Přejít na obsah

Prve mechaniky - rada


Doporučené příspěvky

Tieto Edox mi pripomínajú kokpit Tie fightera zo StarWars . A tie šroby na lunete sa mi moc nepáčia. Hodinky neplánujem nosiť k vode, neskôr chcem ešte jedny hodinky na “horšie podmienky” ale to niečo ako Certiny s DS systémom, Nivachronom a min 100m vodeodolnosťou.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 48
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Asi by to chtělo, aby jsi řekl i to jaký styl hodinek hledáš - společenské, sportovní, ...

Zatím je fakt, že se to hodně seklo kolem toho skeletonu.

Pokud se ti líbí ty Hamiltony, splňují všechny podmínky, tak do nich běž, hamiltonů je tu hodně a dělají kvalitní hodinky, rozhodně bych se jich nebál...

Z toho co tu padá, tak s budgetem 2-3k € bys měl mnohem víc možností, ale tak je to vždycky.

Ty edoxy mě přijdou hezký, ale hlavně proto, že mi přijdou jako levnější vykrádačka Zenithu a ty já žeru už dlouho

95.9000.670-78.M9000 Zenith Defy Classic | TheWatchAgency™

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lemon inak ak to majú byť tvoje prvé mechaniky, trošku by som ešte pouvažoval nad tými skeletonmi. Mňa to kedysi tiež lákalo presne z tvojho dôvodu. Nakoniec som sa rozhodol pre klasický ciferník a priehľad na dníčku a keď som mal chuť obdivovať tú mechaniku, proste som na ne čumel zozadu. Skeletony sú často krásne, no sú dosť neprehľadné a časom to môže začať liezť na nervy (samozrejme, všetko je vec vkusu). Vyššie spomenuté Zenithy, prípadne niektoré modely od Ulysse Nardin či nebodaj AP Code 11.59 považujem dizajnovo za dokonalé, no z môjho pohľadu sú to hodinky, ktoré ak raz budú v hodinkovnici, tak ako piate, šieste, alebo desiate pre jej spestrenie (v mojom prípade skôr 10, nakoľko skôr sa do nej nedostanú 😞 ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se ke kolegům v tom, že mi byly skeletony nebo open heart vymluveny a doteď jsem za to vděčný. Na druhou stranu, pokud to nebudou hodinky na každý den, ale spíš občasná pocta mechanice na zápěstí, určitě se neokoukají, nebo ne tak rychle. A koneckonců plno vážených členů je tu má, takže úplně mimo mísu tento styl nebude...

Co Mido Commander Gradient?

https://www.tovys.cz/panske-hodinky-mido-commander-m021-407-11-411-00-p-206029/?gclid=EAIaIQobChMIxsmsmb3l8wIVCZ3VCh3CUQ8REAQYASABEgLrCfD_BwE

430_0_1-0_velka.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svoje prvé mechaniky chcem práve s viditeľným životom, ktorými sa odlišujú od moderných quartzov, keď sa ne pozriem. To je to, čo ma fascinuje, ten mechanický pohyb. Dizajnové prvky sú až na druhom mieste. V podstate už vybral som tie Hamiltony. Len som chcem počuť aj iné názory.

Ďakujem moc za návrhy a postrehy. Už nech ich mám na ruke a môžem porovnať očakávania s realitou.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chronopetr:

Mne ani tak nejde o viditeľný stroj ako o viditeľný nepokoj. Jednoducho, aby sa to hýbalo keď sa na to pozriem. Keď už ten turbillon je nedosiahnuteľný


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, lemon napsal:

Chronopetr:

Mne ani tak nejde o viditeľný stroj ako o viditeľný nepokoj. Jednoducho, aby sa to hýbalo keď sa na to pozriem. Keď už ten turbillon je nedosiahnuteľný emoji6.png


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Chápu a fandím, ať se tvé očekávání naplní. Pevně věřím, že ano, a že to nebudou zdaleka poslední mechaniky, jako u téměř všech lidí tady. 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dvoje Hamiltony(Navy Scuba & Pilot Pioneer) jsem z obou absolutně nadšený. V obou je kalibr H10, a jsou to jedny z nejpříjemnějších hodinek na nošení. Ať se rozhodneš jakkoliv, za Hamiltony bych se přimluvil 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som rád za zatiaľ pozitívne ohlasy na Hamilton. V H-10 by mal byť vlások z kremíka. V H-10-S ( ktoré plánujem kúpiť )podľa výrobcu nie je. Mal som za to, že S-ko je len ozdobený H-10 ale žial, antimagnetický vlások tam nie je.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz uplne mimo zadania, ale aspon kukas na turbo. 
http://sklep.gerlach.org.pl/index.php?route=product/product&path=111_109&product_id=134
 

S čínskym turbom by som nerad začal s hodinami


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spongebob:
Zatiaľ spľňajú všetky moje zadané hlavné parametre. Tie vedlajšie, ktoré by mohli mať a  nemáju ich sú ešte aspoň WR 100m, antimagnetický vlások. Som veľmi zvedavý na spracovanie. Hamilton mi je celkom sympatický, má svoj štýl aj keď nie je čistokrvný swiss.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vôbec som to nemyslel zosmiešnujúco, len začať by som chcel so swiss. Bez logiky a predsudkov, len tak z môjho pocitu. Práveže som pozeral množstvo týchto strojov, dokonca aj Primky ich myslím majú. Časom možno nejaké pribudnú lebo pozerať sa na turbo musí byť skutočný zážitok.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...