Přejít na obsah

HOKEJ


Návštěvník maxipesfik

Doporučené příspěvky

Uplne nesouhlasim, koukni na sestavu, vic nez polovicka hracu hraje v zamori, maj to mit v krvi. Je to dle meho nekvalitou hracskeho materialu a vysledek naseho systemu vychovy ( takhle to alespon stavel minulej trener 20 pan Prerost, kdyz jsem u neho skladal trenerske zkousky). A v cem mas pravdu je nesystem pri nasi hre.

Ale ani v sebevedomi typu Zacha nevidim klad. Chtelo by to dva hrace mezi temito extremy, ty ale zatim nevidim ( mladej Reichl je jeste moc mladej a ten mladej brnak se bohuzel zranil ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pry to zacina odmalicka honenim se za vysledky. Pote i zastarala koncepce treninku ( jednostrane zamerena ). Ma v tom prsty i nekvalitni soutez ( specialne juniorska extraliga, ktera nema uroven ). A system odchodneho/ vychovneho take urovni nepomaha. Kazdej z tehle bodu pry da na diplomovou praci.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím zažitým systémem máš pravdu. Pamatuju, když jsme jako kluci v MŽ hráli proti malým Kanaďanům a tenkrát jsme koukali jak puci na jejich učebnicový zakládání útoků. My všechno hráli na náhodu, oni jeli systémy. A taky si dávali hrozně prudký přihrávky, které ještě nezvládali zpracovávat. Poprvé jsme je strašně porazili asi 14:2, ale oni pak přijeli za dva roky, systémy komplet zažitý, najednou měli sílu na ty svoje přihrávky a my dostali čočku. Navíc měli všichni perfektně zvládnuté základní dovednosti, jako bruslení, přechod 1:1, perfektní obrannou hru, a hlavně střelbu. Dodneška, když si s náma přijde zahrát někdo zpoza louže, tak má střelu, jako když kopne kůň. Z našeho mančaftu pomalu půlka lidí nedostřelí vzduchem do brány od modrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera se prave tohle ukazalo u svedu ( o zapase pak nema cenu ani mluvit, to bylo o level vyse ). A u nasich nejakej nesystem, kterej se prosadil az kdyz svedsko prestalo hrat.

Když se podívám na Švédy, Kanadu a USA, tak u nich je krásně vidět, že oni mají zažitých x variant, které hrajou. Co mě ale zaráží je fakt, že i hráči, jako Voráček, Pastrňák, Hertl, Krejčí - kteří v NHL hodně těží z přesilovek, se právě při přesilovkách v nároďáku motaj jak kanci v kukuřici. Přitom v NHL mají přesně dané pozice a pálí to tam. Stejně jako clonění před bránou - zrovna Hertl v NHL odvádí perfektní práci, ale v nároďáku se zapojuje do honění puku po manťáku a před bránou není nikdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavle, když jim pořádně nikdo nevysvětlí, co po nich přesně chce, tak se nediv. Zde je většina teoretiků pokakaná z toho, že ti kluci hrajou NHL a nic pořádně jim neřeknou a pak ty kluci jezděj do nesmyslných pozic a snažej se bejt všude ( a nejsou nikde ). Když se podíváš znovu na zápas Kanada - USA, tak tam je tohle přesně vidět u Kanadanů na konci první třetiny, začínaj se zdvojovat, sjíždět "pomáhat si", výsledek ? Srážky na modrý, nedorozumění v rozích, sehrávka nikam,...... Poté, co jim to bylo vysvětleno v kabině, je výsledek hned vidět. 

Jinak, hezky se to teoretizuje, ale vedu hodně podobnej sport ( hokejbal ) a dost podobnou kategorii ( 18-19 let ) a za sebe můžu říct, že když neposlouchaj nebo nechtěj, tak tam můžeš běhat, kreslit, řvát, a je to fuk. Mluvíš do zdi......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavle, když jim pořádně nikdo nevysvětlí, co po nich přesně chce, tak se nediv. Zde je většina teoretiků pokakaná z toho, že ti kluci hrajou NHL a nic pořádně jim neřeknou a pak ty kluci jezděj do nesmyslných pozic a snažej se bejt všude ( a nejsou nikde ). Když se podíváš znovu na zápas Kanada - USA, tak tam je tohle přesně vidět u Kanadanů na konci první třetiny, začínaj se zdvojovat, sjíždět "pomáhat si", výsledek ? Srážky na modrý, nedorozumění v rozích, sehrávka nikam,...... Poté, co jim to bylo vysvětleno v kabině, je výsledek hned vidět. 

Jinak, hezky se to teoretizuje, ale vedu hodně podobnej sport ( hokejbal ) a dost podobnou kategorii ( 18-19 let ) a za sebe můžu říct, že když neposlouchaj nebo nechtěj, tak tam můžeš běhat, kreslit, řvát, a je to fuk. Mluvíš do zdi......

A tak to není jen u sportu. Vidím to i v práci, kde lidem chybí rozumná míra pokory. Já ještě u našich se Švýcary a s Dánskem postrádal nasazení - možná fyzičku - ve druhé a třetí třetině. První super, od druhé přestali jezdit za čali si hráče chytat na hokejky, takže oslabení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se Švýcarskem  jsem to ze začátku přičítal tomu, že hrajou během dvou dní 2 zápasy, ale stejně to je divný. Kanadani či Amíci tam lítaj i druhej den jak blázni ( a polovina našeho mančaftu přece hraje v zámoří a zbytek s chlapama naši EHL ), tak to nedostatkem fyzičky nebude. Je to asi klasická česká vlastnost, vedeme a tak polevíme.

Tohle je ale starost trenéra. Ty kluci sice hrajou o svou další karieru, ale asi nejsou natolik na výši si to uvědomit,...... - spekulace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec to byl docela slušnej výkon. Docela jsem se toho bál, ale ukázalo se, že trochu zbytečně. Je jen škoda, že takhle nevydržej hrát s každým.

Neviděl jsem to, ale vydrželi hrát v nasazení celý zápas? Podle průběhu a počtu střel to ve druhé třetině spíš přežili, než uhráli. Jak to vypadalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že to nevydrželi hrát celou dobu, ale cca 45 minut zápasu byla velmi dobrá. Kanada chvílema nevěděla co hrát ( naši nehráli zandoura, což jsem ocenil ).

Musím uznat, že tentokrát to bylo po taktický stránce na 1*, bohužel pak převýší ta kvalita na druhé straně, ale jak říkám, za sebe jsem byl naprosto spokojenej. Co si ty kluky pamatuju od nás, tak hráli nad své možnosti a vidím tam potenciál ( jen ať jim to vydrží ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hráli jsme dobre. I v těch předchozích zápasech. Mohli jsme v obou těch prodlouzenich dvakrát vyhrát. Finové hrajou o udržení a jsou to mistři z loňska a taky se říkalo, ze nám ujeli. Tyhlety kecy o ujetym vlaku me uz unavujou. Holt nejsme teď nejlepší na světě a veze se Kanada a USA, no. Předním jsme par let valcovali všechno a všechny a to nejde pořad, máme malou základnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hráli jsme dobre. I v těch předchozích zápasech. Mohli jsme v obou těch prodlouzenich dvakrát vyhrát. Finové hrajou o udržení a jsou to mistři z loňska a taky se říkalo, ze nám ujeli. Tyhlety kecy o ujetym vlaku me uz unavujou. Holt nejsme teď nejlepší na světě a veze se Kanada a USA, no. Předním jsme par let valcovali všechno a všechny a to nejde pořad, máme malou základnu.

Já jsem vždycky takové to sýčkování brzdil, ale tady musím opravdu přiznat, že herně ty první 4 mančafty nestíháme. Jsme schopni odehrát 1-2 super zápasy, ale dlouhodobě jsme za nimi. Trenér správně říká, že je to o "herní rychlosti". Taky nevím, jak to správně popsat, ale naši kluci reagují na situaci, kdežto kanaďani, rusové, švédi a amíci mi přijdou, že víc předvídají a jsou na spoustu situací připraveni dřív, než nastanou. Nemáte taky ten pocit? Ti klci jsou prostě připraveni a skvěle čtou hru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Díval jsem se na to ráno ze záznamu a jako potěšilo mě, že to nakonec nebyla až taková tragédie, jakož i že jim dali dokonce 3 branky (to bych nečekal ani v tom nejvlhčejším snu). Na druhou stranu je zapotřebí dodat, že Kanada evidentně nebyla úplně ve své kůži.

 

Nemluvě o tom, že většinu času ti naši jen vyhazovali puk do středního pásma, příp. na zakázané uvolnění, což tedy začalo tou druhou třetinou, kdy to měli dál na střídačku, a ve třetí se to spolu s ubývajícími silami jen a jen umocnilo.

 

Ale jak říkám, suma sumárum celkem spokojenost.

Upraveno uživatelem LukeD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Zatím výborný zápas. Chvíli tlačí Rusáci, chvíli Amíci. Přelévá se to ze strany na stranu, žádný zanďour. Těším se na třetí třetinu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

L U X U S ! ! !

 

Edit: To byl zápas, který měl úplně všechno. Parádní podívaná, obzvlášť pro nezaujatého diváka.

Upraveno uživatelem LukeD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...