Přejít na obsah

RADO


Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
  • Odpovědi 96
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Příště si musím dávat větší pozor na prach při focení černé keramiky... 🙂 Něco jsem vyretušoval, ale je tam toho bordelu pořád dost...

 

image.thumb.jpeg.848dcdd08aed36d6bd1ecb25650c95a6.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

...jen doplním: fotka nezachytila černý ciferník, který spolu s černým datovým věncem a černou kotvičkou parádně ladí s aplikovanými indexy, lemem datového okna a i absencí minutových indexů ( což byl, mimochodem, důvod mého laborování jestli hodinky koupit; avšak nakonec jsem za čistotu a eleganci cifru rád;-). Vytknout bych mohl jen rezervu chodu ETY ( není to 80h Powermatic ) a absenci luminiscence ( ale ta by asi zase nabourala jemnost a čistotu). K dostání jsou ještě s modrým cifrem , třeba zde:

https://www.hodinky-koscom.cz/rado-hyperchrome-r32115213-k0018778

 

image.png.932e1dc5d075ccc7a8f2ced2fb6f36af.png

image.png.c7f8780c929a586597aaae156c4d605e.png

Upraveno uživatelem Kamil.K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Chlapi, máte to tu super! Rado zatím šlo úplně mimo můj výběr z důvodu financí. Jinak samozřejmě Captain Cook a ty nové Golden Horse jsou pro mě vzhledově z kategorie snových hodinek.

Teď jsem ale narazil na řadu D-Star. Žádná novinka, ale zkrátka dřív jsem o ně nezavadil. Ty s bílým vlnkovaným cifrem mi teď nedají spát. Nové už se prakticky nedají objevit, ale na "jako nové" se dá v ceně okolo 18000 Kč narazit. Co si o nich myslíte? 

27046584-ljri15yxk0sy7gtwdjmq7vyg-ExtraLarge.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já moc na pouzdra bez nožek a bílí číselník nejsem, ale za 18k je to pěkný kus hodinek...Jinak Cook skoro pořád!

Když vidím jak zdražily a že jsou nové teď za 76,5k, tak jsem měl před půl rokem kliku na výprodej u Bechyněho....

image.thumb.jpeg.a62a9c09db0d3461bb2277ea2fa2b1f2.jpeg

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako s tvými Cooky a celkově tou ikonickou řadou to nemůžu ani nechci srovnávat. To je jiná liga. Já taky vlastně nevím, co mě k nim tak táhne. Ale úplně ty D-star vidím jako takové letní "imageovky". Zkrátka něco úplně jiného, než mám aktuálně v hodinkovnici.

Tohle video jsem zhlédl asi desetkrát, hledám chyby a důvody proč ne, ale nenacházím a čím dál víc mě láká do nich jít. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Už dlouho jsem se díval po keramických hodinkách, ale z různých důvodů mně nic nenadchlo na první dobrou. U většiny včetně Rado to byl především na papíře velký rozměr. Ocelové CC jsem viděl vícekrát naživo a nezaujaly mne, ale pak jsem měl možnost zkusit tohle, neodolal jsem a udělal si radost. Ten poloprůhledný ciferník k materiálu velmi sedí jako svého druhu high-tech reinterpretace mechanických hodinek a keramika k průkopníkovi technologie taky. Poloprůhlednost je super, výsledek není rušivý jako běžné skeletony a skrz je vidět, jen když člověk chce. Dvoubarevné uspořádání s ocelovými detaily dělá hezký kontrast, imho zajímavější než celočerná keramika.

Škoda absence data, ale s poměrně malým kalibrem by to asi rozumně nešlo udělat. Trochu jsem se bál strojku, jednak kvůli pohybu vteřinovky při 21.600 bph, jednak kvůli stigmatu "obyč ETY", ale naživo mně to nijak neuráží a Nivachron + 80h rezerva jsou příjemný bonus.

Sluneční odlesky z prostorové konstelace strojku, ciferníku, ruček, indexů, velmi decentně vypouklého skla a lunety jsou okouzlující😍

 

 

PXL_20240127_091322533.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...