Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Beemane, opravdu tě obdivuji za tvé odhodlání, nasazení, energii, kterou do toho dáváš a ještě stíháš pravidelně updatovat zde a ještě reagovat na všechny nejrůznější dotazy a připomínky. 

Necítím nejmenší potřebu se k jednotlivým návrhům teď nějak vyjadřovat. Opravdu jsem zvědavý na výsledek a doufám, že ho předvedeš už třeba na srazu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky vsem, nedavam to se samozrejme nezistne, pouzivam a vyuzivam vas jako levny poradni organ a hlas lidu ;-)

bez vas buhvi co by to nakonec bylo a jak dlouho by to trvalo

 

takze cifr jsem zadal do vyroby, jak ze stribra vcetne rucicek, tak z medi, vcetne rucicek, budu doufat, ze to stihne, nez odleti, protoze pak si dyl nez mesic neskrtnu

 

akorat neumi laserovat material 0.1mm, co ma byt vrstva cifru pro lumi, ale to zvladnu doma s nuzkama na manikuru :-)

 

bohuzel mi borec, ktery mi mel vyCNCckovat 316L pouzdro, nastupuje do nemocnice s nejistou budoucnosti, tak se tento tyden vratim zpatky na stromy a postavim se opet k soustruhu, akorat super GLS doted nebylo schopno dorucit material, tak si pro nej nejspis budu muset zajet do Pardubek

 

 

rano jsem to nestihl, tak jsem az ted vyrenderoval, coze jsem to dal do vyroby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky, taky jsem plne saturovan ;-)

 

dorazil gros, cekacka delsi, nez na Rolady u AD, jeste jsem koupil dvakrat draz nez v jine mincovne a jeste k tomu blbe, protoze ma 2 a neco mm tloustku a v ty jiny mincovne maj 1mm, coz potrebuju, takze nicit to nebudu, jakoze ztencovat, pockam si, nez udelaji tam ti druzi dalsi razbu.

 

c5988a4db97f2cb097f027b4566d8f53.jpg

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste jsem ani poradne nezacal a uz se to komplikuje :-)

 

- zjistil jsem, ze udelani zavitu do pouzdra a dynka precejenom neni az takova legrace a nechat to udelat na CNC je docela majlant, je tam i duvod, ze jelikoz pouzdro budu krouhat sam, neudrzim uplne presne rozmery pro nasledne CNC rezani zavitu to neni dobre

- nechal jsem vylaserovat i dalsi komponenty ze silnejsiho plechu, zelbohu mi bylo oznameno, ze to neni ono a nepujde to, jsem zvedav, proc a jak to vypada

  -- a to mi to napadlo dnes v jednu rano, tak jsem vstal z postele, pripravil podklady k laserovani, ve ctyri zalehl abych uz neusnul az do sesty, kdy jsem vyjel za Prahu pro material a pak rovnou do firmy k zadani laserovani, jsou moc ochotni, zhostili se toho hned bez komentaru

- to znaci, ze zitra rano si jedu vyzvednout vylaserovane ciselniky a rucicky, to by prej melo byt v pohode, tesim se neskutecne

- zitra se jdu taky konecne postavit k soustruhu vykrouzit nove pouzdro, prave jsem ho zmenil, rozmerove to sedi, ale vratim se zitra zpatky ke sroubkum, je to takove docela netradicni reseni, posudte nize sami

- naklaply ani namluvy s jednou firmou v Praze, ktera provozuje jakysi workshop resp. sdilenou dilnu, kde maji knowhow k odlevani, stejne jako pece atd. bohuzel, nejsou moc vstricni, chtel jsem si pronajimat jejich tavici stroje a prostor (co bezne delaji za rozumny mesicni pausal), ale zatim to snad z bezpecnostnich duvodu nelze. pokud bych si u nich nechal neco odlejt na zakazku, tak jsou sakra drazi

- takze objednana zubarska sadra a jdu do koupi pece, to prece zmaknu :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po sesty rano jsem zajel pro hotove cifry a rucky, jenom jsem to popadl a letel

doma jsem se nestacil divit :-D

 

- cifry z 0,3mm medi se povedli krasne

- rucicky z 0,2mm medi jsou nepouzitelne, netusim proc to palil tak blbe (do materialu, ktery mel zustat), protoze

- rucicky z 0,2mm stribra se povedli naramne, ale bude s tim jeste rucni prace, viz. nasledujici bod

- cifry z 0,3mm stribra se povedli taky krasne, az na to, ze operator laseru (fakt netusim, co ho to napadlo) nedokoncil vyrezy, prej z duvodu, ze se bal, ze mi ty odrezky stribra ztrati a budu nadavat, ze mi ztratil drahe stribro :-D

- vylaserovani polotovaru pro korunky a uchytky se abolutne nepovedlo, technologicke omezeni, ten laset to proste neuchladi, je to skoda, usetrilo by mi to hodne prace, takto budu muset bud frezovat, nebo odlevat

 

kazdopadne ted budu mesic pracovat s tim co mam, nez se pan vrati z dovolene, ale jedny hodinky se mi z toho urcite poskladat povede, radeji dvoje ;-)

 

dotal jsem se i k soutruhu

- za cca 8 hodin jsem neudelal nic, slovy nic :-D

- delal jsem s 316L, jako pohoda, temer zadny rozdil oproti bronzu, mam dobre noze

- zapomel jsem si doma digitalni subleru, takze po trech hodinach prace s klasickou a hotovemu vymazlenemu dynku, mi ji draha privezla, abych zjistil, ze jsem na to blbe koukal a dynko je o cca 3mm vsude vetsi

- pak jsem odjel nekam do buhvikam za Prahu pro otocny polohovaci stul 100mm, paradni vecicka, chtel jsem ji davno a jeste byla slevnena o 30%, funguje bezvadne, budu s tim delat z skoseni na lunete a dynku, taky pouziju pri vrtani der pro zavity

- mel jsem jeste neco casu, tak jsem se pustil do noveho dynka, ale pri obrabeni druhe strany jsem si klestinami znicil viditelnou cast, tak to letelo do kose, kazdopadne zitra zacnu nejdrive obrabet vnitrni cast dynka, az pote vnejsi

 

par fotek z laseru

 

04ff8c87401f0cb1bdb3742ba0c7f6ee.jpg

 

a434c5059aa204b450ddc152b9af9f6b.jpg

 

3e8bfa9ff61a3d36f2614d67fb336da3.jpg

 

29555e5cfa311d19ffb9a6fedfc5aed4.jpg

 

67417c9c94f000604ebcdbcd892bf440.jpg

 

6db61b88d81b238e334146247a6ef117.jpg

 

d16ffb362e113273b7a6958f3cb1818a.jpg

 

132a7b4f3b675b12eefcd45d2517c77b.jpg

 

a7e7866fbbf995451078b17e48ccad66.jpg

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu to vypadá jako když si doktor Frankenstein vyráběl z kusů mrtvol to své monstrum a pak ho oživoval ;o)

 

Ale vážně. Parádní práce. Ale s každým krokem kupředu je cesta k cíli čím dál pracnější, což? Tak jen vytrvej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím to skoro na vlastní oči, tak ani nemůžu říct "neuvěřitelné" že z takové mašiny vypadne tak detailní pidiobrobek.

Většina toho stejně bude v rukách, vůli a fištrónu... Díky že ti můžeme čučet přes rameno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...