Přejít na obsah

Citizen Promaster NY0040


Opiss

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 487
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Génius opravdu nejsi, protože nátah hodinek se odvíjí od konstrukce celého kalibru a nějaké hypotetické výpočty o ničem nevypovídají. Tebou popisovaný hacking pak také nemá valný význam, protože možná nastavíš přesnost u zastavených hodinek, ale pak už stejně ne (když jsou natažené), takže celá snaha vyjde tak jako tak vniveč. Rozdíl je v tom, že ty musíš hodinkami zatřást pro rozběh, zatímco já je v klidu natáhnu korunkou. Co je lepší, to ať si každý rozhodne sám.

Netvrdím, že jsem genius, já jen, že ne náhodou mají nejpoužívanější strojky oboustranný nátah. To, že v tvém případě jsi neshledal rozdíl nic neznamená, když jsou tu i tací, kterým dělá problém natáhnout Seiko nošením. Lenoši :D A můžu tě ujistit, že jsi tu v menšině, jestli tě nezajímá, jestli ti ukazujou hodinky přesně nebo třeba o 40s jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o to, jak hodinky ukazují, ale o fakt, že když už jsou natažené (tj. uživatel je běžně nosí), tak bez hackingu stejně přesnost neudělá. K tomu jedině zvolil kalibr, kde hacking je. Nebo je nechat zastavit, pak srovnat přesnost a zase je rozběhnout, to je taky jeden z možných postupů :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt to dýnko je tak nezajímavý, že sem si neudělal ani jednu fotku :-)

 

Mě ale zajímalo, proč do již zmiňovaného tria (různé kalibry) cpou day-date. K čemu je to jako dobrý? Jako že se potopím a při vynoření zjistím, že je pořád neděle? Chápal bych, kdyby to byly třebas námožní hodinky. Alespoň že Citizenky mají již ve "standardní výbavě" černý věnce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A sorry, přehlédl jsem se v informaci o konci aukce ... myslel jsem až za tři dny. Takže už asi nic dramatickýho ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukyn77: a vidis, zrovna ja mam day-date mam rad. Makam ruzne a kolikrat ztracim pojem co je za den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukyn77: a vidis, zrovna ja mam day-date mam rad. Makam ruzne a kolikrat ztracim pojem co je za den.

 

Tano, doufám že do doby, co budu makat, s tím nebudu mít problém  :lol2:  

A jak říkal Sobota: "Muzikanti mají v hlavě noty a desátýho. Já mám v hlavě jen desátýho"  :guitar:

Upraveno uživatelem Lukyn77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukyn77: no, jsi lepsi co dodat :clap:

Az budu makat po-pa, tak nemam problem taky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to trochu shrňme:

SKX má lepší pouzdro, minimálně zajímavější, víc hran,změn leštění/broušení, prostě vyšší level. No a dýnko samozřejmě. Chod lunety je taky jiný level(sice co kus, to originál, ale je to díky gumičce plynulejší), ale za to její centrování bídné, v tomto ohledu vede výrazně Citizen. Lumi horší, strojek lepší bez debat. Oboustranný nátah je vždy lepší a efektivnější než jednostranný+problémy s vteřinovkou u Citizenu. Ruční nátah je u automatu stejně nouzovka nevhodná častého používání takže narozdíl od hackingu tuhle funkci nevyhledávám. Tlusté stěžejky mají myslím taky jen SKX, ale nejsem si 100% jistý. Korunku sice mají SKX větší, ale nějakou záhadou mám z ní dycky pocit, že jdu přes závit, takže tady to vidím nerozhodně. Aftermarket díly opět vede Seiko. Provedení ciferníku asi vede Citizen. Nevím to jistě, protože jsem měl jen ty zelené Citizeny a ty měli lumi všude, takže těžko říct. Za to je snadné říct, že Seiko má často problém s centrováním nanesení lumi barvy. Seiko guma je proslulá, kdo nezkusil, nemůže si vážit kvalitní gumy, ale zase se dělaly i s oldschool tahem, který je celkem fajn+ jde koupit opravdu kvalitní tah s plnýma koncovkama a pěknou sponou. SKX mi dycky přišly trochu nepohodlné s vyšším těžištěm, takže z těhle dvou bych nebral ani jedny a šel do Monster, to je o další level výš za podobné peníze.

 

Tak, tiež mám túto dvojicu a v podstate sa stotožňujem s napísaným. SKX pôsobia na mňa hodnotnejšie, NY0040 zase zaujímavejšie, ale pre objektivitu by som musel mať čierne, pretože tie full lume sú samostatná kategória. Citizeny, aspoň tie moje, majú tlsté stežejky. Jubilee som si obľúbil rýchlo, je to pre mňa pohodlný ťah, NY0040 mám len na gume, ktorá hlavne za začiatku bola hrozná, ale aj teraz ich nosím radšej na nato strape. Celkovo by som tie hodinky dal na jednu úroveň, oboje majú svoje klady a zápory. Nedá mi však nespomenúť, že Citizeny stáli v Ázii (rok, dva dozadu) aj o 70$ menej ako SKX.

Keď som tu začínal, moje prvé trochu lepšie hodinky boli práve Monstrá II a tie sú naozaj o level vyššie, aj keď zrovna tie moje mali katastrofálne vycentrovanú lunetu, doteraz ľutujem predaja...

post-35528-0-95268200-1494598686_thumb.jpg

post-35528-0-28088200-1494599380_thumb.jpg

Upraveno uživatelem tr0t3l
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Mě ale zajímalo, proč do již zmiňovaného tria (různé kalibry) cpou day-date. K čemu je to jako dobrý? Jako že se potopím a při vynoření zjistím, že je pořád neděle? ....

Co se tyce datumu, tak jsem vyzkoušel všechny tři moznosti a mam to nyni nastavene tak, ze... No-dejty uz nikdy, datum potřebuju.... U beznych každodenních hodinek nosenych přes pracovni tyden mi staci proste datum (moc dobre vim, kdy je pondeli a kdy patek :-) )... A u dovolenkovych hodinek se mi prave libi datum doplnene o den.. často na dovolené ztracim přehled, který den vlastně je... No a potapky jsou právě dovolenkove hodinky :-) Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce datumu, tak jsem vyzkoušel všechny tři moznosti a mam to nyni nastavene tak, ze... No-dejty uz nikdy, datum potřebuju.... U beznych každodenních hodinek nosenych přes pracovni tyden mi staci proste datum (moc dobre vim, kdy je pondeli a kdy patek :-) )... A u dovolenkovych hodinek se mi prave libi datum doplnene o den.. často na dovolené ztracim přehled, který den vlastně je... No a potapky jsou právě dovolenkove hodinky :-)

Jsou hodinky, kterým no-date odpustim, např.Precisty a chystané bronz.Primky. Jinak ano, na denní nošení datumovky preferuju.

A co se týká dovolený, tam naopak preferuju no-date, pokud to lze :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou, mě se líbí, jak spoustu lidí pořád drží ona romantická představa, že se tyhle hodinky používají k potápění nebo obecně potápky.

Líbil se mi tu článek myslím od Harryho na téma Ploprof a jeho napodobenina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...