Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

panicek neni zadna babovka :-D

 

dnes jsem poridil zavitorez, zitra mi WIrthacky obchodak priveze nejake specialni vrtaky do nerezu, nejakou jejich novinku, tak budu zavitorezat, nicmene jsem se nejspis tozhodl, ze dynko bude samozrejme z 316L, ale pouzdro budu delat z bronzu, jako slo to, ale musel jsem na soustruhu nasadit hodne nizeke otacky, abych nenicil noze, co znacilo mnohem delsi cas na obrobeni, mel jsem i problem s tim, ze ten nerez, hlavne pri obrabeni vnitrnich prumeru, hrozne blejska a v podstate delam poslepu, protoze neni skoro nic videt, pracuje se mi s tim nakonec o dost hur, nez z bronzem. a to nemluvim o vrtani a delani zavitu, do nerezu to bude nejspis mnohem horsi a hlavne nechylnejsi na chyby, pricemz jedina chyba (der a zavitu je 6+4) znaci vyhozeni pouzdra do kose. 

Zitra jdu taky do jedny firmy, ktera reze vodnim paprskem, po telefonu prej neni problem, tak rano uvidim, co oni na to, verim a doufam...

Je docela mozny, ze s nima zkusim i vymyslet, zebychom narezali zaklad pro nozky a nasledne bych pouze dotvaroval nozicky, to by znamenalo, ze nebudu muset vubec nic odlejvat, coz by bylo vskutku fajn.

 

Musim jenom dnes malinko predelat model, ty uchytky mam ted 7mm siroky a standardne se plechy delaji jenom 6 nebo 8 mm, takze je rozsirim na 8 mm at nemusim pak dodatecne obrabet, snad to obude OK designove

 

Zitra taky kdyz to vyjde, pujdu vykrouzit jedno bronzove pouzdro, dnes se mozna pustim do pokusu s patinaci stribra a treba se mi povede sestavit i jeden cifernik, z medi, nema sice jeste hotove pripravky, ktere musim teprve navrhnout, ale mozna to dam z ruky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

leptani je velmi jednoduche, zitra budu leptat taky, tak vlozim fotonavod ;-)

 

korunku v tomto tvaru bych samozrejme malinko zaoblil :-D

 

dnes jsem byl resit rezani vodnim paprskem, ve stredu bude hotovo a jasno, zdali je toto ta cesta, zatim se pan tvari, ze zadny problem a i jsem koukal na jejich vysledky z predchozich zakazek a fakt by problem byt nemel, takze vidim svetlo na konci tunelu

 

dnes jsem jeste stihnul coto posoustruzit, moc se nedarilo, zlomil/znicil jsem na nerezu dva noze a povedlo se mi udelat akorat jedno dynko, s tim nerezem je to fakt jako opruz, jeste mi ke konci slitlo upnute dynko z klestin a udelali se nejake rejhy, ktere jsem musel pak pracne maskovat

 

tak jsem nasadil bronzovej valec a jak jsem delat nove pouzdro, to vam je posusnanicko, najednou slo vsechno jak po masle, nebe a dudy, bohuzel nestihl jsem dokoncit, pokracovani bude zitra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pred spanim druhy pokus s leptanim

 

co potrebujeme:

- lak na nehty (idealne ukrast partnerce, manzelce)

- chlorid zelezity (pouziva se na leptani plosnych spoju)

- sklenici

- vetsi sklenici

- topeni a vodu

 

lakem zatreme mista, ktera chceme, aby zustala, predmet ponorime do chloridu a tuto sklenici vnorime do dalsi, v ktere je tepla voda, vsechno to pak polozime na topeni mezi ponozky, protoze pri vyssich teplotach chlorid lepe pracuje (30-50 stupnu)

nechame ponoreno jak dloho potrebujeme, muzeme prubezne kontrolovat miru vyleptani, ja minule nechal cca 1 hodinu a vysledek byl fajnovy, dnes se pokusim o totez, vysledek vlozim tak za hodku a pul, prave jsem to na topeni polozil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcera a dnes u soustruhu, mam dve pouzdra z bronzu, dve dynka z nerezu a tri lunety

 

u lunet se mi vubec nedarilo, dve se mi urvali z klestin pri finalizaci viditelne strany, takze jsou za spoda malinko ozvejknute, ale na funkci hodinare to vlyv nema, takovejch si jeste nasekam ;-)

 

dosel mi bronz, takze zitra si pojedu pro bronzovou, medenou a mosaznou kulatinu, at mam z ceho tocit, nerezu 16L mam jeste spoustu

 

malinko se mi zasekla vyroba uchytek a korunek, klasika, dodavatel/vyrobce/vodorezac nema cas, ale slibil, ze v patek urcite, nicmene to bude jenom kusovka, abychom zjistili, zdali cesta vede tudyma

 

mam uz i spesl sadru zubarskou, takze o vikednu planuju vyrobu odlevacich forem, jsem napnuty jak ...

 

zitra si jdu taky pro dalsi vrtaky a frezku, doma budu kutit zarezy na lunete a dynku, stejne jako vrtat a snad i zavitorezat, diky Tikalovi jsem dnes letel do OBI pro sirny knoty, ale nemeli, maj to jenom v Sterboholich, takze zitra, ta Tikalovo patina vypada naramne, snad se mi taky takova povede

 

tak aspon par fotek z vcerejsi a dnesni session

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

prave jsem napsal mega prispevek, ale po kliknuti na "pouzit rozsireny prispevek" ci tak neco mi zmyzel :-(

 

tak uz jenom ve skratce

 

- neslo mi pridavat fota pres TaT, tak jsem na to vecer uz nemel silu pres PC

- cely tyden ve znameni od nevidim do nevidim

- spousta nezdaru a mraky zniceneho materialu, ztrata spousty iluzi ;-)

- mnohokrat zmena technologie vyroby, priprava a vyroba sablon

- nic se nebude odlejvat, vsechno zvladnu na soustruhu a frezce

- mam hotove polotovary pro 4ks hodinek, komplet, uz jenom doladit, co to posoustruzit, co to vyvrtat a ozavitovat, finalizovat povrchy

- pacicky, korunka v podstate hotovy, uz jenom nazerat na spravnou delku

- vse, az na nektere veci, ktere proste s presnosti udelat nelze, si delam sam, to me bavi nejvic

- jeden cifr skompletovat, zatim bez spodni luni vrstvy, budu delat zkraje pristiho tydne i rucickama

- kdyz se zadari, pristi tyden bych videl jedny uz hotovy

 

post-41679-0-71426900-1580503460_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...