Přejít na obsah

PEtrS - Chrono cesta


PEtrS

Doporučené příspěvky

Tudor GMT

 

Už dlouho jsem po nich koukal, ale historky ohledně problému s datumem mě dost odrazovaly. Měl jsem už v minulosti modré a červené BB a tohle bylo něco, co jsem rozhodně chtěl zkusit.

Nakonec jsem je v půlce října koupil nové v Koscomu a zatím teda datum překlápí bez problémů. S velikostí není problém ani na mojí malé ruce a výška pouzdra mi taky nijak nevadí.

Jediné, co mi na nich nesedí, je chod lunety. Ten chod na 48 "kliknutí" mi přijde strašně hrubý a divný. Ale vzhledem k tomu, že lunetu nepoužívám na žádných hodinkách, tak je to vlastně jedno.

Za mě jedny z nejhezčích hodinek, co jsem kdy měl.

 

post-310-0-40853000-1582286080_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 78
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Omega SMP (potřetí)

 

Rozhodnul jsem se pustit Tudor Ranger a pak hledal, co místo nich. Rangery jsou skvělé pracovní "obyčejné" hodinky, ale díky tomu, že nemají lunetu, tak působí větším dojmem a to mi nesedělo s jejich retro vzhledem. Chtěl jsem je mít jako víkendové otloukánky, ale ve finále jsem pak vždycky sáhnul po Hamilton Khaki Field nebo třeba SKX009.

Měl jsem delší seznam toho, co bych chtěl dál zkusit, ale na prvním místě byl aktuální model bondovek. Měl jsem už klasické modré s vlnkama i starší černé keramiky. Takže když se mi ozval kolega, že prodává poslední černé bondovky za rozumnou cenu, tak nebylo nad čím váhat.

Hodinky jsou na černé gumě. Přestože mám bondovky spojené s "buzna" tahem, tak musím, říct, že jim ta guma parádně sedne a skvěle vyvažuje celkový vzhled hodinek. Možná když se víc skamarádíme, tak tah dokoupím. Zatím mi ale vůbec nechybí. Třeba Omegy PO jsme měl s tahem i gumou a skoro pořád jsem je nosil na gumě.
Velikosti pouzdra jsem se trochu bál, ale díky tomu, jak je guma (a vlastně i tah) zahnutý, tak sedí naprosto parádně.

Ciferník je příběh sám o sobě. Občas vlnky skoro zmizí, při jiném světle jsou naprosto nepřehlédnutelné. Masivní a řádně vystouplé indexy jsou taky radost pohledět. Už dlouho jsem neměl hodinky, kdy se na čas musím pokaždé podívat 2x. Poprvé se vždycky zapomenu a jen se kochám. Teprve když odvrátím ruku, tak si vzpomenu, že jsem vlastně chtěl vědět, kolik je hodin a musím se podívat znova...

Dost jsem váhal mezi modrou a černou variantou a neměl jsem jasnou preferenci. Kdyby se jako první objevila nabídka na modré, tak bych vzal ty. Nákupu černé varianty ale vůbec nelituju.

post-310-0-11098300-1582299029_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na gumě jsou parádní. Kolik máš prosím tě cca zápěstí? Jednu dobu jsem je chtěl taky zkusit na gumě, ale trochu jsem se bál velikosti. L2L 50mm už není úplně málo. Já mám cca 17,5 cm. Podle fotek se mi zdá, ze BB GMT mi seděly podobně jak tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Casio F91W, Casio DW-5600

 

Nejen mechanikou živ je chronomagor. Nějaká ta baterková klasika nesmí ve sbírce chybět. Géčka docela nosím, hlavně když se o cokoliv mechanického bojím. F91 mám, protože je to klasika, ale jsou prostě mrňavý a na ruku se příliš nedostanou

post-310-0-72047000-1582386978_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Time Q

 

Jak se zdá, tak ten hype kolem nich pomalu odezněl. Skoro všichni, kdo je koupili, je zase po chvíli pustili. Mě ale pořád docela baví (prostě jsou retro a to je fajn). Plánuju k nim časem pořídit batman mechaniku, jen co se začnou objevovat za normální cenu.

post-310-0-02784100-1582387341_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Timex Mk1 (quartz)

Když už sem házím Timex a quartzky, tak přihodím i tenhle kousek. Za těch pár peněz docela pěkný hodinky s indiglem. Prodal jsem je po pořízení Hamilton Khaki Field Mechanical - to už se vůbec na ruku nedostali.

 

 

post-310-0-49467300-1582387623_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vostok Amphibia

Potom, co jsem si pořídil Vlkovky, mě docela zaujal příběh Amphibií od Vostoku. A tak jsem je doplnil do kolekce. Občas je provětrám a za ty peníze je to spousta zábavy. Nějaká verze s potápěče na cifru byla nutností, bez něj by to nebylo ono.

post-310-0-64888700-1582387929_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Panerai

 

Tak tu mám další akvizici. Strašně jsem se doma na home office nudil a tím pádem začal vymýšlet hovadiny.

 

Chvíli jsem uvažoval o Seamaster Co-axial 300, ale na poslední chvíli jsem je nepořídil. Byly by to třetí Omegy ve sbírce a stylově dost podobné dalším kouskům, co aktuálně mám. Až mě ale přestanou bavit SMP, tak je možná zase zvážím. Pro hodiny spojené s Bondem mám slabost. Koukal jsem i po různých JLC, což je značka, která mě dlouhodobě láká a nikdy jsem od nich nic nezkusil.

 

Panerai jsem dlouhodobě míjel, vždycky mi přišli jako hodinky pro machýrky. Během domácí chronodeprese jsem ale začal sjíždět celé fórum a zase se k nim vrátil. A když už Panerai, tak nějaké plnotučné, abyste se mi tu nesmáli, že nosím dětské hodinky.

Velikosti jsem se ani moc nebál, ačkoliv mám ruku těsně pod 17cm. Kdysi jsem nějaké 44mm s Luminor pouzdrem zkoušel a věděl jsem, že to ještě půjde. Chvíli jsem na fóru somroval, uháněl, přemlouval a nakonec to myslím dopadlo ideálně. 

 

PAM00111 je naprostá klasika a pro mě osobně asi nejtypičtější Panerai. Potápky s uchem, sandwich ciferníkem a mimostředkou - tady je svět ještě v pořádku ;)

 

Samozřejmě, že jsem hned doobjednal tři další řemeny, přestože jsem už od Frantíka poměrně slušně zásobovaný.

 

Problém tu ovšem jeden je. Přestože jsem do sbírky přidal další hodinky, tak jsem začal mít takový zvláštní pocit prázdnoty? Chvíli jsem bádal, čím to je, ale už to vím. Chybí mi ve sbírce Radiomir. Tohle prostě nikdy neskončí :D

post-310-0-16552000-1586513525_thumb.jpg

post-310-0-91835500-1586513530_thumb.jpg

Upraveno uživatelem PEtrS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...