Foundryman Odesláno 9. října 2018 Nahlásit Odesláno 9. října 2018 Podědil jsem po dědovi mezi jinými i Seiko 5, mírně vintážní televize s černým ciferníkem. Pochopitelně jsem je ze zvědavosti otevřel a zůstal jsem čumět - je v nich ETA 2789. A aby toho nebylo málo, korunka není na 3, ale mezi 4 a 5. Takže to asi nebude dodatečný bastl. Je možné, že Seiko někdy v 70. letech používalo i ETA kalibry?
Foundryman Odesláno 9. října 2018 Autor Nahlásit Odesláno 9. října 2018 (upraveno) Tady jsou, telefonem, ale aspoň něco. Na fotce to není vidět, ale pod setrvačkou je značka ETA a označení 2789. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Upraveno 9. října 2018 uživatelem Foundryman
prischera Odesláno 9. října 2018 Nahlásit Odesláno 9. října 2018 Jsem si v podstatě úplně jistý, že do toho modelu patří Seiko 6309. Hledej 6309 523A. Takže to podle mě bude nějaký bastl.
Foundryman Odesláno 9. října 2018 Autor Nahlásit Odesláno 9. října 2018 To jo, určitě tam patří 6309. Bastl bych nějak akceptoval, kdyby nebylo té korunky jinde a kdybych neznal dědu. Ten vždycky koupil hodinky, když ho přestaly bavit, koupil další a staré strčil do šuplete. Bohužel nekupoval žádné high-end, zbyly po něm tyhle Seika, pak jedny Seiko quartz, Orienty s fazetovým sklíčkem, Casia, staré GUB a quasi Diplomaty (bez datumky).Rozhodně by se nezabýval přehazováním strojků a už vůbec ne jejich přestavbou kvůli jinak umístěné korunce. Je to naprostá záhada.
prischera Odesláno 9. října 2018 Nahlásit Odesláno 9. října 2018 Tak já nemyslím, že by to dělal děda úmyslně. Ale nemohl ten stroj prostě odejít a hodinář našel jiný, který se tam dal napasovat? Tedy bast nikoliv ve smyslu úpravy, ale dobové opravy.
Foundryman Odesláno 9. října 2018 Autor Nahlásit Odesláno 9. října 2018 To netuším a dědy už se nezeptám. Je fakt, že ta korunka by nebyl až takový problém, strojek může být v pouzdře pootočenej. Schválně kouknu u Ranffta na rozměry té Ety a Seika 6309.Zase, z druhé strany, ty Seika jsou ze 70. let. Že by tenkrát měli hodináři v šuplíkách ETA strojky? Každopádně po roce 1990 je nenosil, to už měl quartz.
JaRooN Odesláno 9. října 2018 Nahlásit Odesláno 9. října 2018 (upraveno) Korunka na fotce zezadu určitě není mezi 4 a 5. Podívej se pořádně. Je určitě na pozici mezi 3 a 4. Podívej se, kde na těch hodinkách je číslice 4. Kdyby byla mezi 4 a 5, tak by byla úplně dolů při nožce, což není...Podle fotek na internetu je u modelu 6309-523a těsně před číslicí 4, což podle tvé fotky zezadu sedí... Upraveno 9. října 2018 uživatelem JaRooN
Foundryman Odesláno 9. října 2018 Autor Nahlásit Odesláno 9. října 2018 Tak ETA má o 1,4 mm menší průměr, ale pokud můžu soudit, strojek sedí v pouzdře natěsno.
Foundryman Odesláno 9. října 2018 Autor Nahlásit Odesláno 9. října 2018 Jo, pravda, korunka je kousek nad 4, jsem se přehlídl :-) Nicméně, u Ety je na 3. Ale strojek může být v pouzdře pootočený. Každopádně je tam ETA a ne třeba jen jiný rotor.
JaRooN Odesláno 9. října 2018 Nahlásit Odesláno 9. října 2018 1,4 mm znamená 0,7 mm z každé strany. A kolem strojku je ještě nějaký ocelový rámeček, takže to nic neznamená. Prostě bastl. Ale zajímavý...
Foundryman Odesláno 9. října 2018 Autor Nahlásit Odesláno 9. října 2018 No jo, asi to byla nějaká rodinná epidemie, ty všelijaké výměny. Po jeho otci zase zůstaly kapsáče, už jsem zajásal, protože na cifru stojí International Watch Co. Po otevření jsem zase rychle vychladl, strojek je tam Illinois Watch Company, Springfield, U.S.A. 1
ramon Odesláno 29. prosince 2018 Nahlásit Odesláno 29. prosince 2018 (upraveno) Já mám doma úplně stejný model, ale s bílým cifrem, a úplně přesně stejnou etou. Kdyžtak můžu vyfotit, ale vypadá to stejně. Upraveno 29. prosince 2018 uživatelem ramon
JaRooN Odesláno 29. prosince 2018 Nahlásit Odesláno 29. prosince 2018 Já mám doma úplně stejný model, ale s bílým cifrem, a úplně přesně stejnou etou. Kdyžtak můžu vyfotit, ale vypadá to stejně.Bez fotografie jsou to jen prázdné plke.Prosím foto...
martar Odesláno 29. prosince 2018 Nahlásit Odesláno 29. prosince 2018 To vypadá na rozvětvený bastlířský spiknutí
Návštěvník eloga Odesláno 29. prosince 2018 Nahlásit Odesláno 29. prosince 2018 (upraveno) já se smířil - http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/105832-p-seiko-6309-jedny-zdarma/občas to beru na ruku, je to funkční, Seiko né? Upraveno 29. prosince 2018 uživatelem eloga
ramon Odesláno 29. prosince 2018 Nahlásit Odesláno 29. prosince 2018 Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Měl jsem je kdysi rozdělaný, origo ručky, origo korunka v atypické poloze - pokud by to někdo udělal otočením strojku, potřeboval by speciální datové věnce, jinak by měl vycentrovaný datum někde na úrovni natahovací hřídele, a ne na 3, cifr s origo nožkama přesně na tento stroj, a nikde ani náznak nějakého bastlu, všechno sedí jak prdel na hrnec.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se