Přejít na obsah

Hamilton Murphy 38 mm


Ohm-Aztec

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 20. 12. 2022 v 10:05, Melly napsal:

Jsem možná prvním majitelem v ČR nebo minimálně z Koskomu.

Můžu říct, že vůbec nelituju jediné koruny, co jsem za ně dal. Jsou suprově zpracované, byť typově spadají do kategorie filed watch, působí mnohdy spíš jak oblekovky s vintage vibe. Argument, že Khaki Auto jsou o dost levnější je sice validní, Khaki Auto jsou ale za mě taky o dost ošklivější.

A je nutné vzít i v potaz, že se neliší jen cifrem, ale Murph má znatelně kratší nožky, takže pro měnší zápěstí budou výrazně líp sedět. A líbí se mi, že Hamilton poslouchá a přidali AR proti původním Murph. I řemínek mi přijde pěkný, je tvrdý, ale vypadá kvalitně a něco podle mě vydrží.

Já teda moje v neděli musel odnést na reklamaci, protože nebyly slícované minutová a hodinová ručka (hodinová se tak o 8-10 minut předbíhala). To je ale bad luck, stane se.

Pár fotek, až se vrátí, vyfotím něco víc.

Murph.jpg

Murph.jpg

Zdravím kolego, kupovány 4.12. 🙂 Ale moc jich tu zatím nebude 🙂 Tak ať slouží!

08140F33-F97E-4541-9857-EEF3DEF302CD.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Roman-ZA napsal:

 

o akej morseovke sa stale hovori?  viete mi dat porovnanie?  vdaka.

Původní Murphy o průměru 42 mm se začaly vyrábět na popud fanoušků filmu Interstellar z roku 2014. Ve filmu hrály významnou roli, ale šlo jen o maketu, kde ručičkami pohybovalo servo. Nicméně z filmu se stal kultovní snímek a fanoušci se dožadovali skutečných hodinek. Hamilton vyhověl a hodinky, kromě toho, že vypadají jako filmové, mají na vteřinové ručce nápis "EUREKA" v morseově abecedě. První série byla dokonce dodávána v průhledném polykarbonátovém boxu připomínajíci Tesseract, ve kterém se část filmu odehrává. A samozřejmě, hodinky se jmenují stejně jako hlavní hrdinka, Murph.

Zx58VFRJzC14to8Rzr8F-s31_TkjpTgtGZ381a-KKcsR6Rn5CD66P7Hrzq68-l-DoBRDGp4Lidy4uFcoY8jaTZRsPZ_kgLyI-qJO2d9FjJMCysmI6Qh87E86f5ITerrYce6NbUwEO.png

hamilton-Khaki-Field-Murph-Auto-6.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 1. 2023 v 9:44, esotery napsal:

@Melly @Vanilla kluci, jak vám jde ruční nátah (jen tak pro srandu králíků)? Všimnul jsem si totiž, že u mých to jde relativně ztuha. Teda oproti všem hodinkám, které mám, či které jsem kdy držel v ruce. Dík.

Mně přijde přiměřený (mám 42 mm verzi, kalibr je stejný) a během asi roku a půl, co hodinky mám, se odpor znatelně nemění. Mám např. jedny Eterny, u kterých se čas od času (v řádu měsíců) odpor při natahování mění - nejdřív šlo natahování přiměřeně ztuha, pak to ztuhlo tak, že jsem uvažoval o servisu, později to zase povolilo... Jsou to ale hodinky, které nosím dost málo, zvýšený odpor jsem poprvé zaznamenal po několika měsících, co jsem je neměl na ruce. Začal jsem je nosit víc a odpor po nějaké době výrazně klesl. Ale podobných pauz už bylo víc a odpor je teď relativně stejný, tak nevím, s čím to souvisí. Jsou to vlastně jediné hodinky, u kterých jsem to pozoroval v takové míře a Hamiltony jsou také v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Melly

Se 4R36 a 6R15. Ta 6R15 jde úplně suprově lehounce (přesto je tam velice mírný odpor a znatelný zvuk nátahu), pro představu je klidně můžu položit na bok na podložku a natáhnout je jednou rukou, tak moc to jde lehounce. 4R36 jdou o malinko víc ztuha (cca 10-15%) a už jednou rukou natáhnu jen ztěžka, ale díky super korunce to jde pořád dobře. U Murphů je to dalších 20% od 4R36 a když mám jemně zpocené prsty, tak už se to natahuje špatně. Se suchýma se to dá, ale díky relativně hladké korunce to není takové labůžo.

@Ivan Lelák

Za ten měsíc a nějaké drobné co je mám, se odpor taky nezměnil, ale od švýcarské strojovny jsem asi čekal něco jinýho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 1. 2023 v 8:33, esotery napsal:

@Melly

Se 4R36 a 6R15. Ta 6R15 jde úplně suprově lehounce (přesto je tam velice mírný odpor a znatelný zvuk nátahu), pro představu je klidně můžu položit na bok na podložku a natáhnout je jednou rukou, tak moc to jde lehounce. 4R36 jdou o malinko víc ztuha (cca 10-15%) a už jednou rukou natáhnu jen ztěžka, ale díky super korunce to jde pořád dobře. U Murphů je to dalších 20% od 4R36 a když mám jemně zpocené prsty, tak už se to natahuje špatně. Se suchýma se to dá, ale díky relativně hladké korunce to není takové labůžo.

@Ivan Lelák

Za ten měsíc a nějaké drobné co je mám, se odpor taky nezměnil, ale od švýcarské strojovny jsem asi čekal něco jinýho. 

Hele tak jsem ti na to mrknul a ty moje jdou úplně normálně, přiměřený odpor +- srovnatelný s dalšíma hadinkama, co mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Melly napsal:

Hele tak jsem ti na to mrknul a ty moje jdou úplně normálně, přiměřený odpor +- srovnatelný s dalšíma hadinkama, co mám.

Díky, jak budu mít cestu, tak skočím k AD a vyzkouším na jiném kusu. Jen pro zichr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
V 22. 11. 2022 v 21:15, chief napsal:

další video tady:

https://www.youtube.com/watch?v=AShOEyGehLY&t=28s

The new smaller Murph. $895 USD
38mm 44mm lug to lug (from 52mm)
20mm lug width 11.1 mm thick.
80 hour power reserve
100m water resistance.
*No Eureka on the seconds hand.
 
Parádní kousek, a uposlechnutí zákazníků 👍
Mám tedy předešlou variantu 42 a pro moje zápěstí 18cm+ a tím, že jsou to Pilotky s příběhem, tak mi to vyhovuje.
Ale je každopádně super, že udělali i menší velikost. I když by mě asi u těch menších mrzelo, že to nemá na sekundovce tu Morseovku "Eureka" vzhledem k příběhu hodinek.
 
 

Morseovka zmizela správně, protože už to nejsou Ty hodinky, ale jen podobné Khaki Field.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 8. 2023 v 9:50, kork74 napsal:

Morseovka zmizela správně, protože už to nejsou Ty hodinky, ale jen podobné Khaki Field.

Obě verze jsou Khaki Field a obě jsou "Murph", sám výrobce uvádí menší verzi jako Khaki Field Murph 38 mm. Murph je jméno hlavní hrdinky z filmu Interstellar, takže souvislost s filmem je zřejmá. Schvaluji nicméně výrobci, že nápis na vteřinovku nedal, protože první Murphy, uvedené na trh pod nátlakem fanoušků filmu, jsou 42 mm a jsem rád, že jsou tím nápisem výjimečné.  

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h70405730-khaki-field-murph-38mm.html

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...