Jump to content

Recommended Posts

Zdravím pánové,

po několika letech pokukování po AP jsem si řekl, že bych mohl svojí sbírku konečně rozšířit. Vlastně jsem si AP nekupoval záměrně, nechtěl jsem otevírat Pandořinu skříňku, kdy jako u Rolexu jsem měl po prvním modelu nutně potřebu koupit ještě jeden model, pak "poslední", pak zase další a pak koukáte co jste nastřádali :D. 

Nějaké podvědomí o AP mám, je docela velky problem s dostupnosti že? Navíc hodne výrobců hodinek má problémy s modely z drahých kovu, které teď nejsou. Navíc jsem slyšel, že AP vyrobí méně hodinek všech modelu, než jen Rolex Subů. Vycházejíc z těchto informací jsem zašel minulý týden poprvé do butiku. Mám zájem o více modelů, ale chtěl jsem začít s novým modelem ROO Diver s khaki kaučukem. Paní v AD říkala, že bych ho v modré barvě mohl mít dřív, v khaki zřejmě příští rok. Máte někdo zkušenost s tím, jestli tyhle prognózy mají nějakou váhu, nebo je to jen loterie, kdy to bude? Jakou máte zkušenost s Pražským AD obecně? Byl jsem docela mile překvapen, jak jsem psal, nic jsem u nich nikdy nekoupil, ale paní byla ochotná, v zahraničí mě z určitých AD jiného výrobce skoro vyháněli, když jsem byl evidentně turista :D. Rád bych ještě ROO s chronografem v kaučuku a jakýkoliv 15400 či 15500 (co jsem koukal na Chrono24, tak nějaké barvy cifru nemají takové premium, tak usuzuji, že se to dá sehnat, ale třeba mě vysmějete :D, samozřejmě jsem zvyklý čekat - čekám 3 roky na Batmana a slavil jsem, když jsem mohl koupit nové Suby po čtvrt roku, čekal jsem s rokem+ :D )

Hádám, že stejně jako u jiných AD ocení, když budu nakupovat jen u nich ne? Slyšel jsem nějaký info, že mají historii nákupu uloženou globálně, ale moc se mi to nezdá kvůli GDPR... Tak jako tak jsem radši, když se s prodejcem znám a nejsem úplně no name, když přijdu...

Všimnul jsem si, že tady tolik lidí samozřejmě nepřispívá, tak ocením kohokoliv, kdo mí dá nějaky info a rady. Díky!

Ondra

Já slyšel už od několika lidí, že milí jsou, i tě zapíšou na čekačku, ale pak nemají problém ti po pár letech čekání říct, že ti ten model na který čekáš neprodají a už čekat nemusíš... :)

Jenom dobré pro ujasněnou, Audemars Piguet Praha není AD.

Edited by JamesLurk
V 22. 7. 2021 v 8:49, ensi napsal:

Já slyšel už od několika lidí, že milí jsou, i tě zapíšou na čekačku, ale pak nemají problém ti po pár letech čekání říct, že ti ten model na který čekáš neprodají a už čekat nemusíš... :)

No alespoň víš, na čem jsi haha :D. Tak je to zapeklitá situace, dorazí jim x hodinek a zájemců je třebas desetkrát tolik. Přijde mi, že s příchodem sociálních sítí se zvýšil zájem lidí o hodinky a aby toho nebylo málo, tak hodinky kupují i lidi, co si je ani nenasadí na ruku, takže prodají třeba tvoje vysněný hodinky někomu, kdo si je dá do sejfu, aby tam náhodou nebyl škrábanec 😂 .

před 7 hodinami, JamesLurk napsal:

Jenom dobré pro ujasněnou, Audemars Piguet Praha není AD.

No a v čem je rozdíl mimo to, že mohou zřejmě prodávat hodinky za libovolnou cenu v butiku? Což jsem si asi všimnul u těch ROO Diverů, ale není to nějak o moc. Musí asi mít nějakou licenci a držet nějaký standart, jinak ty hodiny prodávat nebudou... Nebo?

před 9 minutami, MickyRocks napsal:

No a v čem je rozdíl mimo to, že mohou zřejmě prodávat hodinky za libovolnou cenu v butiku? Což jsem si asi všimnul u těch ROO Diverů, ale není to nějak o moc. Musí asi mít nějakou licenci a držet nějaký standart, jinak ty hodiny prodávat nebudou... Nebo?

Od prosince 2019 patří prodejna v Praze přímo pod Audemars Piguet, jako jeden z jejich butiků.

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1070736&typ=PLATNY

Edited by dabelM