Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

No tak trochu jo i ne, kdybych měl GS a na nich zásek kterej by mě vyloženě tahal oči tak bych jim je svěřil, na celkovou opravu pouzdra už by asi jely do Japonska. GS jsem měl v ruce v Koscomu, je to hodně vysokej level zpracování, až mi přijde, že pokud se to má nosit, je to zbytečný, páč se to ošoupe. Ale možná to tvrzení povrchu nějak funguje.

Každopádně Aleš umí. Když vidím, jak se všechny 3 hrany krásně sbíhají do jednoho bodu na všech 4 nožkách. A v tý leštěný ploše je odraz i toho nejmenšího písma na krabičce cigaret stále čitelný. Líp ta plocha podle mě udělat nejde. Proto ten komentář o zaratsu. Jasně, GS mají celkově propracovaný design který má těchto ploch nespočet a v místech, kde by z toho šla Alešovi hlava kolem a o tom GS a zaratsu je. 

Už jsem si zvykl, že jsi dost kritický a ne vždy sdílíš moje nadšení, ale tak to má v životě být, evidentně jsi toho v hodinkách prošel o dost víc než já. A pořád taháš bůh ví odkud dokonalé kusy všeho co se mi líbí. Tak si to můžeš dovolit, protože se evidentně vyznáš a máš toho kupu.

Já se budu radovat z paběrků a díky za tyhle dva kluky, který jim vdechnou nový život a já je můžu zase nosit. A nejlepší podle mě budou, až si je sám trochu onosím. 

A mimochodem, co teda říkáš na tyhle hodinky?

No a teď na mě vytáhneš fotku stejných, ve vzácnější Proof variantě, v prakticky NOS stavu včetně skla a náramku bez renovace a já se poseru smíchy.

Upraveno uživatelem Jiří Sedlák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tady se nemuselo sáhnout na cifr ani na ručky, paradoxně při takhle pěkným cifru byl aspoň dle popisu opravy stroj o dost horší než u Pogue u kterých ještě chodil bez problémů, ale tady byl problém v rezervě cca 8 hodin a vydávaly divný zvuk, jestli jsem to pochopil správně, tak tupá magic lever. A hlavně všechno rezatý, ale pořád šly a docela přesně. No jsem rád, že se líbí, to potěší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 8. 2024 v 17:01, ONYX servis hodinek napsal:

Dnes práce na mých oblíbených ladičkách Speedsonic od Omegy. Tak jen pro zajímavost, krátké video, kde je krásně vidět funkce ladičky, to jak je čistě a perfektně namazaná a jak olej drží díky Epilamu na svým místě a nikam se neroztéká. Detail na ložisko ladičkového kola, které má při velikosti špendlíkové hlavičky 300 zubů a zároveň v detailu správně namazané uzavřené složené ložisko ladičkového kola, které díky tomu není vymezené jen radiálně, ale i axiálně. Zajímavý je i detail poškození povrchu můstku ladičkové nástavby, který při tak velkém zvětšení je strašidelný, ovšem pouhým okem je stěží pozorovatelný. 

20240802_160102.avi

Dobrej fičák :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych tu veřejně pranýřoval Onyx. 

Ruda je absolutní frajer, klobouk dolů. Přeleštění pouzdra a tahu po objednání termínu předem do druhého dne? K tomu i servis tlačítka chrona u Béček včetně přetěsnění?

Korunu tomu Onyx nasadil, když mi 3 hod po obdržení balíku poslali Endurance Pro po výměně baterie a přetěsnění zpět.

Děkuji všem v Onyxu za nadstandardní servis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak netuším, to s těma Pogue Ruda prováděl, každopádně jsem je teď na chvíli odložil, ponosil druhá Seika od Rudy, ponosil Hamiltony, Samuraje a dneska ráno jsem je vzal do ruky jen tak ze srandy, protože jsem uklízel a ony pořád jdou. A jsou jen o 20s napřed. Čekal jsem standard rezervu kolem 40 hodin a tohle je určitě kolem 50. Budu to muset změřit přesně. Jo a se zapnutým chronem, který taky ubírá rezervu. Teď jsem to hledal, standardní rezerva je cca 45 hodin, běžná u starších kusů je přes 30-40 hodin. Maximum je prý daný konstrukcí, cca 52,5 hodiny. Koukal jsem na hodnoty z vibra. Hodnoty amplitudy nejsou na protokolu nijak oslnivé, skoro bych řekl, že nebyly úplně dotažené na max při měření. V reálu chodí opravdu mnohem líp než všechny nové Seiko co mám a ta rezerva je brutal.

Mimochodem vzal jsem taky do ruky šupleru. Ruda tvrdil, že maximum, které z nich seberou při renovaci je desetina z každé strany. A nekecal. Před renovací 41,2 a po pořád lehce přes 41, na to už bych musel vzít šupleru na setiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme se tu pěkně sešli po ránu. Na ruce bez problémů oba kusy chodí přesněji než nové hodinky. Střídám je tak že do práce jedny, po práci druhý, většinou a oboje jsou po týdnu ve 20 sekundách do plusu. Ale jak jsem psal, víc mě překvapila rezerva u Pogue. Prakticky po dvou dnech ležení furt jdou i s chronem. Namazání musí být úplně perfektní, ani moc ani málo. Oboje by jim na rezervě ubralo si myslím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tímto jsem definitivně taky pochopil kritiku nových kalibrů Seiko. Když vidím, co umí ty staré. Jak je možný, že 4r a 7s při docházení rezervy uletí o půl minuty až minutu, když 61xx neuletí, možná o pár vteřin. Pogue týden neseřizovaný a celková odchylka 20s i když už jsem čekal, že budou dávno mrtvý. Baby Pogue jsem ještě tolik nezkoumal, ale ještě jsem je neseřizoval a zatím se jim vteřinovky nerozešly o víc jak 7s. Dvoje Seiko po týdnu do 7 sekund od sebe? Skoro se tomu nechce věřit.

Dotaz: jak přesně dokážeš vyladit třeba staré KS nebo GS chronometer. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Papírově třeba na nulu, v praxi při nošení pak nikdy nemůžu vědět co hodinky udělají za diferenci. Stabilita je vždy závislá na mnoho faktorech a proto jsem se taky ptal na to jak tvoje hodinky chodí. Všeobecně necháváme hodinky jít do plusu, aby jsme se nedostali na ruce do záporných hodnot. Čím jsou hodinky kvalitnější, tím víc si je můžeme dovolit stahovat blíž k nule. Další disciplínou je tzv. dynamické dovažování setrvačníku za chodu  a s tím spojená úprava vlásku a regulačního systému. Nejedná se  o standardně aplikovaný proces, jelikož je to velmi náročné jak časově tak i diagnosticky. V některých případech se jedná i o desítky testů na vibru s následnou demontáží a úpravou setrvačníku. Přičemž výsledek nemusí být vždy 100%...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodám, že dovážení setrvačníku má nejvyšší vliv na stabilitu chodu v polohách a tím přímo ovlivňuje tzv. deltu hodinek. Pokud máme velmi nízkou deltu, můžeme pak bez rizika případného zpožďování  provádět regulaci velmi blízko k nule. Hodinky pak samozřejmě chodí velmi přesně. U moderních setrvačníků s vyvažovacími a regulačními šrouby je to o dost jednodušší. Klasickým příkladem perfektně vyvážených setrvačníků je poslední generace strojků od Omegy a samozřejmě i Rolex nezůstává o moc pozadu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje GS 4522-8000 z roku 1969 po servise  v onyxu odchylka prakticky nula, od servisu jsem je nenastavoval, občas pouze na noc doladím odložením dýnkem nahoru. Ruda může potvrdit, servis prováděl osobně.

Ještě jednou díky 

Edit:  7s26 jsou levné strojky, vždyť hodinky s tímto strojem jsou cca za 4k, víc asi netřeba dodávat.

Upraveno uživatelem špelda66
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže tyhle problémy netrápí jen 4r, ale i 6r. Ty teda nemám. Nechtělo se mi dát 30 za Seika a nakonec násypu 30 do 50 let starejch a jsem spokojenej.

Někdy uděláme to vyvážení setrvačky u Hamiltonů, mě se nechtělo za to dávat 2 litry, a Rudovi se zase nechtělo bez vyvážení nastavit je přesně na nulu, tak je dal na +2 a oni fakt ty 2 přesně dělají.  Takže mě přepadla zvědavost, jestli se ten powermatic s kovovým krokem, ale bez křemíkového vlásku dá vyladit na nulu. Zkušenosti uživatelů napovídají, že i to by mohlo jit, nicméně není nad vlastní zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...