suchým nezajímavým TTD:

 

                                                      Wenger                                                   Victorinox

 

Určení                                          Pánské                                        Pánské (dámské s výhradami)

Použití                                        Sportovní                                                     Pracovní

Pohon                                      Bateriový quartz                                           Ruční nátah

Strojek                                          Ronda                                                  Dactylus manualis

Vodotěsnost                                   200m                                                       11 521m

Materiál pouzdra                       Ušlechtilá ocel                                            Ušlechtilá ocel

Materiál pásku                               Pryž                                                           Plast

Rozměr pouzdra                            43mm                                                        60mm

Datum                                            Ano                                                             Ne

 

Osobní zkušenost S Victorinoxem je sice krátká, ale intenzivní. Skvělé se drží, nikde nic nepřekáží ani nepřečnívá. Má minimální nároky na údržbu a zacházení, v podstatě stačí trocha vody případně jen vlhký hadřík. V krajním případě lze i otřít o tepláky. Taktéž odolnost je příkladná, ani pád na kachlovou podlahu jej nezaskočí. Nerozpadne se vám po pár kilech v ruce. Jako určitou nevýhodu vidím jeho slabou luminiscenci a malou atraktivitu. Není to nic, čím se dá zaujmout na první pohled. Výhodou je, že jej lze kombinovat s hodinkami libovolně. 

To je asi tak v kostce k Viktorinoxu vše. Mám z něj velkou radost a kupodivu i moje přítelkyně jej kvitovala s nadšením a dává mi prostor, ať ho mám jen pro sebe. 

Děkuji za pozornost.

 

Níže malé srovnávací foto s Wengerem.

 

 

post-39943-0-28846900-1478633043_thumb.jpg

post-39943-0-05916600-1478633058_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wenger Commando XL 70163
Hodinky vlastním nějakých 10 let a pořád super...jediné quartz hodinky co mám, kupoval jsem je otci k narozeninám a natolik se mi zalíbili, že jsem si je také pořídil


post-42428-1479132777,93.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem Martin_S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...

Zdravím všechny, potřeboval bych radu ohledně hodinek Wenger LED Nomad 70434, jsou to bateriové ana-digi. Mám je od roku 2011, nyní je problém, že korunka nedrží v hodinkách ale , jde celá vysunout i s hřídelkou. Hodinky jsou jinak funkční, jen se špatně nastavuje čas a WR také nebude fungovat.

Byly přes hodináře u autorizovaného prodejce na servisu, dle vyjádření to nejde spravit. 

Nemáte někdo třeba s tímto zkušenost, případně kdyby se někomu hodily třeba na díly nebo tak. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

 

kupoval jsi ty hodinky u nás? Přijde mi zvláštní, že by už to bylo neopravitelné, ale možné to samozřejmě je. 

S vytrženou hřídelkou korunky už jsem se setkal, ale servis to opravil (vyměnil) poměrně rychle. 

Kde byly hodinky servisovány? Klidně napiš SZ. Zkusím pomoct.

 

Jirka z helveti.cz

 

Zdravím všechny, potřeboval bych radu ohledně hodinek Wenger LED Nomad 70434, jsou to bateriové ana-digi. Mám je od roku 2011, nyní je problém, že korunka nedrží v hodinkách ale , jde celá vysunout i s hřídelkou. Hodinky jsou jinak funkční, jen se špatně nastavuje čas a WR také nebude fungovat.

Byly přes hodináře u autorizovaného prodejce na servisu, dle vyjádření to nejde spravit. 

Nemáte někdo třeba s tímto zkušenost, případně kdyby se někomu hodily třeba na díly nebo tak. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...