Murphy97 Odesláno 17. září 2021 Nahlásit Odesláno 17. září 2021 Parada. Takze na hesalitovy moony uz nebudeme muset kupovat novy "skla"? Jses borec!
Jeronimo Odesláno 17. září 2021 Autor Nahlásit Odesláno 17. září 2021 před 33 minutami, Murphy97 napsal: Parada. Takze na hesalitovy moony uz nebudeme muset kupovat novy "skla"? Jses borec! Hesalit nebyl nikdy problém. Je jedno jestli jsou to Moony, Prim sport 2, nebo pravé přední světlo od Fábie. Problém byl v mém případě minerál. Další level bude safír. před 12 minutami, Harwey napsal: Tie zazili aspon tretiu svetovu...:) Jo, vypadají tak.
Daemonultimate Odesláno 17. září 2021 Nahlásit Odesláno 17. září 2021 Dobrá práce s minerálem. Safír, nevim, ale kdo ho dokáže dodrbat by neměl nosit hodinky. Ten můj už dostal tolik do těla, že se divim, že nepraskl. A nemá ani jizvičku. Takže, mám rád hesalit, pro jeho cenu a údržbu a safír. Minerál nesnášim a japonců se bojim:) to je tak fifty fifty.
Jeronimo Odesláno 17. září 2021 Autor Nahlásit Odesláno 17. září 2021 před 23 minutami, Daemonultimate napsal: Dobrá práce s minerálem. Safír, nevim, ale kdo ho dokáže dodrbat by neměl nosit hodinky. Ten můj už dostal tolik do těla, že se divim, že nepraskl. A nemá ani jizvičku. Takže, mám rád hesalit, pro jeho cenu a údržbu a safír. Minerál nesnášim a japonců se bojim:) to je tak fifty fifty. Dík.. Mám to podobně. Osobně dávám přednost plastu. Většinou to hodinkám dává vintage look. I když na ana/digi Béčka pravda se moc nehodí. Navíc většinu problémů dokáže odpružit. Občasnou údržbu zvládne každý průměrně inteligentní a zručný běloch.
OWG Odesláno 19. září 2021 Nahlásit Odesláno 19. září 2021 Je mi ctí napsat recenzi i tady . Mám tady pro Vás krátký příběh, který se opravdu stal. Pořídil jsem si z druhé ruky Longinges Hydroconquest z roku 2015. Za tu dobu ještě neměli servis a tak jsem po mnoho doporučeních oslovil Jeronima, zda se toho neujme. Štěstí mi přálo, protože byli téměř před stop stavem přijímání hodinek do servisu, který následně druhý den po domluvě vyhlásil a pověsil na své stránky. S cenou za servis jsem po zjištění ceny u AD počítal podobnou, ale o trošku nižší cenu. Jeronimo mě překvapil podruhé a to hodně pěknou cenou za servis. V tu chvíli jsem věděl, že jsem udělal dobře. Vše probíhalo v pořádku, Jeronimo mě o všem co na nich udělal, informoval, včetně foto a video dokumentace. Hodinky se mi vrátily ze servisu a já byl opět šťastný, že jsou u mě a na další servis je pošlu za 5-6 let. To bych ale nebyl já, kdyby se mi něco nestalo. Několik dní na to, co se mi vrátily ze servisu, si v koupelně chci udělat koupelofku a hodinky předtím nasazuji na NATO. Ve chvíli kdy si je chci zapnout, se to stane……..jakoby se zastavil čas, srdce přestalo bít….hodinky spadly na kachle v koupelně. Zhruba po 2 sekundách kdy jsem je rychle ze země zvedl, zjišťuji že jsou v pohodě a říkám si, že si je raději dám na tah, protože mi hodinky při zapínání na tahu nikdy nespadly. Při nasazování tahu zjišťuju, že je to v prdeli…….koncovka na dolní straně pouzdra nejde nasadit. Oblil mě pot, zástava srdce proběhla podruhé….. Rozdýchávám to, dávám zpátky na NATO a uvažuju, kolik stojí nové pouzdro….. Píšu svému princi na bílém koni, který mě určitě zachrání (čti Jeronimovi), vymýšlíme během chvilky možné verze, co se mohlo stát, jestli se nožka ohnula, jestli není jen odřená a proto nejde koncovka nasadit…..po pár minutách máme jasno, bude to chtít líznout bruskou a bude to zase OK (nic co by nešlo rozleštit ). Po několika dnech mi dává Jeronimo dobrou zprávu, nožka líznutá, znovu jde nasazovat koncovka a já jsem šťastný a vím, že takto neopatrný jsem byl doufám naposled. Takže, všem, kteří ještě neví, komu svěřit své hodinky na servis, zde je moje odpověď: JERONIMO!!! Děkuji moc za pomoc a děkuji všem, kteří si udělali tu minutu čas a přečetli až sem PS: když začíná být venku zima, přehazujete na řemen?
Jeronimo Odesláno 19. září 2021 Autor Nahlásit Odesláno 19. září 2021 před 2 hodinami, OWG napsal: Je mi ctí napsat recenzi i tady........ Díky
Daemonultimate Odesláno 2. října 2021 Nahlásit Odesláno 2. října 2021 Tentokrát trochu odbočím. Líbí se mi tvá inzerce v místním prodeji. Popis technického stavu a přesnosti zdokumentované přímo na měřáku. To je paráda pro každého kupujícího. Jestli mě něco dokáže dožrat, tak je to věta ,,přesnost nesledována". Přitom právě přesnost a délka rezervy jsou podstatné faktory. Tady je vidět, že nic neskrýváš a to mě baví.
Jeronimo Odesláno 11. října 2021 Autor Nahlásit Odesláno 11. října 2021 V 2. 10. 2021 v 18:46, Daemonultimate napsal: Tentokrát trochu odbočím. Líbí se mi tvá inzerce v místním prodeji. Popis technického stavu a přesnosti zdokumentované přímo na měřáku. To je paráda pro každého kupujícího. Jestli mě něco dokáže dožrat, tak je to věta ,,přesnost nesledována". Přitom právě přesnost a délka rezervy jsou podstatné faktory. Tady je vidět, že nic neskrýváš a to mě baví. Díky. Jméno mám jen jedno a chvíli trvalo než jsem ho vydupal z ničeho. Někoho natáhnout nebo vědomě prodávat šméčko by bylo asi velmi krátkozraké. Pokud už při inzerování mají hodinky nějaký neduh, tak na něho upozorním, pokud si nejsem jistý, tak vybízím zkušenější aby se vyjádřili a klidně do inzerce nějaké moudro přihodili. Jsou tady borci, kteří mají nabušenou teorii, nabroušené oko a v rukou měli násobně víc hodinek než já. Když už se něco přihodí, tak se k tomu postavím čelem. Bohužel se kazí i nové věci v záruce natož třeba padesát let staré hodinky. Jinak na slohovky jsem nikdy nebyl a už na základce jsem odevzdával čistý papír se slovy: Piš pět. Proto nechávám za sebe raději mluvit fotky. Bohužel z nedostatku času a taky lajdáctví se občas uchyluji k systému Ctrl + C, Ctrl + V a pak to taky někdy vypadá. Aktuálně mám v inzerci dokonce nějaké Breitlingeny. A ano. Jakou malou přidanou hodnotou je třeba tlakovka ve vlastní režii nebo foto z komparátoru. Těch deset minut navíc už mě nezabije.
Vit Odesláno 30. března 2022 Nahlásit Odesláno 30. března 2022 Opět musím Jarka pochválit za provedení servisu několika hodinek. Děkuji také za příjemně strávený čas, pokec a šálek výtečné brazilské kávy.
Jeronimo Odesláno 5. dubna 2022 Autor Nahlásit Odesláno 5. dubna 2022 Díky, budu se těšit zase někdy příště
Jeronimo Odesláno 30. března Autor Nahlásit Odesláno 30. března (upraveno) Ahoj Všichni, ať netrousím fotky různě po vláknech kde můžou časem zapadnout, tak oživím své zapomenuté vlákno. Dostaly se mi na stůl legendární a bohužel nefunkční Orlíky, které jsem měl za úkol dát do stavu aby mohly důstojně zaplnit sbírku majitele hodinek. Hodinky byly celkem ve zbědovovaném stavu, dostaly ránu na korunku, která se ztratila. Nárazem došlo k ohnutí krčku, zalomení natahovací hřídele ve stroji, vychýlení číselníku ze své pozice, tím došlo k ohnutí čepu vteřinového kola a opření mimostředné vteřinové ručičky o číselník, tím došlo k následnému zastavení stroje. Mimo celkový servis stroje: Rozebírání, čištění, mazání, skládání a regulace bylo nutné vyměnit mimostředné vteřinové kolo, nechat vyrobit natahovací korunku a natahovací hřídel, s tím pomohl místní šikovný člen. Díky Stando. Pak očistit v rámci možností a hlavně bez dalšího poškození číselník od radioaktitvní hmoty. Narovnat nožky číselníku. Udělat novou lumi výplň ručiček s tónováním odstínu do barvy indexů. Podařilo se mi použít do nové výplně část té staré. Pak bylo přeleštěno plastové sklo, vyměněno těsnění dýnka a nakonec nasazen PVC řemen na nové silnější CDF-1785 vintage stěžejky . Upraveno 30. března uživatelem Jeronimo 9 1
madmaxx Odesláno 30. března Nahlásit Odesláno 30. března Povedená oprava Krásný kousek, který se bude ve sbírce vyjímat Primky moc neznám..ten plastový řemen je původní originál, je ještě nositelný?
Jeronimo Odesláno 30. března Autor Nahlásit Odesláno 30. března před 7 minutami, madmaxx napsal: Povedená oprava Krásný kousek, který se bude ve sbírce vyjímat Primky moc neznám..ten plastový řemen je původní originál, je ještě nositelný? Díky, řemen je původní, pro Chronotechnu ho vyráběla Fatra Chropině n.p. Tento konkrétně je z potápěčské sady co byl na buzole PB-60 Mikrotechna n.p. K Orlíkům se na řemen dodávala ještě třetí prodlužovací část kvůli potápěčské kombinéze. Nositelný i po těch letech je. Jen co ležel roky takto v krabičce s buzolou, tak nemá momentálně ideální tvar.
Vit Odesláno 30. března Nahlásit Odesláno 30. března Před hodinou, Jeronimo napsal: Ahoj Všichni, ať netrousím fotky různě po vláknech kde můžou časem zapadnout, tak oživím své zapomenuté vlákno. Dostaly se mi na stůl legendární a bohužel nefunkční Orlíky, které jsem měl za úkol dát do stavu aby mohly důstojně zaplnit sbírku majitele hodinek. Hodinky byly celkem ve zbědovovaném stavu, dostaly ránu na korunku, která se ztratila. Nárazem došlo k ohnutí krčku, zalomení natahovací hřídele ve stroji, vychýlení číselníku ze své pozice, tím došlo k ohnutí čepu vteřinového kola a opření mimostředné vteřinové ručičky o číselník, tím došlo k následnému zastavení stroje. Mimo celkový servis stroje: Rozebírání, čištění, mazání, skládání a regulace bylo nutné vyměnit mimostředné vteřinové kolo, nechat vyrobit natahovací korunku a natahovací hřídel, s tím pomohl místní šikovný člen. Díky Stando. Pak očistit v rámci možností a hlavně bez dalšího poškození číselník od radioaktitvní hmoty. Narovnat nožky číselníku. Udělat novou lumi výplň ručiček s tónováním odstínu do barvy indexů. Podařilo se mi použít do nové výplně část té staré. Pak bylo přeleštěno plastové sklo, vyměněno těsnění dýnka a nakonec nasazen PVC řemen na nové silnější CDF-1785 vintage stěžejky . Moc povedené. 1
bohus76 Odesláno 30. března Nahlásit Odesláno 30. března Pěkná oprava Jarku. To kolo je slušně dorasované, musela to být dobrá pecka na korunku. 1
Jeronimo Odesláno 30. března Autor Nahlásit Odesláno 30. března před 2 hodinami, Vit napsal: Moc povedené. Před hodinou, bohus76 napsal: Pěkná oprava Jarku. To kolo je slušně dorasované, musela to být dobrá pecka na korunku. Díky.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se