Přejít na obsah

Pochlubte se novymi prirustky!


ego alter

Doporučené příspěvky

Zvláštne, ale zvaľovať na náhodu kazenie ruských hodiniek sa už potom nedá. Ja mám tieto: http://forum.chronomag.cz/viewtopic.php?id=911&p=1, neskôr som od člena chronomagu kúpil

Vostok Arktika http://www.hodinarstvo.com/obchod/index.ph...?productID=2973, potom Poljot Aviator IV http://forum.chronomag.cz/viewtopic.php?id=395&p=4

a ešte som kúpil pre otca, pretože s Vostok Arktica to nevyšlo, tieto:

Aviator 2614. http://www.aviator-buran.de/Aviator/Detail...14-1223483.html

S prvými som mal malý problém, čo ma hnevalo, no poradil som si s tým, bez toho aby som ich posielal

späť predajcovi. Vostoky sú absolútne v pohode a som veľmi spokojný aj Aviator IV.

Problém nastal práve u posledných, kde prasklo pero. Tie ale boli kupované na Slovesku, takže problém so zárukou nebude.

Takže, ak to spočítam, tak to nie je až také zlé. Je pravda, že nie každý sa hneď pustí do nejakej opravy nových hodiniek.

Zamrzí, keď sa vyskytne hoci aj malá závada. Prípad tých mojích prvých. Od vtedy ich mám "tuningované".

Tie moje sa totiž volajú nie AVIATOR, ale VIATOR. :)

No všetky idú v pohode, okrem posledných tie by mali ísť k hodinárovi. Inak ich samozrejme striedam a naťahujem pravidelne, takže sa ešte nestalo, že by stáli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zvláštní... nějsem ortodoxní fanda ruských hodinek a nebudu je do krve obhajovat, ale v době, když jsem kupoval Aviatory IV před rokem a půl (a nebyl jsem zde zdaleka sám) nebyla na ruské hodinky, mimo nějakých Vostoků, stížnost. Co se tedy stalo ? Zhoršila se kvalita? Nebo už si je koupilo tolik lidí, že se musí najít pár zmetků? Pokud ano, tak se situace právě opakuje u Seika, které jsme zde také původně měli za nesmrtelně a servis nepotřebující. Pokud platí první možnost, je to škoda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po delsi dobe opet 2 prirustky do rodiny, oba z Aukra:

 

1) quartzovy Timex, nefunguje strojek - pri otaceni s korunkou maji rucicky snahu se tocit, datumovka je zapadla nekde v hlubinach. Libil se mi ale design, tak je zkusim dat memu hodinari, obcas umi zazraky. (ikdyz tady chci asi moc)

 

2) automat Orient, dle prodejce potrebuji jen seridit. Maji strable sklicko, to pujde taky na vymenu a musim k nim sehnat nejaky padnouci tah (18) - kdyz by nekdo vedel o nejakem, ktery by se k nim hodil, ozvete se prosim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to,a taky si zabrblám.Má drahá polovička mi u Juliána koupila Strely k vánocům.Jsou nádherný,ale..

Po měsíci nošení mi odpadl index.Do té doby jsem s nimi byl maximálně spokojený,i co se týče přesnosti.Do -5s za den.Dali jsme je na záruční servis Juliánovi-prsil se,že hned jak je dostane,tak je dá na opravu svému uhrmachrovi.Hodinky mám zpátky cca týden.Přesnost je pryč-teď dělají cca -20s/24h,a další věc:při vytažení se korunka protáčí bez záběru v rozsahu cca 10°.Četl jsem zde,že seřídit kalibr 3133,je věcí náhody-poraďte má to smysl ladit?Do Mnichova je už určitě nepošlu =( ,na to je mám moc rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velké díky Toljovi za pomoc a nakonec i vítězství v aukci"

TAG HEUER Professional 200m Quartz. Kvalita zpracování dle mého očekávání-špičková. Hodinky jsou z roku 1994 a ve velmi dobrém stavu. Řekl bych, že vypadají lépe, než na fotkách. Sklíčko 100%.

Teď se už šetří na Tagy v automatu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čo sa týka Juliána, to je tuším prvý čierny bodík. :)

Já bych to nenazval "čierny bodík".To se přece někdy stane každému. Juliánův úhrmachr prostě neměl svůj den,a já měl smůlu.Jinak komunikace s ním výborná,vo to nic =).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslal jsem poljoty 3133 na GO (výměna pouzdra  apod ...) a seřízeno tak na cca +-15 vteřin, nesleduju, jednou za pár dnů seřídím a je hotovo ....

Kdyby před opravou nešly jak hodinky =) ,tak bych to taky neřešil.Ale když máš srovnání,tak ti to vadí,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, rozumím, ale smiřme se s tím, že to není COSC, mám jedny primky a ty jdou +3 s/den ... je mi jasné, že jak je dám na renovaci, tak je to v pytli, rozeberou se a znovu seřídí seřídí na nějakých 10-15 sec. a ty 3 už nikdy neuvidím ... do nějaké přesnosti je to zručnost hodináře, potom už je to náhodná veličina ... pokus omyl ... když do toho budeš drbat tam zpátky každý den, tak to dřív nebo později musíš trefit ... :) Hodinky jsou přesné dokud se podle nich dá chodit na bus ... . :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uffff ..... ..... ufff ....... tak a teď jsem si naslintal do klávesnice ... eh, brada prorazila pracovní stůl ... hmmm ... hmmm ... co všechno s nimi mechano dělal, dá se to nějk shrnout v bodech?

Takhle na fotce to vypadá, že jsou to nové hodinky, takže zřejmě začal výkresem ... :) ... a pokud to není tajné, tak by mě i zajímalo, jak je náročná taková renovace finančně, protože to, co je na té fotce, hmm ... to je síííííla ...

 

Já hlupák jedny takové měl a pustil jsem je do světa ... (no, ale bylo to členovi fóra, tak snad se mají dobře ve světě ... :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No abych pravdu řek tak ani nevím co s nimi dělal, ale myslím že tam je nové sklo, celkově vyčištěné tzn. ciferník, strojek a trochu přeleštěné. (doufám že to říkám správně)Když jsem je nesl Mechanovi tak byly celkově zašlé, ale jinak v pořádku. Našel jsem je doma v šuplíku po tchánovi a ten je celkem šetřil.

Finančně ti to přesně nedokážu definovat jelikož jsem tam měl v tu chvíli vícero oprav takže se to slilo do jedné částky.

jinak díky za pochvalu (Mechano to je i pro tebe :cool:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...