Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A pak při výměně, nebo vyndání a znovu nastříkání armováku, bude muset vyměnit i sklo. Proto že pochybuji, že by vyndání a lisování  opětovně přežilo. Když občas skla praskají i nová  

Kdysi jsem kroužek zkoušel  natírat zevnitř bez vyndání skla . Ale vždycky je to poznat. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim chlapi pustil jsem se do cisteni uz jednou identifikovanych Primek a tak jsem se rozhodl udelat jeste detailni foto a zkusit se vas znovu zeptat, jestli vam fakt prijde, ze cifr takhle vypada omylem, tedy opotrebenim, osoupanim ci snad chemickou reakci... Slo snad o nejaky domaci "tuning"? Nebo ten cifernik proste pochazi z obezne drahy? :)

post-54084-0-24976800-1501255610_thumb.jpeg

post-54084-0-95373000-1501255641_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlhkost by musela být (a zřejmě i byla) dlouhodobá. Pondělní zkušenost - s Primkami z r. 1968 na ruce jsem lehce zmokl a krycí "sklíčko" se celé zevnitř zamlžilo natolik, že nebylo vidět na cifr. Když už jsem byl i s hodinkami v suchu, vlhkost po asi třech hodinách zase zmizela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco jiného je vlhkost a zamlžené sklíčko a něco jiného, jsou kapky vody na číselníku. což je na něm vidět

Vlastně jak vůbec vypadá strojek hlavně  pod číselníkem?  Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Jiří, však taky píšu o event. vlhkosti dlouhodobé, aby se ze zamlžení staly kapky na ciferníku, a ještě by té vody/vlhkosti muselo být opravdu dost, aby kapky vydržely tak dlouho. S trvalou vlhkostí chodívají ruku v ruce i různé plísně, což může být i tento případ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Některá oka mají uprostřed tmavé tečky, je to tedy jasná oxidace materiálu číselníku, která se pak rozrůstá pod barvou a dělá takováhle oka. Je to často k vidění u ruských hodinek. Některé barvy a hlavně způsoby tisku jsou na to asi náchylnější.

 

Přirovnal bych to ke korozi u auta. Něco nějak poškodí povrch barvy, jak píše Jiří, a pak už to roste...

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, zdravím všechny prim příznivce a posílám foto dvou pavouků, které se mi nepodařilo najít v Prim bibli. Velikost pouzdra je 32 mm. To, co jsem našla, se vždycky v něčem liší - snad to nejsou skládačky. Díky předem.

post-41386-0-32810200-1501574942_thumb.jpg

post-41386-0-58815100-1501574952_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vlevo  Prim 50 045 1 rok 1960   původní typové označení 011 045   . Ty v pravo  Prim 55 0551 původně 014 055 taky 1960  Oboje, mají jiné korunky a ty vpravo, by měly mít červenou vteřinovku. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď na to koukám, ty korunky jsou jasný, ale s tou červenou vteřinovkou - u těch co jsou v knize prim mají totiž i červeně nápis 15 rubínů a červené vteřiny, což ty moje nemají, takže je možné že by ta vteřinovka mohla být i origo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...