Přejít na obsah

Poriadna luneta na PS II


Doporučené příspěvky

Filo má pravdu Karlosi, už jsem ti to psal na začátku jseš off topic. Snažme se najít řešení, jak se dostat ke kvalitní lunetě o tom je tohle vlákno. Jestli chcete diskutovat proč Elton nedělá lunety a levné hodinky, založte si na to jiný vlákno. Jinak totiž těch pár lidí, co by se třeba chtěli dobrat výsledku řeknou, tak zas nic a přestanou tady ty vaše hádky sledovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 109
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Diskuze se prostě dostala až k Eltonu, co má být? A ani jsem o tom nemluvil sám. Ale pořád se to týká lunet a jejich výrobců. I to že je zájemců o podobné hodinky jen pár, s výrobou přece souvisí - nikdo mimo obor nepůjde do kusové výroby něčího vrtochu a výrobci v oboru mají svého dostatek, co je evidentně živí a zaplní jim kapacity.

 

Spíš to vidím obráceně - pokud někomu tolik vadí, že se na veřejném otevřeném fóru můžou lidi volně vyjadřovat k čemu chtějí, tak ať si vytvoří sokromé fórum.

Prostě musíte počítat s tím, že diskuzi nejde nařizovat a přikazovat.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu nejsi v tom sám, stočila se tam co se stočí vždycky a nikam to nevede. A poslední věta je validní, možná to tak opravdu je a cesta k lepší lunetě je zavřená. Ale mě se tomu moc nechce věřit. V dnešní době, kdy přesné stroje nejsou extrémně drahé, kdy je možnost tisknout z kovu, si prostě myslím, že je možné se k tomu malosériově dostat. Samozřejmě ne v řádu korun, ale v řádu malých tisíců by to jít mohlo, obzvláště kdyby nás bylo víc. Nebo možná ne. Možná by třeba se podařilo najít výrobce venku, lunety na různé modely se vyrábí a na Ebay prodávají. Ale nechal bych tohle vlákno k tomu, aby jsme tu o tom bavili a třeba našli řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jednoduche Karlosi. Porad odvadis diskuzi smerem, ktery je opacny nez ten, pro ktery toto vlakno bylo zalozeno. Nikoho tu nezajima, prc nekdo neco nedela. Nejsi v tehle diskuzi zadnym prinosem, ba napopak, na to se te snazim upozornit.

 

Proto se zakladaji jednotliva vlakna, proste proto, aby se vytvoril prostor pro urcite tema. Chapes to? Pokud mas potrebu diskutovat o necem jinem, bez jinam. Chapes? Vyjadruj se volne na verejnem foru k cemu chces, ale na miste k tomu urcenem. Chapes? 

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevadi mi verejne slobodne vyjadrovanie, ale ze sa do toho zapajaju ludia co o to nemaju zaujem. Vacsina ich rad, nazorou nema aj tak ziadnu hodnotu, lebo vychadzaju z nicoho, ano osobny nazor podlozeny len tym ze vidim aky je nieje zaujem podla inych topicov, minulych projektov nema nijaku hodnotu.

 

chceme sa tu bavit ludia ktory mame zaujem o nieco taketo a bavit sa o moznostiach ako to dosiahnut, nie ako to akoze nejde a je nerentabilne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to úplně off nepřijde. Já z toho všeho jednoznačně vidím, že se jiné řešení lunety najít nepodaří. Pracnost a vysoké náklady jsou v protikladu k požadovanému malému počtu vyrobených kusů. Do toho nikdo nepůjde. A chápu, že se vám líbí si namlouvat že ano, fantazírování je pěkné a mám ho také rád, ale nesmíte přitom přehlížet realitu.

 

Ed: Ale jak vidím, chcete se o tom jen bavit bez ohledu na rentabilitu, ta je vám jasná. Ovšem pak je to jen fikce, nejde hledat řešení bez ohledů na reálné možnosti.

Protože otázka jak něco udělat, když je to nerentabilní, nemá odpověď.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem trochu pátral a myslím, že to co budeme nutně potřebovat je 3D model, jehož podoba musí vycházet ze zvoleného materiálu. To je první nezbytný krok. Pokud budeme mít ten, dá se na jeho základě oslovit firmy které dělají 3D tisk nebo CNC frézovaní a začít se bavit o tom jestli se vejdeme do nějaké reálné ceny. Bohužel nepřispěju technicky, tedy s vymyšlením konkrétního materiálu a řešení, ale věřím, že se tu najde někdo, kdo by mohl. Výroba modelu bude něco stát, a tady jsem ochoten se finančně podílet na jeho vzniku i s rizikem, že na z toho nic nakonec nebude.

 

Mně to úplně off nepřijde. Je z toho všeho jednoznačně vidím, že se jiné řešení lunety najít nepodaří. Pracnost a vysoké náklady jsou v protikladu k požadovanému malému počtu vyrobených kusů. Do toho nikdo nepůjde. A chápu, že se vám líbí si namlouvat že ano, fantazírování je pěkné a mám ho také rád, ale nesmíte přitom přehlížet realitu.

A mě zas táta říkal, že najít důvod proč něco udělat nejde se najde vždycky...

 

 

Ještě k té cenové nedostupnosti, tady je ceník nějakého 3D tisku z kovu. Nemyslím, že by to bylo něco mimo finanční možnosti.

 

Pricing info

The price for Steel is based upon the volume of the model:

  • Per cm?: $5.00
  • Startup cost: $6.00
  • With a minimum of $16.00
  • Add 5$ for gold plated and black finishes.
  • Special discount for compact models
  • Non compact models get a penalty

Our pricing scheme is meant to encourage compact models. The more material inside the imaginary box (bounding box) around your model, the bigger your discount becomes for the same model volume. To know the real (discounted) price, upload your design.

A model is considered compact when the ratio between model volume and bounding box is 20% or more.

Sparse models, with a ratio below 7-8%, might get a penalty as the machine space they occupy will be decisive in the cost and not the cost of the material, which is directly linked to the model volume.

The price is first calculated in USD and then converted to EUR for non-US customers.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však ale to už se tu dnes vyřešilo hned ráno. Mám k dispozici 3D tiskárnu v práci. Nevím jestli jsem to psal i veřejně, ale mám půjčené lunety od Jeronima, nechám to kamaráda přereslit na velikost PSII pouzdra, nechám vytisknout pár kousků z plastu na tiskárně, aby se to vyzkoušelo a pak to dám jako podklady do Eltonu. Psal jsem to i v tom vlákně z pátku...

 

EDIT: vzorky sem nafotím a případně dám i něco k dispozici - nemůžu toho natisknout desítky, ale třeba 8 kusů by jít mělo...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsme delali Liberty, tak původní byla s Lunetou. Jenže kvuli přesnému frezovani a diky použití elektroabraze to vyšlo na strašnou raketu (rozuměj cca kolem 10tis za lunetu pri sérii 25ks). Proto jsem sli cestou bezlunetovych hodinek. A to dodávám, ze to delal muj kamarad, kterej me mel hodne co vracet, takze nam to delal za náklady.... Pokud to ma proste k něčemu vypadat, tak to bude v maly sérii drahy a velká se tu proste neuvali....

 

Ale napad s úpravou uz nějaké stávající pasujici lunety ale neni uplne mimo ;)

 

 

Tak jsem trochu pátral a myslím, že to co budeme nutně potřebovat je 3D model, jehož podoba musí vycházet ze zvoleného materiálu. To je první nezbytný krok. Pokud budeme mít ten, dá se na jeho základě oslovit firmy které dělají 3D tisk nebo CNC frézovaní a začít se bavit o tom jestli se vejdeme do nějaké reálné ceny. Bohužel nepřispěju technicky, tedy s vymyšlením konkrétního materiálu a řešení, ale věřím, že se tu najde někdo, kdo by mohl. Výroba modelu bude něco stát, a tady jsem ochoten se finančně podílet na jeho vzniku i s rizikem, že na z toho nic nakonec nebude.

 

 

A mě zas táta říkal, že najít důvod proč něco udělat nejde se najde vždycky...

 

 

Ještě k té cenové nedostupnosti, tady je ceník nějakého 3D tisku z kovu. Nemyslím, že by to bylo něco mimo finanční možnosti.

 

Pricing info

The price for Steel is based upon the volume of the model:

  • Per cm?: $5.00
  • Startup cost: $6.00
  • With a minimum of $16.00
  • Add 5$ for gold plated and black finishes.
  • Special discount for compact models
  • Non compact models get a penalty

Our pricing scheme is meant to encourage compact models. The more material inside the imaginary box (bounding box) around your model, the bigger your discount becomes for the same model volume. To know the real (discounted) price, upload your design.

A model is considered compact when the ratio between model volume and bounding box is 20% or more.

Sparse models, with a ratio below 7-8%, might get a penalty as the machine space they occupy will be decisive in the cost and not the cost of the material, which is directly linked to the model volume.

The price is first calculated in USD and then converted to EUR for non-US customers.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jardo, to si uz rikal, kdyz se dělal 3d model Liberty :-D pak sem to zařizoval ja.....

 

Však ale to už se tu dnes vyřešilo hned ráno. Mám k dispozici 3D tiskárnu v práci. Nevím jestli jsem to psal i veřejně, ale mám půjčené lunety od Jeronima, nechám to kamaráda přereslit na velikost PSII pouzdra, nechám vytisknout pár kousků z plastu na tiskárně, aby se to vyzkoušelo a pak to dám jako podklady do Eltonu. Psal jsem to i v tom vlákně z pátku...

 

EDIT: vzorky sem nafotím a případně dám i něco k dispozici - nemůžu toho natisknout desítky, ale třeba 8 kusů by jít mělo...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen napíšu, že jsem dlouze hovořil s T........ ( Straspolem) a pevně věřím, že se řešení najde. Budu to zkoušet zase z jiné strany a když někdo něco hodně chce, tak to vetšinou i klapne.

V práci říkám lidem : Udělej co musíš a to jsem si nyní  řekl i sám sobě.

Jo a s Lamiczkou si píši i když o něčem jiném celé dnešní odpoledne

 

Luneta bude!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cali: podle mě je plastová luneta s vnějším potiskem chyba a vyrobit to kvalitně podle mě nejde.

Urcite jde, kvalitou se kovovy nikdy nevyrovna, ale plast ma taky svoje kouzlo. Ta origo Sport 2 luneta je ale vylozene hrozna, to je fakt - i kdyz se mi jinak designem libi.

739480d1386428881-von-fuenfzig-sinn-flie

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...