Přejít na obsah

IWC new Spitfire Collection


warann

Doporučené příspěvky

Sice se to zmínilo ve statusech, nicméně se domnívám, že jde o záležitost, která by měla dostat prostor v samostatným vlákně.

 

Jak název napovídá, jde o novou kolekci klasické řady Spitfire, která se mj. vyznačuje návratem k inhouse strojkům, a to u všech modelů.

 

Pokud jde o provedení, tak i když si o vintage looku můžeme myslet cokoli, považuju za velmi sympatický počin již zmíněnou implementaci inhouse strojků, který např. u základního modelu Pilot?s Watch Automatic Spitfire (v podstatě ekvivalent řady Mark) má rezervu nátahu 72hodin. Cena ?4,090 (dle stránek IWC) je pro mě celkem příjemným překvapením. 

 

post-29493-0-36297300-1547566045_thumb.jpg

 

 

Jelikož to v IWC vlákně (dle mého bohužel dost oprávněně) poslední dobu celkem spí, tak doufám, že tahle záležitost aspoň na chvíli diskuzi rozproudí. Nějaké linky na zdroje info:

 

https://www.hodinkee.com/articles/iwc-pilots-watch-spitfire-collection-introducing

 

https://www.iwc.com/us/en/articles/journal/new-spitfire-line-sihh.html

 

https://www.iwc.com/en/watch-finder.html#%7B%22collection_filter0%22%3A%5B%22pim%3Aiwc%2FCollectionProductLine%2FCOLL_PILOTS_WATCH%22%5D%7D

 

https://www.ablogtowatch.com/iwc-pilots-watch-spitfire-collection-sihh-2019/

 

https://monochrome-watches.com/iwc-pilots-watch-automatic-spitfire-steel-or-bronze-smaller-and-with-in-house-movements/

 

https://www.fratellowatches.com/iwc-pilots-watches-collection-from-sihh-2019/

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Par fotecek

 

Velikost je genialni. Inhouse taky tak. Bronzova v kombinaci se zelenou je divocina. Klasickej spitfire OK, snad jen skoda te vintage lumi...

post-248-0-80839700-1547596167_thumb.jpg

post-248-0-75250700-1547596316_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na porovnání s aktuální řadou Mark. Dle toho co jsem četl, by obě řady měly koexistovat. Zda to tak plánujou v současný podobě, tak mi to přijde celkem divočina, a to s ohledem na použitý strojky a nastavený ceny.

 

Takže klasický Marky mají Sellitu (nevím do jaký míry ji aktuálně modifikujou) s těmito paramatery:

  • 35111 Calibre
  • Automatic, self-winding
  • 42 hours Power Reserve
  • Frequency 28800.0 vph (4.0 hz)
  • 25 Jewels

Cena je od výrobce stanovená na ?3,890.

 

Nový Spitfire tříručky mají inhouse s těmihle parametry:

  • 32110 Calibre
  • IWC-manufactured movement
  • Automatic, self-winding
  • 72 hours Power Reserve
  • Frequency 28800.0 vph (4.0 hz)
  • 21 Jewels

Cena je nastavena na ?4,090. Pokud dobře počítám, je rozdíl směšných 200 ?. Dodávám, že ostaní parametry jsou v podstatě shodný, akorát Spitfire jsou o 1mm menší.

 

Ještě foto pro srovnání.

 

post-29493-0-83023100-1547651613_thumb.png   post-29493-0-36131900-1547651674_thumb.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak inhouse je zas o level posunul vejš, navíc při tak "směšným" zvednutí cenovky. Docela se mi i líbí ten červenej detail. Za rok je určitě začnou dělat i v klasickym provedení (bez vintage lumi a a s černejma ručkama) a třeba si konečně pořídím i pilotky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spitfire trirucky by mohly mit potencial, ale hodne ho pohrbili:

  • inhouse s minimalnim cenovym upliftem - super!
  • velikost 39 mm super
  • decentnejsi cisla jsou fajn - vraci se k puvodnim Mark XII a XV, velky cislice v XVI-XVIII byly taky pekny a clovek mel aspon pocit, ze ma "maly" big piloty a k hodinkam to sedelo
  • kombinace barev indexy - bila vs. vintage (fauxtina) - proc? zbytecnost, neladi to spolu a pusobi to jako laciny efekt
  • cerveny akcent - na prvni pohled zaujme, ale podle me se brzy okouka. Navic se nedokazu zbavit dojmu, ze je to umely efekt na vlne "red" akcentu u vintage Rolexu
  • zelena, bronz a podobny nesmysly - zbytecne vydojeni konceptu do posledniho centu, lacine a zbytecne, kazi to image zakladnimu provedeni

Pro me zustavaji Mark XV jako neprekonana ikona, Mark XVI-XVIII jako prijemna moderni interpretace a nove Spitfire trirucky, byt na prvni pohled wow, tak spis zaostavaji

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak

 

Spitfire trirucky by mohly mit potencial, ale hodne ho pohrbili:

  • inhouse s minimalnim cenovym upliftem - super!
  • velikost 39 mm super
  • decentnejsi cisla jsou fajn - vraci se k puvodnim Mark XII a XV, velky cislice v XVI-XVIII byly taky pekny a clovek mel aspon pocit, ze ma "maly" big piloty a k hodinkam to sedelo
  • kombinace barev indexy - bila vs. vintage (fauxtina) - proc? zbytecnost, neladi to spolu a pusobi to jako laciny efekt
  • cerveny akcent - na prvni pohled zaujme, ale podle me se brzy okouka. Navic se nedokazu zbavit dojmu, ze je to umely efekt na vlne "red" akcentu u vintage Rolexu
  • zelena, bronz a podobny nesmysly - zbytecne vydojeni konceptu do posledniho centu, lacine a zbytecne, kazi to image zakladnimu provedeni

Pro me zustavaji Mark XV jako neprekonana ikona, Mark XVI-XVIII jako prijemna moderni interpretace a nove Spitfire trirucky, byt na prvni pohled wow, tak spis zaostavaji

Tak jistě, samozřejmě, o tom žádná ;-). Jinak k tématu, mě především těší, že po letech kdy z IWC lezly věci, co v mi lepším případě nic neříkaly, v horším mě vyloženě sr*ly, udělali krok dobrým směrem. Jasně, není to dokonalý, ale přesto to vnímám pozitivně. Navíc ty strojky či jejich modifikace snad budou moct použít i do dalších modelových řad, aktuálně osazených ETou či Selittou. Jo, a kromě těch tříruček se mi celkem líbí i ty flígrchrona (samozřejně ne ty bronzovky) a nakonec i ty UTC, ale tam to fakt zabili pouze bronzovovou limitkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi vyjde chvilka, tak zkusím ještě ty chrona. Ono to samozřejmě není problém dohledat, ale na druhou stranu to vidět vedle sebe taky není k zahození.

Jinak zjevně tady není IWC aktuálně na vlně zájmu, zřejmě se počiny nedávné doby podepsaly víc, než jsem si myslel.

 

Edit: jak na to furt čučím, tak mohli udělat delší indexy, resp. je měli protáhnout, aby byly blíž k číslům. A pokud jde o ty číslice, tak sice jsou podobnější těm na patnáctkách, ale stejnej font to není.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak zjevně tady není IWC aktuálně na vlně zájmu, zřejmě se počiny nedávné doby podepsaly víc...

To ani ne, jen ty novinky u klasických Spitfire nejsou tak křiklavý, aby se to dalo odbýt instagramovým lajkem. Chce to dýl sledovat a srovnání a pro a proti promyslet.

Já si třeba až teprve teď všiml, že Miceyho chrona už nemaj minutový čísla jako první verze 3777.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po mnoha letech, kdy IWC většinou představovalo opravdu strašný nový modely, nebo varianty modelů již existujících například v nesmyslně velkých velikostech, je to snad záblesk lepších časů, proto z toho mám radost a snad to rozčeří nudné vody i tady na chronomagu :-)

 

Vše důležité už tady padlo, ale pro mě je to o tom, že jsou to hodinky v super velikosti s inhousem, zbytek už se mi tolik nelíbí, bronz, zelený cifry, vintage lumi :sick01:  atd., ale tajně doufám, že tenhle strojek vrazí do klasickejch blejskavejch Marků s černým cifrem bez červených nesmyslů a s hezčím fontem. Pak to bude velký lákadlo...

 

...no a pak by se měli pustit do nápravy dalších modelů :lol2:

Upraveno uživatelem Karussell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Karusell - jsem si říkal, kde jseš ;-).

 

No nic, koukal jsem na ty chrona a jsem z toho takovej zmatenej. Na první dobrou se mi celkem líbí (s výhradama jaklo u těch tříruček).

 

Pokud jde o specifikaci, tak rozměr 41mm za mě super, ale u toho inhouse už chybí benefit větší rezervy nátahu. Specifikace zde:

Movement
  • 69380 Calibre
  • IWC-manufactured movement
  • Automatic, self-winding
  • 46 hours Power Reserve
  • Frequency 28800.0 vph (4.0 hz)
  • 33 Jewels
  • Côtes de Gen?ve, perlage

Ceny jsem si překlikl na dolary a dělá to $5,700. 

 

Klasický chrona mají tuhle specifikaci:

 

Movement
  • 79320 Calibre
  • Automatic, self-winding
  • 44 hours Power Reserve
  • Frequency 28800.0 vph (4.0 hz)
  • 25 Jewels
  • Côtes de Gen?ve, perlage

Cena $5,250, rozdíl tedy 450$. Když už jsme u cen, tak jen pro zajímavost je dolarová cena tříruček $4,350.

 

Co mě zaujalo, bylo porovnání indexů. Vrátili se k jemnýmu odstupňování jako měly např. u klasický 3706, ale aniž bych to dokázal popsat, přijde mi to přes zjevnou podobu míň přehledný. No a hlavně subcifry - zřejmě kvůli novýmu strojku je přehozená vteřinovka a hodinový sčítač chrona, takže vteřinovka není na devítce, ale na šestce. Není nijak odlišená, na rozdíl např. od současných chron, kde je červená.

 

Na závěr foto obou současných modelů + pro zajímavost foto zmíněných 3706. Zdroj komplet stránky iwc.com. Jo, jelikož to píšu v práci, kdy se snažím myslet i na jiný věci, tak doufám, že jsem nenasmolil nějaký blbiny.

 

post-29493-0-62233000-1547724769_thumb.jpeg post-29493-0-71522000-1547724822_thumb.jpeg

 

post-29493-0-41515100-1547724886_thumb.jpg

 

Edit: když na to tak koukám, tak ty 3706 jsou stejně nejvíc nejlepší.

 

 

 

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, to je dost nedomyšlený, vyhrál design nad použitelností a praktičností. Pravda je, že by nevypadaly ty zvýrazněný excentry tak hezky, kdyby to mělo "logiku".

Jak řikám, kurz a příslib do budoucna snad dobrej, ale já nejsem na inhouse nějak citlivej, takže pro mě pořád tohle kombo(+BP) nepřekonatelný :alien1:

 

post-34611-0-51730700-1547751837_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale tak meli udelat zluty v sechny, at je to jednotny. Ideal je bez fauxtiny, vsechno zluty fair enough, kombinace je kolotoc. Ale, jak pise gasik, prodavat se budou, jak housky na krame, o tom zadna.

Toz ta vintage lumi mi nevadi, tam sa asi treba drzat hesla Yellow is the new white :) Preco nie.. Ale ten bronz, som myslel ze moda bronzu je uz out pre rok 2019  :goof:

A snad teda konecne zacnu u IWC pretlacat ten inhouse. Ta sellita to bol vysmech zakaznikovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...