Přejít na obsah

hádanka pro pamětníky - Identifikace


Strocek

Doporučené příspěvky

Mám tady dotaz na identifikaci hodinek pro pamětníky z roku cca 1973. Moje mám když byla mladá, tak okolo 20 let nastoupila jako normovačka do železáren Králův Dvůr u Berouna a nafasovala hodinky. Když odcházela ze železáren, tak je samozřejmě musela vrátit. Často mi o nich říká, jak je měla ráda, bohužel informace k nim jsou tak mizivý, že nejdou dohledat.

 

Takže se ví:

automaty

stopky

černý ciferník, černý stopky

cca 1973 je nafasovala jako normovačka v železárnách

tak doplňuji: neměly lunetu ani čísla na pouzdru místo lunety

asi Švýcary

asi neměly otočnou lunety

 

Ty informace jsou obecný co jsem z ní dostal a může se stát, že třeba nějaká nebude sedět. 

 

Neměl by někdo nějaký tip co by to mohly být za hodinky, kdyby byly nějaký varianty třeba by je poznala. Ono toho je na výběr docela dost, spíš jestli s tím někdo nepřišel konkrétně do styku, že se normovačům rozdávaly hodinky...

 

Něco jako Tissot Seastar Navigator, možná, že by to mohly být i oni.

post-26998-0-59608900-1469209271_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

upřeňuji:

automaty

stopky

datum

černý ciferník, černý stopky (2 ciferníčky stopek, možná jeden, ale 3 prej ne)

neměly lunetu (jak otočnou, tak pevnou s číslama)

cca 1973 je nafasovala jako normovačka v železárnách

asi Švýcary

 

jednoduchý design

 

viz tissoty, ale bez lunety... tak něco takovýho 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá detektivní práce :)

Podle popisu by to mohl být strojek Valjoux 7734.

Když dám do google vintage Valjoux 7734, mohlo by to být něco takového?

https://www.google.cz/search?q=vintage+valjoux+7734&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi8iLiP7IfOAhXCaRQKHVITAVwQsAQIIw&biw=1096&bih=508

 

 

Ed: Ale teď mi došlo, že 7734 není automat, tak nic.

Určitě to byly automaty?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci díky za snahu. Automaty prej tutáč, taky že ty chronografy by měly být taky v černé barvě. To jestli švýcary nebo ne, tak tam to není jistý, ale prej to měly bejt hodně drahý hodinky...

 

ty poslední by odpovídaly, ale ty býlý chronografový cifry prej né, ale ukážu mámě zítra, třeba se někam posunem

 

vnitřní luneta to nevim, ale určitě prej ne vnější na pouzdru

 

teď jsem si všiml, že to ty poslední jeslti nejsou ruční nátah, jak jsem psal tutově automaty, prej teda... jako že nátah kvedláním ruky

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by pomohlo, kdyby si vzpomněla, jaký origo řemen k tomu byl, zda pouzdro u nožek bylo rovné nebo kulaté a indexy na cifru byly tenké nebo silné. Někdy až překvapí, co si člověk po letech pamatuje.

 

Koukali jste do rodinných alb? Třeba je tam má vyfocené na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou velikostí mě to taky napadlo.

 

S fotkou to byl dobrý pokus, ale v téhle kvalitě je to marný. Ještě mě napadly dvě možnosti - zkusit dohledat fotky typu "Vzorný kolektiv", zkrátka něco z práce, kde by mohla být kvalita fotky lepší a hodinek by tam mohlo být víc (na netu, u bývalých kolegů či kolegyň), nebo rovnou zkusit kontaktovat nějakého kolegu z práce v té době - chlapi si tyhle technické věci pamatují líp a jestli to byly fakt hodinky ze Západu, automaty, se stopkami (v době, kdy tu většina lidí nosila primky, orienty nebo ruské hodinky), musela to být frajeřina jako hrom a je velká šance, že se to takovému kolegovi vrylo do paměti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No máma taková neni... ještě poctivá škola kovaná režimem, a přece by nechtěla vodrbat pokrokovou společnost a na chvíli by zpomalila růst :)  krom toho by po ní asi chtěli docela dardu. Jasně má připravenej dotaz na kolegu co s ním dělala, ten by asi věděl víc, ale zas tak často ho nepotkává a když ho tuhle potkala tak na to zapomněla. Zkusim jí ukázat ty výše uvedené třeba se někam posunem. 

 

Každopádně díky  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...