Přejít na obsah

Jake Sinn mate prave na ruce?


Kid_A

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Populární příspěvky

Dokusan

1736

Přemýšlím, jak by u tohohle tahu měl vypadat půldílek. H-člànek už o moc zůžit nejde, spojovací O-člànky vychàzí velikostně ze vzniklé mezery. Jako nejjednodušší řešení mi vychàzí "o půl článku" prodloužený nebo zkrácený první segment (schovaný ve sponě). A protože je schovaný, asi by to šlo řešit i podomácku. Záleží jak přesně je napojen na rameno extenze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicku, to je divný, podle těch fotek by měl krajní rozsah těch tří dírek bez problěmů suplovat absenci půldílku. Vím že jsi psal, že víš že by měl a nějak to přesto nefunguje... ale je to fakt divný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsem to blbě vyjádřil. Nemám ani tak problém s nastavením délky, ale s vyladěním polohy hodinek/spony na ruce. Při naprosto ideální délce tahu a vycentrování hodinek do středu zápěstí, nesedí spona na střed zápěstí. A to by se dalo vyřešit větší možností regulace - více dírek mikroregulace, půldílek, posuvná extenze... Ale jak říkám, já vím že to je můj problém. Každý máme ruku jinak šišatou a tisíci jiných lidí to problém dělat nebude...a dalším zase jo. Není to tak, že bych s hodinkama nevydržel. Spíš je to o tom, že si složitě najdu nějakou variantu, zvyknu si a pak si debil ruka zhubne a hodí mi do toho vidle. Já si časem zase zvyknu ;) A jo, taky jsem bádal jak udělat ten půldílek a je mi jasný, že to není jen tak, u tohohle typu tahu. Ale u té spony by se to nějak vymyslet určitě dalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jeden článek přidá 10 mm (plus minus) a rozdíl mezi první a třetí dírkou mikroregulace je 6,5 mm (plus minus). Myslím si, že kdyby byla na sponě ještě jedna dírka mikroregulace, tak by to vyřešilo většinu problémů. Když jsem hledal ne netu, tak nejsme jediní, co mají s nastavením tahu na Sinnech problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vytáhnul šupleru, vepsal do spony zase nějaký ten kousek historie a dávám ti za pravdu (plus minus) :D 

Ale já myslím, že ta dírka to nevyřeší. To pořád řešíme regulaci pouze z jedné strany, čili délku tahu, nikoliv polohu spony. Dílky tahu sice můžeš odebírat/přidávat z obou stran, ale celý dílek je prostě moc dlouhý. Je to velký skok a posun v dírkách to nezachrání. Polohu spony by řešil právě ten půldílek, ve spojení s dírkama, případně druhým půldílkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, nickolas napsal:

Tak jsem vytáhnul šupleru, vepsal do spony zase nějaký ten kousek historie a dávám ti za pravdu (plus minus) :D 

Ale já myslím, že ta dírka to nevyřeší. To pořád řešíme regulaci pouze z jedné strany, čili délku tahu, nikoliv polohu spony. Dílky tahu sice můžeš odebírat/přidávat z obou stran, ale celý dílek je prostě moc dlouhý. Je to velký skok a posun v dírkách to nezachrání. Polohu spony by řešil právě ten půldílek, ve spojení s dírkama, případně druhým půldílkem.

Chápu. Já bych se spokojil i s jednou dírkou mikroregulace navíc kvůli délce tahu. Vycentrovat sponu naprostředek je až další krok a s tímto tahem spíš už jen sen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jé, ty máš stejný stůl jako já! :lol2:

Hele chlapi, já oceňuji vaši invenci, jako fakt. Ale v mém případě řešíme hovadinu. S vůlí, se kterou ty hodinky nosím, je centrování spony na střed zápěstí silně teoretická disciplína...

 

BDBEB253-DFA4-4DDE-81D3-CBE38CDEAAAC.jpeg

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolas: Aha, už chàpu a rozumím tvému zoufalství :)

edit: tvl tak s takovou vůlí to fakt nemá smysl řešit. Jà myslel že takhle volně se nosej jen Chronomaty :D

@Dantechno: dirku na druhé straně udělat nejde, posunula by se celá překlápěcí mechanika a nepasovala by pak potápěčská pojistka do vybrání spony 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...